poster

Léto s liškou

 • Francie

  Le renard et l'enfant

 • anglický

  The Fox & the Child

 • Slovensko

  Dievčatko a líška

 • Slovensko

  Liška a ja

Dobrodružný / Rodinný / Drama

Francie, 2007, 93 min

Režie:

Luc Jacquet

Scénář:

Luc Jacquet

Kamera:

Gérard Simon
(další profese)
 • DinoRaptor
  ****

  Jednu navíc za hezkou přírodu.(23.3.2011)

 • Hedka
  ****

  Celkom na 4 hviezdičky to nie je, ale tá príroda...!(14.5.2016)

 • Sofia14
  *****

  Nádherný, ač trošku naivní příběh zasazený do nádherné přírody. Celý film jsem si přála být tou malou, ještě nevinnou holčičkou, která má tolik štěstí, že může žít v panenské přírodě a celý den trávit ve společnosti své přítelkyně lišky. Mimo jiné je zde krásně vyjádřeno kolik trpělivosti musí člověk prokázat, pokud chce něčeho dosáhnout a i přesto - z divokého zvířete nikdy domácího mazlíčka neuděláte, a to si dívenka musela uvědomit. Přátelství je sice krásné, ale chybí-li v něm respektování práva na svobodu toho druhého, vždy to špatně dopadne. Ať už se tím myslí vztah ke zvířeti jako tomu bylo zde, ale i vztahy mezi lidmi....tím pro mne byl film více než, jak by mohl někdo napsat - pouze lacinými záběry na překrásnou přírodu a až přesladkou pihovatou zrzečku.(18.11.2011)

 • Flakotaso
  ****

  Skvostná kombinace přírodovědného dokumentu a dětského filmu bez jakýchkoliv rušivých elementů-děj se soustředí pouze na lišku a děvče. Nad nádhernými záběry kamery se mi občas zastavoval dech, zvlášt když je doplnovala vhodná hudba a drsný závěr byl snad úplně nejlepší. V rámci žánru dětského filmu téměř dokonalé.(27.2.2010)

 • Dale
  ***

  Ako prírodopisný film o živote líšok to je celkom fajn, no ako hraný film do bola dosť nuda, navyše to nespratné decko sa správalo tak infantilne, až mi riadne liezlo na nervy. Mohla ďakovať všetkým svätým, že tie svoje zábavky s líškou prežila bez ujmy na zdraví a rodičia by si zaslúžili návštevu zo sociálky, že ju nechávali celé dni behať po lese a ešte ju podporovali v tom, aby sa hrala s divou nezaočkovanou líškou. Som zvedavý, akého filmu sa dočkáme nabudúce - o kamarátstve decka s kobrou?(18.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace