Chata v horách

The Cabin in the Woods

Chata v horách

Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2012, 95 min

Nepředstavitelná haluz. To, co zpočátku vypadá jako rutinní horor, se postupem času mění na něco neuvěřitelně invenčního/nového. Nejvíce mi to evokovalo seriál LOST, který byl svého času velmi populární. Tedy pokud se divák nedodívá až do konce, pochopí buď vůbec nic, nebo jen velmi málo. Chata v horách je sofistikovaná hra s divákem, která si určuje v rámci žánru svoje vlastní pravidla a vůbec s tím nemá sebemenší problém. A to se nedá řici rozhodně o každém filmu v takto brakovém žánru.(7.6.2013)

Pulka filmu vypada jako typickej vidlackej horor. Parta kamosu vyrazi na opustenou chatu v lesich a cestou stihne naprudit libovyho vidlaka a samozrejme v lese je jeste neco jinyho nez chlastaci chata. Jenze tentokrat je druha polovina filmu krome ocekavany vyvrazdovacky prece jen trochu napaditejsi. Na druhou stranu, je to jen vykradacka Hellraisera, Lovecrafta, Kostky a dalsich hororu a ve vysledku to ani nejak extra strasidelny neni. Sem tam se povede nejaka lekacka nebo gore, ale postavy vam jsou vicemene ukradeny a to i presto, ze to jsou v zasade sympataci. Mnohem lip, nez jako horor, to funguje jako cerna komedie a kdyz to tak budu brat, tak musim uznat, ze jsem se vicemene bavil od zacatku do konce a ty 4* to da.(10.9.2012)

Evil Dead meets Příšerky s.r.o. a pak přijde něco, co tu ještě nebylo. Teda bylo, ale ne tak hezky pohromadě.. Bez kladívka z Baumaxu poloviční Thor, lechtivý cynismus, břitký vtip, velmi nízká pravděpodobnost sequelu a profesionální poker s klišé. Whedon s Goddardem rozdají karty ke hře, kterou dobře znáte, občas vás znejistí divnými zvuky jako by padajících kuželek a pak najednou zjistíte, že nehrajete karetní hru, ale že sedíte na konci navoskované dráhy a letí na vás bowlingová koule plná věcí, prostřednictvím kterých by chtěl naposledy vydechnout každý hororový fajnšmekr. No mně na seznamu ještě scházeli Černý mlynář z Čarodějova učně a blonďatý čertík Kevin McCallister, kterého rodiče úmyslně zapomínají doma, aby měli klidnou dovolenou, ale nemůžu mít všechno, že jo.. „Do NOT read the Latin!“(17.5.2012)

Hajzlík uprostřed lesa je vskutku podařený horor. Přes roztahaný začátek, kdy se fujtaxl nic nedělo a člověk to raději asi prokecal se dvěma zdma, se nám servíruje vskutku parádní rozjezd, který na dnešní poměry funguje trošku nadprůměrně. Vidíme tam skoro všechny hororové prvky, které nás napadnou (Halina Pawlovská tentokrát chybí) a film začíná nabírat na obrátkách, když se uslintaní puberťáci dostanou do svých prvních pubertálních problémů (Ochlupení se tentokrát řešit nebude). Trošku toho flirtu, alkoholu, drog a pak se to může rozjet. Ale musím se vyjádřit ještě k závěrečným 20 minutám. To bylo prostě, jak to nazvat? Úplně skvěle? ... Zdravím uslintance!(17.8.2012)

Cink, další patro "jatka" :D Výborná vyvražďovačka monstry.. Zbytek nuda, ale přiznám se, chtěla jsem to dokoukat a zjistit, co to sakra všechno má znamenat :D(4.9.2013)