Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller / Historický / Válečný

Velká Británie / USA, 2010, 93 min

Schématická lesní honička bez větší dávky napětí a výraznějších postav. Nevím proč, ale tentokrát jsem to Marshallovi prostě nevěřil. Jeho typická režijní osobitost se nedostavila a nebýt těch několika krvavých výstřiků, domníval bych se, že se jedná o začátek historické televizní minisérie z dílny Hallmark. Průměrné a lehce zapomenutelné.(15.1.2011)

Průměrná podívaná, která postrádá napětí a výraznější dějovou linku. Vcelku ponurou atmosféru nepodtrhují záporáci, kteří mě nepřipadali nesympatičtí a to pokládám za dost velké mínus. Spíš jsem sympatizoval s Olgou Kurylenko, na kterou se moc dobře koukalo a svou roli zahrála přesvědčivě. Za zmínku stojí dobrá hudba, mnoho usekaných končetin, Olga Kurylenko a čarodějka. A tak tuto jednohubku hodnotím 3 hvězdičky…(16.8.2010)

• Morien

Takové pofidérní béčko, což není nic špatného, ale odmítám tvůrcům navěky odpustit obsazení Olgy Kurylenko. To kopí sotva unese, natož aby s ním byla schopna provádět nebezpečné výpady či nedejbože zasazovat smrtící rány. I zvrácení hlavy odzbrojeného, na kolena sraženého vojáka vypadalo jako přílišná fyzická námaha pro její ach tak křehkou personu. Takto nebezpečná žena nevypadá. A když se nebojím hlavního démona, tak potom hlavní anděl nemá jak dokazovat svou sílu.(4.7.2013)

Digitální krev mi celkem vadila. Platí zde pořekadlo, že méně je někdy více. Jinak ale typicky Marshallovské trademarky nechybí. Syrové, špinavé, drsné prostředí je vynikající. Michael Fassbender je mi čím dál více sympatický a děj má ďábelský spád. Rozpočtem a scénářem se ani zdaleka nemohlo jednat o epický velkofilm plný monumentálních bitev, ale i tak se to dá přežít. Jde spíše o moderně pojatý akční film, jehož děj se odehrává v drsném středověku. Až na detaily to jde celkem solidně dohromady.(5.9.2010)

Kuskami tiel to tam lietalo hlava nehlava, krvi bolo pozehnane, ale co je podstatne, malo to stavu, spad, peknu hudbu a prijemny kasting. A par dobrych vtipkov :)(11.8.2010)