Poslední templář (TV film)

• Kanada

Last Templar, The

• slovenský

Posledný templár

Drama / Thriller / Dobrodružný / Fantasy

Kanada, 2009, 2x90 min

// Distribútor: Sonar Entertainment (II) //(14.12.2013)

Už tak dost přepálenou knižní předlohu tvůrci ještě "vyšperkovali" (dalšími) akčními scénami, hvězdička navíc za odkvétající M.Sorvino.(18.2.2010)

• honz

Tak to byla vážně síla! Skutečně velmi "poučné". Například to, že byl v roce 1291 dobyt muslimy přístav Jeruzalém?!!! No, asi máme chyby v učebnicích dějepisu i zeměpisu. A ta hlavní hrdinka? Škoda, že ji k dovršení všeho nehrál spíš Bruce Willis nebo Mel Gibson.(22.10.2011)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +upoutá vás Mira Sorvino, zaujme zápletka, akční úvod, bádání -už o něco méně chování padouchů a trochu zmatený závěr, kromě toho jsem čekal, že v tom pude ještě o něco víc/// Neodolal jsem a dá se říct, že jsem po dlouhé době podlehl dalšímu "badatelskému" filmu. Je faktem, že hlavní hrdince to v této poloze sluší a vy jí budete fandit. Klidně bych její postavu viděl i v nějakém dalším filmu. Rozhodně raději než nějakého Flyna Carsena nebo Jacka Huntera :-). Začátek filmu vás nakopne akční úvodní scénou, dlouhá stopáž bohužel toto tempo rozmělní. I tak není nouze o další objevování, putování, humor, napětí a malí románek. Tedy vše co podobné televizní filmy nabízejí. A právě na takový počin je toto slušný kousek. Nebýt pár nedostatků hlavně k závěru, byl bych ještě spokojenější./// Celkem 68%///(20.2.2011)

• Merv

A toto že má byť nástupca Da Vinciho kódu? Chaotickejší film som už dlho nevidel. Nielen že od prvej polhodiny divák prestáva mať obraz o tom čo sa vlastne deje, ale začína byť desivo nudný. A to nehovorím o druhej časti kde sa to všetko začína zdvojnásobovať.(2.5.2010)