Londýnský gangster

London Boulevard

Kšeft za všetky prachy

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 103 min

Trochu mimózní gangsterka, postavená kolem Farrellova irského charismatu. Občas mě zaskočila, co se plynulosti týče, jelikož to působilo, jako by střihač zapomněl přistřihnout pár scén, nebo se sem tam unáhlil a usekl to příliš brzo. Ale i to přispívá ke zvláštnosti a to né že jednoznačně špatně. Herecky je to docela vychutnávka, protože Farrell je dobrý a Thewlis (výhul) s Winstonem (boss) ve svých vedlejškách přímo excelentní. Keira jako by tam byla a nebyla, což mně osobně nevadilo. Celkově je to film nesoucí se v pomalejším tempu, který sice může trochu zmást, ale jinak je docela "cool" a místy i opravdu humorný. 7/10.(24.3.2011)

Skvelá kamera (bokeh rula), štavnatí herci, strávitelná storka a na druhej strane arytmické peklo korunované retardovaným finále z ríše Bolla. Škoda preškoda, sympatické to je. 55%(5.6.2011)

Pro mě teda velký zklamání, čekal jsem, že ten film prostě bude odsejpat a příběh bude mít nějakou hlavu a patu, ale to jsem se skara seknul, protože tady jde jen o to, že Colin Farrell dělá drsňáka, tuhle někoho seřeže, tamhle se pohádá nějakým bossem nebo pokecá s houmlesákem a to je asi tak všechno a stěžejní linie s Keirou tomu jen tak přicmrndává a v podstatě tu nemá těměř žádnej význam, no a k trapnýmu závěru se snad nemá cenu ani vyjadřovat, ten jen tučně podrthnul všechno, co tady Monahan posral.(19.3.2011)

Myslím, že už zde bylo (na konto tohoto snímku) vyřčeno téměř vše, takže co napsat, aby se člověk neopakoval a nebyl sprostej?! Srát na to, že to vše už člověk (divák) (ne)jednou viděl a to i v lepším provedení a že spíše než souvislý příběh je tento snímek jednotlivými poskládanými střípky, když to dohromady drží tak skvěle pohromadě. Za sebe už pouze dodám, že jsem nesmírně rád, že je Colin momentálně tak „v kurzu“ a Keira se opět nadechla „ke světlejším zítřkům“. Nevím, jak to dělá (byť není zrovna můj typ), ale zatraceně na mě platí a stejně je tomu i v případě celého nového Monahanova gangsterského snímku. Žádné velké umění, ale parádní (stylová) oddechovka, kterou prověří až čas. A ten konec (variace Vaughnova Layer Cake) to je jedním slovem paráda a přesně můj šálek kávy-mňam. Napoprvé za 75%(26.4.2011)

Jednou větou bych Londýnského Gangstera mohl definovat jako děsná nuda. Za celou dobu jsem nepochopil, o čem ten film vlastně je. Knihu jsem samozřejmě nečetl. Ve filmu nebyla ani pořádná přestřelka, aby diváka navnadila. Tři hvězdičky si film zaslouží jen kvůli Colinu Farrellovi a Keiře Knightley, bez nich byla to byla ještě větší slabota, hold angličani...45%(17.2.2013)

• - Spoiler: Mezi filmem a původní knihou lze najít několik rozdílů. Tím nejpodstatnějším pak může být závěr. Zatímco ve filmu hlavní postava Mitchel (Colin Farrell) zemře, v knize tomu tak není. (BLANIK.)

• - Mitchel (Colin Farrell) nosí ve filmu hodinky Omega Railmaster. (Roland Sands)

• - Natáčení probíhalo od 19. června 2010 v Londýně, Hammerwoodském parku a v Los Angeles. (Kuzmik)