Londýnský gangster

London Boulevard

Kšeft za všetky prachy

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 103 min

Začátek rozhodně nesliboval nic velkého. Zhruba v polovině se to ale slušně rozjede a konec je překvapivý. Colin Farrell se sice do role velkého gangstera hodí, ale tady jsem mu to až tak moc nevěřila. Jako řada dalších netuším, kde vzal tak obrovský respekt. Za to ovšem nemůže Farrell, ale nedomyšlený scénář. Zaujala mě příjemná hudba. 3*(5.2.2012)

Mitchel´s Way z Londýna aneb existují povolání, kdy je měkké srdce vždy po zásluze potrestáno.. Oblíbený žánr, oblíbené lokace, dobře vybraní herci a přesto mi to příliš nesedlo. Monahan totiž nedokázal slepit ty gangsterské střípky válející se na podlaze bodyguard romance do uceleného celku a "nečekané vyústění" pak zapůsobí chladně jak prsatá blondýna na libido postavy Raye Winstonea. Pana Farrella v obleku na míru a s bouchačkou opatřenou tlumičem ještě nechat pár let a šedivých vlasů dozrát a pak bude vzrušení sekretářky Moneypenny vskutku nekonečné..(3.11.2011)

• mat.ilda

Svět filmu si se mnou škaredě zahrává aneb snaha o prolomení smolných výběrů posledních dnů vyšla, mírně řečeno, opět naprázdno, neboť už hodně dlouho jsem neviděla tak zbytečný a roztříštěný film, který nefunguje v žádné ze svých linií, každou scénu, obraz i charakter jen nakousne a už si to pádí bezhlavě dál, vstříc dalšímu znemožnění. Zklamání se nevyhnulo ani esu v rukávu s podobou Colina Farrella, který působil dojmem, že sám nerozumí, co se to tam, k čertu, děje, David Thewlis posloužil jen jako rádoby zábavná figurka, Anna Friel musela mít ještě i na premiéře tak dvě promile v krvi, aby jí bylo jedno, že nemá co hrát a Keira Knightley je na nejlepší cestě k tomu, abych se snímkům s její účastí vyhýbala obloukem.(25.7.2012)

Zasraní fotbalisti. Divné. LONDÝNSKÝ GANGSTER nemá spád. Má obrovský potenciál, skvělé herce, solidní zápletku, ale místy strašně ztrácí dech. Keira Knightley je jinak úžasná, dlouho jsem ji v ničem neviděl, ale i na tom malém prostoru mě znovu uhranula. Jinak výběr hudby se povedl jako už dlouho ne. Geniální soundtrack.(27.3.2011)

Myslím, že už zde bylo (na konto tohoto snímku) vyřčeno téměř vše, takže co napsat, aby se člověk neopakoval a nebyl sprostej?! Srát na to, že to vše už člověk (divák) (ne)jednou viděl a to i v lepším provedení a že spíše než souvislý příběh je tento snímek jednotlivými poskládanými střípky, když to dohromady drží tak skvěle pohromadě. Za sebe už pouze dodám, že jsem nesmírně rád, že je Colin momentálně tak „v kurzu“ a Keira se opět nadechla „ke světlejším zítřkům“. Nevím, jak to dělá (byť není zrovna můj typ), ale zatraceně na mě platí a stejně je tomu i v případě celého nového Monahanova gangsterského snímku. Žádné velké umění, ale parádní (stylová) oddechovka, kterou prověří až čas. A ten konec (variace Vaughnova Layer Cake) to je jedním slovem paráda a přesně můj šálek kávy-mňam. Napoprvé za 75%(26.4.2011)