poster

Průvodce

 • Japonsko

  Okuribito

 • Japonsko

  おくりびと

  (Japonsko)
 • anglický

  Departures

Drama

Japonsko, 2008, 130 min

Scénář:

Kundó Kojama
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • balone
  ****

  Ušlechtilá práce řekl bych. I když na první pohled film vypadá velmi fádně a nezajímavě, ponoření do děje nám přinese ponětí nad krásou života a smrti. Hudba doprovázející film se krásně hodí do žánru a přesně vystihuje náladu při různých scénách. 80%(2.2.2010)

 • bouncer
  *****

  Velmi silný a působivý film, který nastíní japonskou psychiku ohledně smrti a přístup k lidem, kteří se živí prací s mrtvými. Intenzivní zážitek.(4.12.2009)

 • sochoking
  *****

  Krásne poetický a elegantne zdvorilý film o odchodoch a ľudoch, čo odprevádzajú, pričom obe strany sa stretnú s vrátnikom.(12.6.2009)

 • nash.
  *****

  Pro plný prožitek filmu jsem nejprve musel přijmout velmi těžko uvěřitelnou premisu, že mladý Japonec střední třídy dobrovolně přijme nečistou práci, a jako burakumin se odřízne od zbytku společnosti. Jistě, oficiálně jsou dnes již rovnoprávnými, ve skutečnosti však „oficiálně“ nic neznamená. Teprve takto vybaven, mohl jsem si naplno prožít nádherný příběh, který mě znovu přesvědčil, že Japonci umí vzít ty nejpodivnější témata a vybrousit z nich naprosto dokonalé filmové klenoty. Ještě nikdy jsem neviděl tak dojemné a smutné a přesto svým způsobem optimistické zpracování smrti. Navíc s výborně vkomponovanou a citově velmi silnou linií rozbitého vztahu rodiče a dítěte, která mimo jiné otvírá také otázku smyslu života. Jemné, poklidné, křehké, přesto i nenápadně excentrické, občas ochucené černým humorem.(27.11.2014)

 • heyda
  ****

  Krásný film, který trpí jen a pouze na přetaženou stopáž. Námět totiž není nikterak dějově obsáhlý, aby byl schopen dobře pojmout takovou délku. Vybrat z tohoto filmu to nejpodstatnější a nejzajímavější a zabalit to do 90 maximálně 100 minutového balení, tak neřeknu ani slovo. Takhle jsem ale občas ztrácel koncentraci a za to musí jít hvězda dolů.(8.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace