poster

Snídaně u Tiffanyho

 • USA

  Breakfast at Tiffany's

 • Slovensko

  Raňajky u Tiffanyho

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1961, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  ****

  Podstatne iné ako Capoteho predloha (čo je zaujímavé vzhľadom na to, že samotný spisovateľ napísal aj scenár filmu). Kým kniha je trpký pohľad na jednu smutnú nepochopenú bytosť, film je viac menej nenáročnou romantickou komédiou a svoje poslanie do bodky spĺňa. V hlavnej úlohe s očarujúcou Audrey Hepburn to asi ani inak nešlo.(5.1.2006)

 • nunka
  ****

  Hovorí sa, že „poslušné ženské sa dostanú do neba, zlobivé tam kam chcú“ a presne o tom bola pre mňa táto sladká romantika...a scenár nebol až tak podstatný. Zásluhou geniálneho hereckého výkonu Audrey som tej malej mršnej Holly odpustila veškerú naivitu, vypočítavosť a sebectvo a emočne ma úplne dostala. Zo všetkých najlepšie však zahral neskutočne rozkošný Hollyn kocúr – ten ma bavil zo všetkého najviac. Raňajky u Tiffanyho majú údernú pointu, sladký záver a viem si predstaviť pustiť si to znova, znova a znova...(4.9.2008)

 • Reiniš
  ****

  Slavná romance působí i po téměř padesáti letech velmi moderně. Hlavně díky skvělé kameře a krásným kostýmům a samozřejmě stojí hlavně na kouzelné Audrey Hepburn. Slabší je pouze příběh, který balancuje na hraně červené knihovny a je poměrně předvídatelný.(5.3.2009)

 • Matty
  ***

  George Axelrod knihu ne zploštil (jelikož ta byla tenká až dost), nýbrž roztáhl do podoby celovečerního filmu. Kdyby měla Snídaně třicet minut a tvořila by jednu povídku z mnoha, jednalo by se o opravdový klenot, takhle budí dojem rychlé splácaného produktu vzniknuvšího na základě mimořádného úspěchu úžasné novely Trumana Capoteho. Arogance George Pepparda bije do očí, přitom ne on, ale Andrey měla mít v jejich vztahu hlavní slovo, nemluvě o roli Mickeyho Rooneyho, výborného komika, ne však tak výborného, aby dokázal zamaskovat, že není Japonec. Ale pořád je tu oscarová hudba Henryho Manciniho, který věděl co dělá, stejně jako Audrey, když se postavila zásadně proti vystřihnutí svého krátkého pěveckého vystoupení. Je to jeden ze střípků, které zachraňují tuto „nevěrnou“ adaptaci před úplným zapomněním. Musím podotýkat, že všem těm střípkům dominuje svůdná, rozkošná, neodolatelná, šarmantní, okouzlující, rozpustile naivní Audrey Hepburnová? Prázdiny Římě zasloužily pochvalu především díky ní, Snídaně u Tiffanyho ji zaslouží jenom díky ní. 60% Zajímavé komentáře: Marius, Eddard, dzej dzej, Lavi, Vampireman(8.8.2006)

 • kinej
  ****

  Staré, už lehce vyčpělé, ale rozhodně milé. Zvlášt Audrey je kouzelná.(30.11.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace