Noční vlak

USA / Německo / Rumunsko, 2009, 83 min

Brian King

Brian King
  • Paxxx.cz

Tupý příběh, na mě až spousta zvratů ale jinak docela kvalitní herecké obsazení.(30.6.2009)

• Arkos

Tak nevím co tenhle film vlastně byl. Určitě nebyl akční, ale jestli to byla černá komedie nebo thriler fakt nevím. Připadalo mně to jako televizní inscenace,což mně vzhledem k obsazení zklamalo. Přitom nápad nebyl určitě špatný, ale ten zbytek... Nejvíc mě na tomhle filmu zaujala Leelee Sobiesky, která si nejspíš svojí roli náležitě užila. S bídou 30 %.(24.5.2009)

• Terva

Vodka Kalašnikov od stejného výrobce, jako zbraně. Nebojte, dejte si. To je přivítání ve vlaku, to se tady nestane. Jinak ten vlak působil moc digitálně a spousta záběrů se opakovalo. A Miles? K jeho výcviku nepatří, jak se zbavovat mrtvol. Sekáček a psychotická ženská, to je správná kombinace. Každý vidí, to co chce, tak bacha na duši!!! Jinak velice povedený záběr byl na stojící vlak a vedle něj to policejní auto. To se opravdu povedlo. Jinak film je strašně jednoduchý a laciný jak Ruská vodka.(4.6.2009)

Nočný vlak som pozeral čisto kvôli základným pudom, mám totiž slabosť pre nedocenenú neortodoxnú krásku Leelee Sobieski a jej výrazné nielen herecké prednosti. Z filmu sa prekvapivo vyklbal zaujímavo napísaný napínavý triler, ktorý hravo prekoná väčšinu tuctových áčkových trilerov v kinách, ktoré svojou predvídateľnosťou vyvolájavú nutkanie si vypýtať naspäť vstupné. Hviezdnym obsadením tento defekt zakryť nedokážu, Nočný vlak naopak svojimi známymi, ale nie priamo hviezdnymi tvárami poteší. Takto si predstavujem scenáristické cvičenie na tému napínavý triler na uzavretom priestore, napríklad ako diplomovú prácu. Film skvele graduje a je aj fajn vypointovaný a nakoniec ma ani nemrzela lacná produkcia, bohviečo by z toho vzniklo, ak by sa do toho oprelo veľké štúdio a začalo by sa prepisovať a pridávať zbytočná akcia. Dany Glover po dlhšom čase príjemne herecky prekvapil a myslím, že všetky postavy majú svoj logický vývoj.(22.7.2013)

• Enšpígl

Jak tam Leelee Sobieski masakrovala toho nedodělka to nemělo chybu, tu hlavu jak hodila do kufru, to jsem nemoh. Tahle holka je fakt sexy doslova na zavolání a klidně přitom může zrovna porcovat chlapa. Hodně jsem jí fandil i když to byla asi největší svině v celým vlaku. Samotný film v sobě skrývá zajímavou postupku, nejdřív je to černá komedie, pak napětí, pak Leeleee (tohle křestní jméno vymyslel asi nějakej koktající číňan ) ukáže kozy, pak už je to jen blbost, která se ve finále mění na blbost násobenou dvěma.(10.5.2010)