poster

Centurion

 • Velká Británie

  Centurion

 • Slovensko

  Centurion

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller / Historický / Válečný

Velká Británie / USA, 2010, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  ***

  Je to fajn Akční Řezba téměř od začátku do KOnce ! Krev stříká Tam a Sem a teče pomalu z Obrazovky.. Ale se špatně fungujícími Střihy! Což mě strašně otravovalo a štvalo !! Ale bavil jsem se Dobře!(2.12.2012)

 • gudaulin
  ***

  Centurion určitě není realistické historické drama z dávné historie budování Římské říše, ale historizující fantasy, která si ze skutečných dějin bere jen to, co uzná za vhodné jako východisko pro budování dobrodružného příběhu. Celý film drží nad vodou syrová akce, pravda někdy prvoplánově a lacině krvavá, těch vodotrysků krve stříká určitě víc, než by bylo v reálu možné, a režisér využívá možností současné digitální technologie, takže useklé končetiny létají na všechny strany a divák si může vychutnat i nechutně krvavé detaily. Příběh sám není složitý, ale na poměry akčního filmu je obsazení vysoce nadstandardní, protože všichni zúčastnění umí hrát a mají, nyní ovšem mluvím o mužské části hereckého ansámblu, taky charisma. Ženská účast na válečném tažení se tak trošku blíží zkarikované Xeně, protože barbarská bojovnice s půlkilovým nánosem mejkapu, jejíž oči se topí pod takovou dávkou očních stínů, že by jí to určitě záviděla i královna Kleopatra, nebudí ani v historické fantasy zrovna důvěru. Nehledě na to, že zúčastněné dívky přes snaživý bojový ryk a zuřivé grimasy působí spíš, jako by si odskočily z módní přehlídky. Celkový dojem: 55 %.(23.10.2010)

 • akisha
  ***

  Fandila jsem Piktům. Tak asi tak. Jelikož jsem celkem chápala, proč chtěj ty Římany dostat pryč. A kdyby mezi Římany nepatřil Michael Fassbender, bylo by to ještě horší, protože jinak je ta římská partička dosti tucová (pár zástupců menšin, jeden veterán, zrádce, nuda). I tady je vidět, že Marshall točit umí, ale měl by se orientovat na žánry, který líp ovládá (ano, nenápadná prosbička o další horor, jako byl The Descent), protože jinak to je celkem slabota. Nezajímavej děj by se dal překousnout, kdyby ho Marshall uměl vtipně a zábavně prodat (jako to dokázal právě u The Descent), ale tohle je prostě další utahaná variace na historický dobrodrůžo s nějakejma těma drsnejma domorodcema, která je výjimečná jedině a pouze tím, že tam hraje Michael Fassbender The Awesome. A ještě k Olze... Možná že je jen těžko uvěřitelný, aby barbaři z lesů byli tak krásný a sexy, ale zápal se jí upřít nedá.(2.11.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Je-li libo trochu té historické řezničiny, tak je Centurion správná volba. Je-li libo cokoli jiného, tak je Centurion mimořádně špatná volba.(16.12.2014)

 • robbiee
  ***

  [imdb: 6.6/10] | me: Krvavá nuda. Film bez náboja a bez postavy, ktorá by to nejako okorenila. Herecké obsadenie (s výnimkou Dominica Westa, ktorý si jednoznačne zaslúžil oveľa viac priestoru) je teda nevýrazne a nijako nechytí za srdce. Stavia na svojej brutalite a realistických bojových scénach, ale to ešte z neho nerobí historický bojový veľkofilm. Proste tento film nemá šťavu, síce neuráža divákovú inteligenciu, ale ničím nezaujme. Je priamy a nevýrazný. Typický priemer.(20.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace