poster

Léto s liškou

 • Francie

  Le renard et l'enfant

 • anglický

  The Fox & the Child

 • Slovensko

  Dievčatko a líška

 • Slovensko

  Liška a ja

Dobrodružný / Rodinný / Drama

Francie, 2007, 93 min

Režie:

Luc Jacquet

Scénář:

Luc Jacquet

Kamera:

Gérard Simon
(další profese)
 • Sofia14
  *****

  Nádherný, ač trošku naivní příběh zasazený do nádherné přírody. Celý film jsem si přála být tou malou, ještě nevinnou holčičkou, která má tolik štěstí, že může žít v panenské přírodě a celý den trávit ve společnosti své přítelkyně lišky. Mimo jiné je zde krásně vyjádřeno kolik trpělivosti musí člověk prokázat, pokud chce něčeho dosáhnout a i přesto - z divokého zvířete nikdy domácího mazlíčka neuděláte, a to si dívenka musela uvědomit. Přátelství je sice krásné, ale chybí-li v něm respektování práva na svobodu toho druhého, vždy to špatně dopadne. Ať už se tím myslí vztah ke zvířeti jako tomu bylo zde, ale i vztahy mezi lidmi....tím pro mne byl film více než, jak by mohl někdo napsat - pouze lacinými záběry na překrásnou přírodu a až přesladkou pihovatou zrzečku.(18.11.2011)

 • Vančura
  ****

  Idylická podívaná, která může v lecčems připomenout známou knížečku pro děti "Heidi, děvčátko z hor" od Johanny Spyri. Film je to dějově nesmírně prostinký, prim zde hraje v první řadě krásná příroda a samotná liška, jejíž sbližování s holčičkou film sleduje. Máte-li podobné filmy v oblibě, tento na vás velmi pravděpodobně zapůsobí jako balzám; stejně tak dobře je ale i možné na tento film nahlížet jako na kýč, podobně jako na zmíněnou Heidi - to už záleží na individuálním diváckém vyladění. Osobně jsem shledal všechny ty úžasné záběry na lišku a horskou přírodu jako dechberoucí (nikdy jsem nepochopil, jak je možné natočit podobné filmy ze zvířaty), byť mírně nudnou podívanou, s velice příjemným závěrem, který připomene známou pasáž s liškou z Exupéry knihy "Malý princ", která zde pravděpodobně posloužila jako inspirace. Kromě dětí by si zde na své mohli přijít i všichni majitelé psů - jistě by mi při sledování dali za pravdu, kolik pozoruhodných etologických podobností lze v tomto filmu vysledovat mezi liškou a libovolným psem, ostatně ne nadarmo jsou ze stejné čeledi. Vidět film v původním znění a v kině, namísto v telce v příšerném českém dabingu, asi bych šel klidně i na plný počet.(28.6.2013)

 • SexyAjinka
  ****

  Sen mnoha dětí (i můj) o tom, že naváže přátelství s divokým zvířetem. Jenže zvířata neumí myslet jako lidé. Tento snímek byl jako balsám na duši. Nejen že jste se nechali oddávat té krásné kameře a přenádherné francouzské krajině, celou dobu Vás při tom provází příjemná mladá herečka, která celý tento snímek zvládla sama. Krásné souznění člověka a přírody.(3.4.2011)

 • Hedka
  ****

  Celkom na 4 hviezdičky to nie je, ale tá príroda...!(14.5.2016)

 • Socraates
  ***

  Krásný záběry okouzlující přírody skrz všechna roční období. Do toho se motá přitroublá holka, která celý dny nemá na práci nic jinýho, než nahánět lišku po lese, a když už ji nenahání po lese, tak na ní aspoň myslí doma ... a určitě se jí o ní i zdá (já vím, to pouto, o to v tom filmu jde☺). Takže pokud to člověk pojme jako přírodopisnej dokument s občasným rušivým elementem v podobě poletující rusovlasý školačky ala Pipi dlouhá punčocha, tak se to dá.(27.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace