Londýnský gangster

London Boulevard

Kšeft za všetky prachy

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 103 min

bla bla bla ... kecy kecy kecy ... Sice si už moc nepamatuju samotný příběh (který mimochodem vůbec není důležitý), ale z tohoto filmu bude kultovka. Není důležitý obsah, jde tu o formu a Londýnský gangster je víc britsky cool než všechny filmy Ritchieho dohromady. Casting na jedničku, hudba ze snu ... P.S. Jsem fakt rád, že na tohle nemusím psát "objektivní recenzi", nešlo by to :-)(3.2.2011)

Trochu mimózní gangsterka, postavená kolem Farrellova irského charismatu. Občas mě zaskočila, co se plynulosti týče, jelikož to působilo, jako by střihač zapomněl přistřihnout pár scén, nebo se sem tam unáhlil a usekl to příliš brzo. Ale i to přispívá ke zvláštnosti a to né že jednoznačně špatně. Herecky je to docela vychutnávka, protože Farrell je dobrý a Thewlis (výhul) s Winstonem (boss) ve svých vedlejškách přímo excelentní. Keira jako by tam byla a nebyla, což mně osobně nevadilo. Celkově je to film nesoucí se v pomalejším tempu, který sice může trochu zmást, ale jinak je docela "cool" a místy i opravdu humorný. 7/10.(24.3.2011)

,,Kdybych byl gangster, byl bys mrtvej jako první. Nepracoval bych pro tebe. Zabil bych tě a vzal si všechno co máš. KDYBYCH BYL GANGSTER“..... Mitchel zmeškal Světovej pohár. Nezaspal.... byl v base. Teď je venku a k životu mu stačí málo. Dostává šanci a Colinův týpek, kterýho pověst předchází činy, dobrá hudba (např. Roling Stones či Bob Dylan) a sympatický obsazení a tempo mě na úvod baví. Bohužel se to postupně začne táhnout a defacto herci i diváci čekají na závěrečnou ,,čistící“ čtvrthoďku. Teď přemýšlím co napsat, protože kromě obsazení a soundtracku tu není moc o čem pokecat. A co provede s tím ,,bosenským sráčem“? Vlastně nuda! A to prý kniha udivuje drsnými dialogy a děsivým nahlédnutím do podsvětí..... Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci mrknout pod sukni Aničce F(riel). 2.) Nebudu číst ,,LONDON BOULEVARD“ od Kena Bruena. 3.) Chci vidět ženu, která má na chlapech nejraději PIN (ten nenajdete v trenkách kluci). 4.) Přemejšlím, že bych byl gangster.... PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(21.3.2011)

• burina

Film, na ktorom stojí za niečo len posledná pätnástminútovka, zvyšok je tak zlý až to miestami fyzicky bolí. Popravde, už dávno so nevidela nič tak zle zrežírované.(23.8.2011)

Film, který se určitě snažil zařadit mezi klasiku gangsterských filmů, jenže tohle zkrátka vůbec nevyšlo. Monaghan jakoby od začátku nevěděl, co od filmu vlastně sám chce, nebo kam chce celý film směřovat, celé to pak působí strašně chaoticky. Na mě celý film působí jako slátanina scén bez většího smyslu, scénář se zkrátka moc nepovedl a nad některými dialogy jsem se musela vážně pousmát. Ve filmu navíc absolutně nezafungovala romantická linie mezi Keirou a Colinem, vlastně je tady úplně zbytečná a v příběhu bezvýznamná. Největším kladem filmu je pak bezesporu obsazení, Collin Farrel se role zhostil na výbornou, stejně tak David Thewlis a Ray Winstone. Londýnský gangster je tak další film, který brzy upadne v zapomnění, protože zkrátka na filmovém poli je mnoho daleko lepších gangsterek, které si vždy (a určitě ne jen já) pustím raději.(24.3.2011)

• - Natáčení probíhalo od 19. června 2010 v Londýně, Hammerwoodském parku a v Los Angeles. (Kuzmik)

• - Mitchel (Colin Farrell) nosí ve filmu hodinky Omega Railmaster. (Roland Sands)

• - Spoiler: Mezi filmem a původní knihou lze najít několik rozdílů. Tím nejpodstatnějším pak může být závěr. Zatímco ve filmu hlavní postava Mitchel (Colin Farrell) zemře, v knize tomu tak není. (BLANIK.)