poster

Je to i můj život

 • USA

  My Sister's Keeper

 • Slovensko

  Pre moju sestru

Drama / Psychologický

USA, 2009, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HoneyBunny
  ****

  Na můj vkus tenhle film ke konci moc tlačí na pilu a emocionálně vydírá stylem "panebože, podívejte na tu umírající holčičku, jak je moudrá!". Přiznávám, na mě to zabralo. Což ale neznamená, že to filmu přičítám k dobru. O něco víc se mi líbila sofistikovaná první polovina filmu, která se věnuje postavě té mladší sestřičky (Abigail Breslin) a jejího boje za to, aby rodiče přestali zneužívat její tělo k záchraně svého dalšího dítěte. Opravdu se mi tu líbilo to netradiční pojetí už tolikrát viděného příběhu rodiny, která je traumatizovaná těžkou nemocí jednoho ze svých členů. Druhá polovina patří spíš starší sestry, která trpí leukémií. A na ní není netradičního vůbec nic. Ani u jedné se ale nebudete nudit, protože jak režie, tak herci jsou tu výborní. A chválit tentokrát překvapivě budu i Cameron Diaz, která dokázala dát roli umanuté, zatvrzelé, chvílemi i nepříjemné, ale přesto milující matky od rodiny opravdovou hloubku.(29.5.2011)

 • Ainy
  *****

  Tak tohle to mi nedělejte ... na něco takového jsem já hodně slabá! Nemohouc zadržet slzy, emotivně zdrcená jdu zkontrolovat úkoly svému dítěti a jdu poděkovat strážnému andělu za ta ochranná křídla, která nad ním drží. Na něco podobného se už dlouho nechci podívat, fakt ne ... :-((28.1.2014)

 • Pilda17
  *****

  Po dlouhé době film, který mě donutil brečet hned od začátku. Pokud má někdo slabou povahu a rojí slzy u každého romantického filmu, tak doporučuji na tento film nekoukat. Hodně emočně založený film, který posadí na prdel snad každého. Po dlouhé době musím pochválit Cameron Diaz, protože zahrála svoji roli moc pěkně a do filmu mi sedla na 100%. Chválu si nezaslouží jen Cameron, ale všichni herci, kteří se ve filmu objevili. Každý herec zvládl svojí roli na výbornou. Solidní děj a dobře myšlený příběh. Tento film ukazuje svět takový jaký ve skutečnosti je...10/10 = 100%(4.2.2010)

 • AngelAngie
  ***

  Už od začátku filmu jsem si říkala - Ne, nebudu brečet, nebudu!! Jenže tohle prostě nešlo. Ačkoli slzy tenhle film vybízí už od námětu a snažila jsem si vsugerovat cokoli, stejně nakonec přišly. Snad možná za ty nekompromisní dětské představitele, kteří v jádru byli stejně mnohem vyspělejší jak ti dospělí... prostě a jednoduše tenhle film se povedl.(4.11.2009)

 • Aky
  *****

  Mohlo to sklouznout k sladkobolnému vymáhání emocí, ale autoři se ubránili. Příběh je vyprávěn chytře, odkrývá tajemství jak postav tak děje v přesně vypočtených okamžicích, čímž udržují napětí i citovou připoutanost k vyprávění. V základu jde o velmi originální nápad, kdy si rodiče pořídí další dítě vlastně na náhradní díly pro nemocného sourozence v domění, že city mohou jít stranou. Právě v nich však nakonec utonou. Velice pomohly dětské herecké výkony.(6.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace