poster

Londýnský gangster

 • USA

  London Boulevard

 • Slovensko

  Kšeft za všetky prachy

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ***

  Prvně jsem teda nevěděl, co si mám myslet o tom, že Colin Farrell hraje gangstera, ze kterého má ve filmu absolutně každej respekt. Časem jsem se pod příběh začínal dostávat, ale pořád jsem nepochopil, kde sebral tak obrovský respekt od všech, co se ve filmu objeví. Až tak obrovský respekt, že si dovolí dělat věci, na který chtěl jako správný ex-gangster zapomenout. Chvílemi dobrá černá komedie, chvílemi příběhový guláš všeho možného, který nemá nápad a jen tak si plyne kudy chodí. Na jednu stranu dobrý film, na stranu druhou dobrý jen ve chvíli, kdy se na něj dívám. Pak už jenom film.(29.3.2011)

 • ORIN
  ****

  Většina z těch, co film zhlédli, si snad téměř u každé druhé scény řekne "to už jsem někde viděl" a nebude daleko od pravdy - ať už jde o filmy jako Po krk v extázi, Sbal prachy a vypadni, Podfu(c)k, RocknRolla, Východní přísliby, Špinavé ulice nebo Carlitova cesta. Podobnost s těmito filmy můžeme nalézt hned trojí - čistě námětovou (napravený zločinec + nepříliš zřetelný příběh, kde jde spíše o vystižení atmosféry), lokační (prostředí Londýna) nebo hereckého obsazení (stejní/podobní herci v typologicky totožných rolích). Co Londýnského gangstera od žánrových kolegů odlišuje je jakási narativní roztříštěnost, která je ve spojitosti s filmem často zmiňována. Série více či méně na sebe navazujících zápletek je spojena do (pro někoho, ne však pro mě) nepřesvědčivé mozaiky. Základní dějová kostra je jasná, propuštěný trestanec (Mitchell) plánuje poctivý život a snaží se odpoutat od své zločinecké minulosti. Nicméně mnohé filmy (tento není výjimkou) jsou prezentovány stylem "pokud jednou vkročíš do gangsterské řeky, živý z ní nevyjdeš". Druhá podstatná linie se věnuje vztahu Mitchella a Charlotty, vycházející filmové hvězdy. Ona je vlastně katalyzátorem Mitchellovy změny a tím je posouván děj vpřed. Další mikroděje už jen dokreslují atmosféru dnešního Londýna a spolu s hudbou vytvářejí neuvěřitelný feeling. Co víc si také přát než záběr na lehce prošedivělého Colina Farrella za doprovodu Heart Full of Soul od THE YARDBIRDS. Vlastně celý film vytahuje nahoru přítomnost Colina Farrella, který si doslova každý záběr krade jen pro sebe a scény s Rayem Winstonem (boss Gant) patří mezi to naprosto nejlepší, co se ve filmu objevuje (zejména scéna v restauraci a Mitchellova návštěva u Ganta doma ala James Bond v rukavičkách).(26.2.2011)

 • Skejpr
  ***

  Nekompromisní, drsná a mrazivá mozaika ze života londýnského gangstera, který už ale gangsterem být nechce... Herecky působivé, technicky velmi solidní, právě ona neucelenost ale brání intenzivnějšímu vcítění se do postav. Je sice fajn, že se Monahan nesnaží jít ve stylu Guye Ritchieho a brnká na výrazně vážnější notu, přesto se mu ale nedaří vystoupit ze stínu brilantního L4yer Cake, a nakonec ho na férovku vykrade, aniž by ovšem závěrečná katarze dopadla na úrodnou půdu, právě proto, že se k postavám vlastně pořádně neprokoušete. Filmu chybí scéna, který by dokázala diváka zamáčknout do sedačky (a nebo ho z ní klidně vyhnat vyzvracet se do nejbližšího plivátka) a zapracovat by to chtělo i na hudební dramaturgii, muzika je příliš nevýrazná a místy monotónní, až otravná... P.S.: Zmlácený Colin Farell v kožené bundě a s ksichtem od krve VELMI připomíná Schzwarzeneggera a jeho Terminátora...(18.2.2011)

 • Aluska88
  ****

  Řekla bych, že oproti mým očekáváním, která nebyla díky zdejšímu hodnocení nikterak přehnaná, mně Londýnský gangster docela překvapil. Obsazení je výborné, od Colina, kterému to zde v kvádru náramně sekne, přes Keiru, až po Davida Thewlise coby umělce a Eddieho Marsana coby komisaře, který jde Colinovi po krku. Silná stránka tohoto filmu tkví především ve skvělém scénáři i dialozích. Ten, kdo by zde však hledal nějakou velkolepou, osudovou romanci mezi Colinem a Keirou, nenašel by. Děj by se mohl rozdělit na dvě části. Na tu, která se odehrává mezi gangstery a na tu, v níž se odvíjí vztah mezi Mitchelem a Charlotte. Jejich vztah však v příběhu zastává jen velmi málo prostoru a postrádá větší hloubku i jeho rozvinutí. Chemie zde funguje dobře, ale co s toho, když pouto mezi bývalým gangsterem a slavnou herečkou nedostane ani patřičný prostor, aby se více rozvinulo. Občas to během děje vypadalo, jako by tvůrci pozapomněli, že je zde taky ještě "ten příběh s Keirou" a řekli si, že to takto stejně stačí, a nechali, aby se rozvíjel kdesi na pozadí. Možná chtěli, aby to tak bylo a možná jim prostě už nezbylo místo. Každopádně si myslím, že i tak je celý příběh budován zdařile. Funguje, tak jak má, po všech stránkách, a až na tu polovičatou "love story", která zde je dost možná jen proto, že gangster, který vypadá jako Colin Farrell, prostě musí mít nějakou ženskou, která vypadá jako Keira Knightley:), se jedná o poctivý přídavek do daného žánru.(7.4.2013)

 • StarsFan
  ****

  Komplexností příběhu trochu jako Casino od Scorseseho, založením hlavního hrdiny trochu jako Carlitova cesta a poslední půlhodinou trochu jako obojí dříve zmíněné. Ještě předtím ale člověka čeká na první pohled možná složitý děj, kde nikdo nevysvětluje, co a proč se děje nebo jakou roli zaujímá která postavička ve světě hlavního hrdiny. Víc než plynulý pospojovaný příběh tak člověk sleduje zdánlivě ledabyle za sebou naházené scénky, jejichž důležitost často vyplyne až několik minut potom, co skončí. Neodpustím si ještě vychválit výborný soundtrack, hezky stylové vizuální zpracování a sympatické úvodní i závěrečné titulky. Vše, co jsem doteď napsala, možná vysvětluje, proč se na tento film časem s radostí podívám znovu, je tu ale ještě jeden důvod tak učinit; mám takový pocit, že London Boulevard napodruhé, podobně třeba jako některé filmy dříve zmíněného Scorseseho, docením ještě víc než na první pohled. Nedůležitá poznámka na závěr: Udělat si z lebky popelník jako jedna z postav tohoto filmu je ještě stylovější než jí recitovat "Být či nebýt."(26.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace