Léto s liškou

Francie, 2007, 93 min

Luc Jacquet

Luc Jacquet

Gérard Simon

Ako prírodopisný film o živote líšok to je celkom fajn, no ako hraný film do bola dosť nuda, navyše to nespratné decko sa správalo tak infantilne, až mi riadne liezlo na nervy. Mohla ďakovať všetkým svätým, že tie svoje zábavky s líškou prežila bez ujmy na zdraví a rodičia by si zaslúžili návštevu zo sociálky, že ju nechávali celé dni behať po lese a ešte ju podporovali v tom, aby sa hrala s divou nezaočkovanou líškou. Som zvedavý, akého filmu sa dočkáme nabudúce - o kamarátstve decka s kobrou?(18.1.2015)

Takovej miloučkej filmeček o lišce a oprsklé holčičce, takovej francouzskej Tuláček. No, ale ta krajina je tam nádherná, přímo láká vzít bágl na záda a vyrazit přes kopce.(26.10.2010)

Krásný záběry okouzlující přírody skrz všechna roční období. Do toho se motá přitroublá holka, která celý dny nemá na práci nic jinýho, než nahánět lišku po lese, a když už ji nenahání po lese, tak na ní aspoň myslí doma ... a určitě se jí o ní i zdá (já vím, to pouto, o to v tom filmu jde☺). Takže pokud to člověk pojme jako přírodopisnej dokument s občasným rušivým elementem v podobě poletující rusovlasý školačky ala Pipi dlouhá punčocha, tak se to dá.(27.2.2010)

Skvostná kombinace přírodovědného dokumentu a dětského filmu bez jakýchkoliv rušivých elementů-děj se soustředí pouze na lišku a děvče. Nad nádhernými záběry kamery se mi občas zastavoval dech, zvlášt když je doplnovala vhodná hudba a drsný závěr byl snad úplně nejlepší. V rámci žánru dětského filmu téměř dokonalé.(27.2.2010)

Krásný film o krásném přátelství dívky a lišky natočený kameramanem s neuvěřitelným čichem na krásné záběry. Tak příjemné pocity už ve mě dlouho žádný film nevyvolal.(23.4.2011)