Londýnský gangster

London Boulevard

Kšeft za všetky prachy

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 103 min

Řekla bych, že oproti mým očekáváním, která nebyla díky zdejšímu hodnocení nikterak přehnaná, mně Londýnský gangster docela překvapil. Obsazení je výborné, od Colina, kterému to zde v kvádru náramně sekne, přes Keiru, až po Davida Thewlise coby umělce a Eddieho Marsana coby komisaře, který jde Colinovi po krku. Silná stránka tohoto filmu tkví především ve skvělém scénáři i dialozích. Ten, kdo by zde však hledal nějakou velkolepou, osudovou romanci mezi Colinem a Keirou, nenašel by. Děj by se mohl rozdělit na dvě části. Na tu, která se odehrává mezi gangstery a na tu, v níž se odvíjí vztah mezi Mitchelem a Charlotte. Jejich vztah však v příběhu zastává jen velmi málo prostoru a postrádá větší hloubku i jeho rozvinutí. Chemie zde funguje dobře, ale co s toho, když pouto mezi bývalým gangsterem a slavnou herečkou nedostane ani patřičný prostor, aby se více rozvinulo. Občas to během děje vypadalo, jako by tvůrci pozapomněli, že je zde taky ještě "ten příběh s Keirou" a řekli si, že to takto stejně stačí, a nechali, aby se rozvíjel kdesi na pozadí. Možná chtěli, aby to tak bylo a možná jim prostě už nezbylo místo. Každopádně si myslím, že i tak je celý příběh budován zdařile. Funguje, tak jak má, po všech stránkách, a až na tu polovičatou "love story", která zde je dost možná jen proto, že gangster, který vypadá jako Colin Farrell, prostě musí mít nějakou ženskou, která vypadá jako Keira Knightley:), se jedná o poctivý přídavek do daného žánru.(7.4.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,075Tržby Celosvetovo $8,222,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Trošku zmetené a nevyrovnané ale má to zopár slušných momentiek a solídne hrajúceho Colina Farrella, ktoré mi to vytiahli aspoň na ten priemer. /55%/(18.8.2012)

• Hunt

Hudba: Sergio Pizzorno. Příběhová linka (která téměř není) stále jen kmitá mezi několika více či méně nezáživnými (často i zbytečnými) mini scénkami. Je mnoho lepších filmů s podobnou atmosférou a daleko lepším scénářem a režii.(6.3.2011)

Začátek rozhodně nesliboval nic velkého. Zhruba v polovině se to ale slušně rozjede a konec je překvapivý. Colin Farrell se sice do role velkého gangstera hodí, ale tady jsem mu to až tak moc nevěřila. Jako řada dalších netuším, kde vzal tak obrovský respekt. Za to ovšem nemůže Farrell, ale nedomyšlený scénář. Zaujala mě příjemná hudba. 3*(5.2.2012)

Myslím, že už zde bylo (na konto tohoto snímku) vyřčeno téměř vše, takže co napsat, aby se člověk neopakoval a nebyl sprostej?! Srát na to, že to vše už člověk (divák) (ne)jednou viděl a to i v lepším provedení a že spíše než souvislý příběh je tento snímek jednotlivými poskládanými střípky, když to dohromady drží tak skvěle pohromadě. Za sebe už pouze dodám, že jsem nesmírně rád, že je Colin momentálně tak „v kurzu“ a Keira se opět nadechla „ke světlejším zítřkům“. Nevím, jak to dělá (byť není zrovna můj typ), ale zatraceně na mě platí a stejně je tomu i v případě celého nového Monahanova gangsterského snímku. Žádné velké umění, ale parádní (stylová) oddechovka, kterou prověří až čas. A ten konec (variace Vaughnova Layer Cake) to je jedním slovem paráda a přesně můj šálek kávy-mňam. Napoprvé za 75%(26.4.2011)

• - Mitchel (Colin Farrell) nosí ve filmu hodinky Omega Railmaster. (Roland Sands)

• - Natáčení probíhalo od 19. června 2010 v Londýně, Hammerwoodském parku a v Los Angeles. (Kuzmik)

• - Spoiler: Mezi filmem a původní knihou lze najít několik rozdílů. Tím nejpodstatnějším pak může být závěr. Zatímco ve filmu hlavní postava Mitchel (Colin Farrell) zemře, v knize tomu tak není. (BLANIK.)