Londýnský gangster

London Boulevard

Kšeft za všetky prachy

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 103 min

Jeden z tých filmov, okolo ktorého sa nerobil žiaden rozruch (alebo som aspoň žiaden nezaznamenal), hodnotenia na internete boli mierne nadpriemerné, dokonca aj zaradenie do kín bolo v období, v ktorom očakávame Šmoulkov, Yogiov a podobné predprázdninové a prázdninové "hity" - a zrazu milo prekvapil svojou priamočiarosťou, oldschoolovosťou, nekompromisnosťou a žánrovou čistotou. Colin Farrell je tu dokonalý - drsný, sympatický, odmeraný. Thewlis mu (síce až na konci) robí dobrého buddy a čo sa týka žien, ktoré sú vo filme len preto, aby pri nich mohol hlavný hrdina hovoriť o sebe, tak Keira ma neiritovala tak, ako inde (možno striedmosťou a minimalizmom tejto neveľkej, no pomerne uveriteľnej roličky), no pozornosť viac pútala krásna a uletená Friel. Soundtrack nesmierne šľape, celkový vizuál a rytmus spôsobia, že tá skoro hodina a trištvrte ubehne v jednom veľkom a stupňujúcom sa tempe a ani scenáru nemôžem vytknúť vážnejšie chybičky. V žánri gangsteriek a krimithrillerov tohto roku zatiaľ môj osobný víťaz.(2.7.2011)

Pro mě teda velký zklamání, čekal jsem, že ten film prostě bude odsejpat a příběh bude mít nějakou hlavu a patu, ale to jsem se skara seknul, protože tady jde jen o to, že Colin Farrell dělá drsňáka, tuhle někoho seřeže, tamhle se pohádá nějakým bossem nebo pokecá s houmlesákem a to je asi tak všechno a stěžejní linie s Keirou tomu jen tak přicmrndává a v podstatě tu nemá těměř žádnej význam, no a k trapnýmu závěru se snad nemá cenu ani vyjadřovat, ten jen tučně podrthnul všechno, co tady Monahan posral.(19.3.2011)

Nekompromisní, drsná a mrazivá mozaika ze života londýnského gangstera, který už ale gangsterem být nechce... Herecky působivé, technicky velmi solidní, právě ona neucelenost ale brání intenzivnějšímu vcítění se do postav. Je sice fajn, že se Monahan nesnaží jít ve stylu Guye Ritchieho a brnká na výrazně vážnější notu, přesto se mu ale nedaří vystoupit ze stínu brilantního L4yer Cake, a nakonec ho na férovku vykrade, aniž by ovšem závěrečná katarze dopadla na úrodnou půdu, právě proto, že se k postavám vlastně pořádně neprokoušete. Filmu chybí scéna, který by dokázala diváka zamáčknout do sedačky (a nebo ho z ní klidně vyhnat vyzvracet se do nejbližšího plivátka) a zapracovat by to chtělo i na hudební dramaturgii, muzika je příliš nevýrazná a místy monotónní, až otravná... P.S.: Zmlácený Colin Farell v kožené bundě a s ksichtem od krve VELMI připomíná Schzwarzeneggera a jeho Terminátora...(18.2.2011)

• Superpero

Přišlo mi to dost bezradné a hlavně to byla fakt nuda. Romantická linie je úplně jalová a i s tou gangsteřinou to není žádná sláva. I vedlejší postavy jsou na hovno i když dobře hrajou. David Thewlis se v roli rezignovanýho hipíka našel a Anna Friel je sexy. Problém filmu je, že má prostě všeho moc a nic pořádně. Vždyť ani ta smrt Farrellova kámoše houmlesa ničemu neposlouží. Colin Farrell je mimochodem jedním z důvodů, proč se na to dá koukat. Fakt se hodí na sedmdesátkového oldschool drsňáka alá přišel jsem z vězení a tady máte na držku. Bohužel režijní bezradnost Williama Monahana mi hodně připoměla film Filth and Wisdom, kde se režie zhostila Madonna.(7.4.2011)

,,Kdybych byl gangster, byl bys mrtvej jako první. Nepracoval bych pro tebe. Zabil bych tě a vzal si všechno co máš. KDYBYCH BYL GANGSTER“..... Mitchel zmeškal Světovej pohár. Nezaspal.... byl v base. Teď je venku a k životu mu stačí málo. Dostává šanci a Colinův týpek, kterýho pověst předchází činy, dobrá hudba (např. Roling Stones či Bob Dylan) a sympatický obsazení a tempo mě na úvod baví. Bohužel se to postupně začne táhnout a defacto herci i diváci čekají na závěrečnou ,,čistící“ čtvrthoďku. Teď přemýšlím co napsat, protože kromě obsazení a soundtracku tu není moc o čem pokecat. A co provede s tím ,,bosenským sráčem“? Vlastně nuda! A to prý kniha udivuje drsnými dialogy a děsivým nahlédnutím do podsvětí..... Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci mrknout pod sukni Aničce F(riel). 2.) Nebudu číst ,,LONDON BOULEVARD“ od Kena Bruena. 3.) Chci vidět ženu, která má na chlapech nejraději PIN (ten nenajdete v trenkách kluci). 4.) Přemejšlím, že bych byl gangster.... PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(21.3.2011)