Snídaně u Tiffanyho

Breakfast at Tiffany's

Raňajky u Tiffanyho

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1961, 115 min

V prvom rade sa musim priznat, ze som tu takmer jediny, komu sa ten film jednoducho nepacil. Pocas prvej polovici filmu sa film vliekol a zelal som si, nech sa tam uz nieco zaujimave stane. A prave vo chvili, ked ma to uz zacalo zaujimat, tak zrazu prisiel koniec. Audrey Hepburn zahrala postavu Holly vynikajuco, ale od rezisera Blakea Edwardsa som cakal daleko viac. Uz len pri takej Premene s Ellen Barkin som sa dobre pobavil a o Ruzovych Panteroch ani nehovorim, avsak musim pochvalit aspon prijemnu hudbu. Mozno ak si film pozrem niekedy este raz, zmenim nazor, zatial tak na 40%.................Takze priblizne po roku som si dal reprizu tohto filmu, tentokrat nie v nemeckej, ale v ceskej verzii, ktora mi bola este jasnejsia, ale ani to nezmenilo nic na tom, ze prva hodina filmu sa len pomaly vliekla a je jednoducho nudna, az konecne od druhej hodiny mi bolo jasne, ze hlavna hrdinka, ktora tuzila zit iba s nejakym milionarom mi nebola 2 x sympaticka a jediny rozumny a sympaticky clovek tam bol prave George Peppard v ulohe Paula Varjaka. Melodia mi este stale huci v hlave, pretoze bola naozaj pekna. Moj najoblubenejsi film s Audrey Hepburn nadalej zostava romanticka komedia PRAZDNINY V RIME (1953)... 26.04.2010 ________ Audrey Hepburn - (Holly Golightly) +++ George Peppard - (Paul ´Fred´ Varjak) +++ Patricia Neil - (Pani Failensonová) +++ Martin Balsam - (O.J. Berman) +++ Mickey Rooney - (Pán Yunioshi) +++ Hudba: Henry Mancini +++(26.4.2010)

Vzkaz od Sallyho Tomata: Hepburn tradičně jasno, Edwards polojasno, Peppard bezvětří a šedivá mlha.. Nebýt Manciniho a Moon River, kdo ví, kde by údajně jedna z nejlepších romantických komedií byla, protože já jsem v ní romantiky i humoru našel poskrovnu a navíc mi nesedl výkon představitele pisálka Fredouška, jenž pobíhal za Holly jako myší ocásek a honosil se pěšinkou, že by se na ní klidně vyhnuly dva žebřiňáky. No nic, snad alespoň ti dva nakonec toho zmoklého kocoura neumačkali. Příště raději ozbrojenou loupež u Tiffanyho a snídani na Seychelách. A třeba s Audrey..(13.1.2010)

Nebýt Audrey, asi bych to odšmahl maximálně dvěma, třema hvězdama. Její hvězda pozvedá tenhle sám o sobě ne moc zajímavý příběh nad vody průměrnosti, zvládá svou druhou (po The Nun´s story) těžkou dramatickou roli na jedničku.Její životem těžce zkoušená Holly Golyghtly, se automaticky brání každému hlubšímu vztahu a hájí si svou nevázanou volnost. O dost horší už je to se zbytkem castingu... George Peppard mi příjde nemastný (aspoň ve srovnání s Peckem) , svoje si odehraje, nic víc... A Mickey Rooney jako nervově se hroutící čínský soused je pak zcela zbytečný komický element...No, málem jsem zapomněl "Moooon riveeeeer, wiiiiider than a miiiiiile I´m crossing you in style some daaaay. Oh, dreeeeeam makeeer, you heaaart breakeeeer... " Tahle vám opravdu bude znít v uších dlouho!!! 80%(18.6.2006)

Rozpočet $2,5miliónaTržby USA $9,551,904Tržby Celosvetovo $14,500,000║ Roztomilé, Audrey Hepburn krásne dominuje vo svojej úlohe. /80%/(17.5.2009)

Přeceněný snímek jednoho úsměvu.(20.5.2009)