Snídaně u Tiffanyho

Breakfast at Tiffany's

Raňajky u Tiffanyho

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1961, 115 min

Skvělá Audrey Hepburn a její živočišná naivní postava! Celkově příjemný film v klasickém kabátě amerických romantických filmů ze šedesátých let! Čekal jsem sice něco o dost jiného, ale tohle se mi taky líbilo! Škoda toho trapného japončíka!(14.10.2007)

Slavná romance působí i po téměř padesáti letech velmi moderně. Hlavně díky skvělé kameře a krásným kostýmům a samozřejmě stojí hlavně na kouzelné Audrey Hepburn. Slabší je pouze příběh, který balancuje na hraně červené knihovny a je poměrně předvídatelný.(5.3.2009)

Přeceněný snímek jednoho úsměvu.(20.5.2009)

V biografické knize Audrey jsem četla,že postavu Holly hrát nechtěla,protože jí nebyla ničím blízká..Nijak mě to nepřekvapilo,sice předvedla jako vždy uvěřitelný výkon,ale její postava mi zkrátka něčím nesedla. Příběh se mi celkem líbil,i prostředí a herci,ale cosi tomu zkrátka chybělo.Nejspíš to pohádkové kouzlo jako u Prázdnin v Římě nebo u Sabriny.(10.3.2011)

Těží to hlavně ze skvělé Hepburnové a silného závěru. Nepochopil jsem, proč štáb nesehnal pro roli domovníka skutečného Japonce - asi nejslabší článek filmu je Rooneyho šíleně trapná postava. Jinak ale tato vkusnější verze Pretty Woman docela boduje.(2.1.2011)

• - Legendární Moon River se málem do filmu nedostala. Po předpremiéře prohlásil prezident Paramountu, že se do filmu nehodí a má se vystřihnout. Vždy klidná Audrey se ale rozčílila a prohlásila: "Jen přes mou mrtvolu!" (kenny.h)

• - Poprvé v 19. století otevřel Tiffany svůj obchod v neděli, aby se v něm mohlo natáčet. (HellFire)

• - Truman Capote si v roli Holly vždy představoval Marilyn Monroe. Ta poté, co Paramount zakoupil práva za 65 000 amerických dolarů, natočila dvě zkušební scény, ale její umělecká poradkyně Paula Strasberg, na níž byla Monroe psychicky závislá,  prohlásila, že ji nenechá hrát dívku na telefon, a ze spolupráce sešlo. (kenny.h)