Poslední templář (TV film)

• Kanada

Last Templar, The

• slovenský

Posledný templár

Drama / Thriller / Dobrodružný / Fantasy

Kanada, 2009, 2x90 min

• viperblade

První díl: Docela nudný a hloupý mix Šifry mistra Leonarda a Indiana Jonese na vysokých podpatcích. Zatím nehodnotím, ale pochybuju, že by mě druhý díl nějak přesvědčil o lepším hodnocení… 30 %. Druhý díl: I když jsem od druhého dílu opravdu nic nečekal, tak jsem byl dost zklamaný. Je to ještě horší, nudnější a blbější než první díl (a to už je co říct.) Zachránil to pouze Omar Sharif ve své asi 10minutové roli. Celkové zhodnocení: K TV filmům se snažím být mírný a občas i k nějakým napíšu, že tohle by se rozhodně neztratilo na plátnech kin. Ale i kdyby se tohohle tématu ujal sám Spielberg, tak pochybuju, že by z toho i velikán jeho formátu vytřískal něco víc, než jen slaboduchou podívanou, která tak nestydatě vykrádá jiné filmy/knihy. Chvíli jsem uvažoval o minimálním hodnocení, ale ten první díl se dal ještě přežít, proto dám alespoň jednu. Všem rozumně uvažujícím lidem vstup zakázán.(4.1.2011)

New York žije velkou událostí - začíná zde velká výstava Vatikánských artefaktů. Náhle je však poklidný průběh výstavy narušen čtyřmi zloději v převleku za templářské rytíře, kteří většinu artefaktů zcizí, ale archeoložce Tess Chaykinové se podaří jednoho z nich zadržet. Pátráním Tess zjišťuje, že celá krádež byla jen záminkou, a to jediné, o co zlodějům šlo, byl tajemný dekodér. Nebylo by pomoci něj možné rozšifrovat některé dávné templářské texty ? ... Nekriticky přiznávám, že téma, kterým se film zabývá - totiž templářská tématika a vše co se toho týká - mi učarovala, a nevadí mi jakékoliv "sprznění" kterých se literární či filmoví tvůrci dopouštějí. Stejně je tomu i s tímto miniseriálkem - z pohledu filmového fanouška bych musel film totálně odepsat (už úvodní scéna kdy Tess šlohne newyorkskému policistovi koně, a pomocí papežské berly sejme jednoho ze zloduchů leccos naznačuje), nicméně pátrání po bájném templářském dokumentu mi natolik učarovalo, že nemohu dát méně než 3*.(8.2.2011)

• Muse

Knížka byla sice trochu brak, ale mně se líbila, byla čtivá a téma mě zaujalo. To se bohužel o filmovém zpracování říci nedá... Nelíbí, nebaví.(4.1.2011)

Dokoukal jsem to,ale jen díky tomu,že jsem se těšil jak se dostanou k těm tajemstvím.Jinak je to prostě TV film a ničím vás moc nezaujme.(16.10.2013)

• honz

Tak to byla vážně síla! Skutečně velmi "poučné". Například to, že byl v roce 1291 dobyt muslimy přístav Jeruzalém?!!! No, asi máme chyby v učebnicích dějepisu i zeměpisu. A ta hlavní hrdinka? Škoda, že ji k dovršení všeho nehrál spíš Bruce Willis nebo Mel Gibson.(22.10.2011)

• - Adaptácia románu Raymonda Khouryho - "Posledný templár" (The Last Templar). (Smok)

• - Román Poslední templář byl debutem Raymonda Khouryho a na listině bestsellerů New York Timesu se udržel 22 týdnů. (hippyman)