Poslední templář (TV film)

• Kanada

Last Templar, The

• slovenský

Posledný templár

Drama / Thriller / Dobrodružný / Fantasy

Kanada, 2009, 2x90 min

// Distribútor: Sonar Entertainment (II) //(14.12.2013)

• majxik

Poměrně laciný film, který nemá nijaký spád, pocitově z toho člověk cítí že je to pokus o dosažení kombinace šifry mistra leonarda a national treasure, ale bohužel nesehá jim to ani po podrážky. Je tu dosti nelogičností nad kterýma se prostě zastavíte ať chcete nebo ne, a to u takovéhleho typu filmu se nesmí stát. Ten vás musí donutit se nad tim zapřemýšlet a říci si "Vždyť na tom něco je." a né jako u tohoto filmu "Hmm, tady mi něco nesedí, když se za nima propadl strop na planině, jakto že okolo není vidět nikde ta obrovská planina?" nebo "Když ukryli tu zprávu do potapějící se lodi, jak mohli templáři v kroužkové zbroji někam doplavat". No abych to zkrátil, nic jsem nečekal a i tak jsem byl zklamaný. Ale přesto něco málo na tom bylo, takže uplný odpad to není.(17.1.2011)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +upoutá vás Mira Sorvino, zaujme zápletka, akční úvod, bádání -už o něco méně chování padouchů a trochu zmatený závěr, kromě toho jsem čekal, že v tom pude ještě o něco víc/// Neodolal jsem a dá se říct, že jsem po dlouhé době podlehl dalšímu "badatelskému" filmu. Je faktem, že hlavní hrdince to v této poloze sluší a vy jí budete fandit. Klidně bych její postavu viděl i v nějakém dalším filmu. Rozhodně raději než nějakého Flyna Carsena nebo Jacka Huntera :-). Začátek filmu vás nakopne akční úvodní scénou, dlouhá stopáž bohužel toto tempo rozmělní. I tak není nouze o další objevování, putování, humor, napětí a malí románek. Tedy vše co podobné televizní filmy nabízejí. A právě na takový počin je toto slušný kousek. Nebýt pár nedostatků hlavně k závěru, byl bych ještě spokojenější./// Celkem 68%///(20.2.2011)

• Sifaka

Hodně stupidní a plitké a přitom je to tak skvělé téma.(5.1.2011)

• honz

Tak to byla vážně síla! Skutečně velmi "poučné". Například to, že byl v roce 1291 dobyt muslimy přístav Jeruzalém?!!! No, asi máme chyby v učebnicích dějepisu i zeměpisu. A ta hlavní hrdinka? Škoda, že ji k dovršení všeho nehrál spíš Bruce Willis nebo Mel Gibson.(22.10.2011)