Léto s liškou

Francie, 2007, 93 min

Luc Jacquet

Luc Jacquet

Gérard Simon

Sen mnoha dětí (i můj) o tom, že naváže přátelství s divokým zvířetem. Jenže zvířata neumí myslet jako lidé. Tento snímek byl jako balsám na duši. Nejen že jste se nechali oddávat té krásné kameře a přenádherné francouzské krajině, celou dobu Vás při tom provází příjemná mladá herečka, která celý tento snímek zvládla sama. Krásné souznění člověka a přírody.(3.4.2011)

Krásný film o krásném přátelství dívky a lišky natočený kameramanem s neuvěřitelným čichem na krásné záběry. Tak příjemné pocity už ve mě dlouho žádný film nevyvolal.(23.4.2011)

Jednu navíc za hezkou přírodu.(23.3.2011)

Takovej miloučkej filmeček o lišce a oprsklé holčičce, takovej francouzskej Tuláček. No, ale ta krajina je tam nádherná, přímo láká vzít bágl na záda a vyrazit přes kopce.(26.10.2010)

Celkom na 4 hviezdičky to nie je, ale tá príroda...!(14.5.2016)

• - Lišky ve filmu hrálo celkem pět zvířat: Titus, Sally, Ziza, Scott, Tango a Pitchou. Titus byla liška ochočená Marie-Noëlle Baroni. Zemřela 17. března 2008 v pokročilém věku dvanácti let. (anaon)

• - Režisér Luc Jacquet uvedl, že je film inspirovaný jeho vlastními zážitky. (-bad-mad-wolf-)

• - Během filmu se v roli lišky prostřídalo okolo deseti různých lišek. (Stanislaus)