poster

Léto s liškou

 • Francie

  Le renard et l'enfant

 • anglický

  The Fox & the Child

 • Slovensko

  Dievčatko a líška

 • Slovensko

  Liška a ja

Dobrodružný / Rodinný / Drama

Francie, 2007, 93 min

Režie:

Luc Jacquet

Scénář:

Luc Jacquet

Kamera:

Gérard Simon
(další profese)
 • Snorlax
  ****

  Krásný film o krásném přátelství dívky a lišky natočený kameramanem s neuvěřitelným čichem na krásné záběry. Tak příjemné pocity už ve mě dlouho žádný film nevyvolal.(23.4.2011)

 • DinoRaptor
  ****

  Jednu navíc za hezkou přírodu.(23.3.2011)

 • Flakotaso
  ****

  Skvostná kombinace přírodovědného dokumentu a dětského filmu bez jakýchkoliv rušivých elementů-děj se soustředí pouze na lišku a děvče. Nad nádhernými záběry kamery se mi občas zastavoval dech, zvlášt když je doplnovala vhodná hudba a drsný závěr byl snad úplně nejlepší. V rámci žánru dětského filmu téměř dokonalé.(27.2.2010)

 • Vančura
  ****

  Idylická podívaná, která může v lecčems připomenout známou knížečku pro děti "Heidi, děvčátko z hor" od Johanny Spyri. Film je to dějově nesmírně prostinký, prim zde hraje v první řadě krásná příroda a samotná liška, jejíž sbližování s holčičkou film sleduje. Máte-li podobné filmy v oblibě, tento na vás velmi pravděpodobně zapůsobí jako balzám; stejně tak dobře je ale i možné na tento film nahlížet jako na kýč, podobně jako na zmíněnou Heidi - to už záleží na individuálním diváckém vyladění. Osobně jsem shledal všechny ty úžasné záběry na lišku a horskou přírodu jako dechberoucí (nikdy jsem nepochopil, jak je možné natočit podobné filmy ze zvířaty), byť mírně nudnou podívanou, s velice příjemným závěrem, který připomene známou pasáž s liškou z Exupéry knihy "Malý princ", která zde pravděpodobně posloužila jako inspirace. Kromě dětí by si zde na své mohli přijít i všichni majitelé psů - jistě by mi při sledování dali za pravdu, kolik pozoruhodných etologických podobností lze v tomto filmu vysledovat mezi liškou a libovolným psem, ostatně ne nadarmo jsou ze stejné čeledi. Vidět film v původním znění a v kině, namísto v telce v příšerném českém dabingu, asi bych šel klidně i na plný počet.(28.6.2013)

 • fragre
  ***

  Takovej miloučkej filmeček o lišce a oprsklé holčičce, takovej francouzskej Tuláček. No, ale ta krajina je tam nádherná, přímo láká vzít bágl na záda a vyrazit přes kopce.(26.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace