Noční vlak

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Rumunsko, 2009, 83 min

Brian King

Brian King

Ten, kto filmu pripísal žáner "akčný", to spackal skoro tak isto ako tvorcovia celý film. Bakelitovú vizáž človek ešte odpustí, no skutočnosť, že domrvili pomerne dobrý scenár, tú im neodpustí nikto. Režisér a dramaturg by si zaslúžili II. nápravno výchovnú skupinu a zbytok štábu jednotku s voľným pohybom. Tam by všetci mali dosť času na to, aby porozmýšľali, ako robiť svoju prácu lepšie aj pri nedostatku talentu a v neposlednom rade pozrieť si film Six Shooter, aby videli, ako má čierna krimi komédia vyzerať. 3 roky, aj to len vďaka podarenému scenáru.(12.3.2009)

3,5*/5...Neuveriteľne blbé a zároveň rovnako zábavné béčko. Coolovejšie modely vlaku som videl asi naposledy len v Derailed so Jeanom-Claudom, ale v rámci nejakej PC hry by sa vynímali ozaj pekne.Rozpočet nepustí... Vlak ako z 50-tych rokov, totálne vianočná rozprávková tlmená kamera, asi 3 interiéry (ktoré majú predstavovať vlak), kopec debilných no zábavných postáv, sem tam nejaký ten čierny humor, poriadne zamotaný (samozrejme že nelogický) dej, posledná polhodina je tak poprepletaná, že som si pomaly myslel, že kľúčovou postavou bude pes čivava, aby to celé bolo zaklincované tým najdebilnejším možným záverom. Takéto sranda krátke jednohubky fakt môžem!:)(23.9.2010)

• Enšpígl

Jak tam Leelee Sobieski masakrovala toho nedodělka to nemělo chybu, tu hlavu jak hodila do kufru, to jsem nemoh. Tahle holka je fakt sexy doslova na zavolání a klidně přitom může zrovna porcovat chlapa. Hodně jsem jí fandil i když to byla asi největší svině v celým vlaku. Samotný film v sobě skrývá zajímavou postupku, nejdřív je to černá komedie, pak napětí, pak Leeleee (tohle křestní jméno vymyslel asi nějakej koktající číňan ) ukáže kozy, pak už je to jen blbost, která se ve finále mění na blbost násobenou dvěma.(10.5.2010)

• rikitiki

Kdybych to přirovnala jízdě vlakem: na začátku zajímavá atmosféra. Slušné tempo, které ještě zrychlí absurdní vyvražďovačkou, začne v posledních 20 minutách hodně zvolňovat, až se dokodrcá do konce, kde narazí. Hlavní příčiny havárie jsou 1, stokrát omletý konec, 2, absolutní nevysvětlení, co to bylo za krabičku, která vše způsobila. _____ Hitchcock takovým věcem říkal - tuším - McGuffin. Něco, za čím se ženou ve filmech špioni, dobrodruzi atd.. Ta věc sama o sobě není pro film důležitá, je jen záminkou, proč se postavy pouštějí do nebezpečí. Ale nějak vysvětlit by se měla, i kdyby to bylo absurdní. ____ Konec je pro mne zklamáním, kvůli kterému snižuji o jednu hvězdu hodnocení. /24. 8. 12./(24.8.2012)

• Petjaa

Vyloženě jsem se nudila, takové filmy nemám ráda... Ale výkon Leelee Sobieski byl skvělý, mám ji ráda(23.3.2009)