Noční vlak

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Rumunsko, 2009, 83 min

Brian King

Brian King

Komorní detektivní hříčka s twinpeaksovsky antipsychotickou atmosférou a kamerou jako z červených střevíčků, postavená z větší části na mysticismu á la Stephen King. Hercům to spolu sekne a vyhoví si. Forma na obsahem. 63%(26.6.2011)

Nočný vlak som pozeral čisto kvôli základným pudom, mám totiž slabosť pre nedocenenú neortodoxnú krásku Leelee Sobieski a jej výrazné nielen herecké prednosti. Z filmu sa prekvapivo vyklbal zaujímavo napísaný napínavý triler, ktorý hravo prekoná väčšinu tuctových áčkových trilerov v kinách, ktoré svojou predvídateľnosťou vyvolájavú nutkanie si vypýtať naspäť vstupné. Hviezdnym obsadením tento defekt zakryť nedokážu, Nočný vlak naopak svojimi známymi, ale nie priamo hviezdnymi tvárami poteší. Takto si predstavujem scenáristické cvičenie na tému napínavý triler na uzavretom priestore, napríklad ako diplomovú prácu. Film skvele graduje a je aj fajn vypointovaný a nakoniec ma ani nemrzela lacná produkcia, bohviečo by z toho vzniklo, ak by sa do toho oprelo veľké štúdio a začalo by sa prepisovať a pridávať zbytočná akcia. Dany Glover po dlhšom čase príjemne herecky prekvapil a myslím, že všetky postavy majú svoj logický vývoj.(22.7.2013)

• Vecko99

Čekal jsem něco mnohem horšího, takže jsem byl příjemně překvapen. Po poměrně nudném úvodu se film příjemně rozběhne a prostřední část je pomerně povedená, ale konec je bohužel úplně zmršený stejně jako u zeleného pekla. Totálně pokažený a překombinovaný konec mě nakonec donutil dát jen dvě hvězdičky, i když Glover a hlavně Leelee Sobieski by si zasloužili víc.(22.5.2012)

• Brouk

Tak Vám nevím... je to parodie nebo nevydařený laciný trik? Ve filmu sice nějaká nadsázka je, vcelku sympatický je hlavní herecký trojlístek, jemužnevévodí D.Glover, ale L.Sobieski, ale extrémně nízké náklady tak snižují výslednou hodnotu filmu dosti dolů..... 30%(30.3.2010)

• Enšpígl

Jak tam Leelee Sobieski masakrovala toho nedodělka to nemělo chybu, tu hlavu jak hodila do kufru, to jsem nemoh. Tahle holka je fakt sexy doslova na zavolání a klidně přitom může zrovna porcovat chlapa. Hodně jsem jí fandil i když to byla asi největší svině v celým vlaku. Samotný film v sobě skrývá zajímavou postupku, nejdřív je to černá komedie, pak napětí, pak Leeleee (tohle křestní jméno vymyslel asi nějakej koktající číňan ) ukáže kozy, pak už je to jen blbost, která se ve finále mění na blbost násobenou dvěma.(10.5.2010)