poster

Chata v horách

 • Česko

  Chata v lesích

  (festivalový název)
 • USA

  The Cabin in the Woods

 • Slovensko

  Chata v horách

Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2012, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  ,,OVCE PROŠLI BRANOU. BLÍŽÍ SE NA PORÁŽKU. JEJICH ZASLEPENÉ ZRAKY NEZŘÍ NADCHÁZEJÍCÍ HRŮZY. JEJICH SLUCHY JSOU HLUCHÉ. OČISTĚTE JE. OČISTĚTE TENTO SVĚT OD JEJICH NEVĚDOMOSTI A HŘÍCHU. DOPŘEJTE JIM KOUPEL V RUDÉ....“ /// Všichni připraveni? Tak vyrážíme! (řek bych, že vás čeká parádní víkend)... Taková ta pravá hororová klasika – kluci a holky jedou na vejlet. Tam někde v prdeli na ně čeká strašidelnej čerpadlář a chatička, že by Bruce Campbell motorovku voprášil. Jo a navíc ještě TI vědci. Hmm, slušně se to rozjede podle známýho schématu (hmm a co ty vědci? drž hubu a nevyrušuj…) a překvapivě mě neserou žádný dementní zkraty v chování. Všechno je to tak jednoduše vymyšlený, nereálně realistický (jako že by se ti to mohlo stát? si děláš prdel, dyť ani nemáš chatu!). Jasně. Kecám. Důkazem nechť je fantaskní závěrečná řežba, kde se rudou, všema možnejma (i nemožnejma) příšerama (včetně Ripleyový) a efektama nešetřilo. Zábava, která splní účel a nechá člověka těšit se na příště. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, kdy se mi může hodit zombí ruka. 2.) Tvrdím, že správnej horor musí bejt kapku ujetej. 3.) Dlouho jsem neviděl klauna. (V hororu.) 4.) Thx za titule ,,petka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(21.8.2012)

 • Isherwood
  ****

  ...aneb proč a jak se (ne)vyrábějí žánrová pravidla.(25.8.2012)

 • verbal
  ***

  Při současných globalizačních trendech narvat do jednoho filmu všechny ty americké supergaye z pomatených omalovánek pro tlusté děti, co se ještě neodvážili sáhnout na Heryho Potrata, protože nemá bubliny s velkými písmeny, je nasnadě, že bylo jen otázkou času, kdy ten šeredný, zakrslý plešatec a nekorunovaný král infantilních, nekonečných televizních sraček přileze zase se svou troškou do McDonalda. A tak tu máme eintopfové defilé všech možných hvězdotřpytných bubáků, kterými kýčovití rodiče strašívají své sebevědomé, pubescentní fakany, aby nešukali po lesích než prolezou střední školu a nastoupí k pásu u Forda. Takže vykradeno a prodáno, Joss si zase může dovolit koupit trochu lásky a trochu přibrat a na světě je další zlodějský blábol, u něhož se budou hrdí a dospělí septimáni tahat za rašícího kníra a zkoumat účinky prvních erekcí. Závěrečný masox je ale vcelku vyvedený a nešetřilo se ani přístupností, takže v zájmu zachování mé subjektivní objektivity za tři, ať nežeru.(15.8.2012)

 • TheDarKnig
  *****

  A Whedon skóruje tento rok podruhé a znovu splněným vlhkým snem všech fanoušků, tentokrát ovšem ne komiksových, ale hororových. Něco tak šíleného, ale přitom do puntíku podloženého a propracovaného, s asi miliardou pomrkávání (možná pro zrychlení procesu používali cibuli nebo možná proto to trvalo dostat do distribuce tak dlouho), vyvrácením za..ojetých kolejí (a když se dívám na stav hororu, je to opravdu tak), bořením klišé a všeho, co někdo někdy vynalezl a vytvořením zcela nového typu filmu - fanouškovské nirvány. První hodina jakž takž drží typickou zápletku, až na to, že není vůbec typická (pochopíte), rejža si hraje s divokými prostřihy (a to vlastně už od úplného úvodu), které vystřelují některé scény až do atmosféry planety Absurd-1, nechybí však ani pravděpodobně vůbec nejvíce sexy scéna, jakou jsem kdy v hororu viděl, samozřejmě zase bezchybně obrácena naruby. No a pak příjde závěrečná půlhodinka/dvacetiminutovka a to už jste zcela pod vlivem, v extázi, zavalující vaše smysly tím nejlepším, co tu tento rok zatím bylo. Obrovsky originální, úžasně geekovské a šíleně odvyprávěné. Kéž by mohl být druhý díl, ačkoliv chápu, že po odhalení karet by to už vůbec nemuselo vyjít. Ale... Lepší, zábavnější, originálnější, nadsazenější, větší a natřískanější film/horor už jen tak neuvidíme. A to trochu kazí moji nesmírnou radost. Radost, že se občas stále najde něco nového, nebo alespoň zcela jiného. "Let's get this party started!" Znovu. PS: Jasný adept na film roku. Nikdy bych neřekl, že to jednou bude i horor. Ačkoliv, jak jsem napsal, film je tak všeobsažný a hranice překračující, že jednoduché zařazení do žánru tu podle mne není zcela košer. PPS: Nechápu lidi, kteří filmu vytýkají, že není dostatečně hororový.. Ale come on!! Když se chcete opravdu bát, vyhledáte si přece zcela jiný druh hororu. Whedon umí točit strašně zábavné filmy (myšleno jak ve smyslu "pobavit", tak ve smyslu "nenudit se") a že mu to po Avengers vyšlo znovu, jsem už napsal nahoře. Jen ten závěr tentokrát přidal ještě několikanásobný orgasmus(17.8.2012)

 • Djkoma
  *****

  Vyvražďování skupinky teenagerů nikdy nebylo tak vtipné, originální a v pár momentech působivé (výtahy). Chvílemi je možná ten černý humor (scény z "režie") trochu přehnaný a části, kde mládí bojuje o své přežití degraduje, ale posledních patnáct minut podtrhne záměrné boření všech hranic. Škoda jen, že nezbořil i jedno klišé o nesmrtelně zraněných hrdinech, protože s čím tyhle "američtí studenti" dokáží v klidu běhat a bojovat, by ani chudák Batman nerozdýchal:)). Zábavné, moderní a jiné, shlédnutí povinnost. A občasné pomrkávání tvůrců na fanoušky bych nechal úplně na jinou diskuzi... PS(spoiler): sobeckost zničí svět! Kdo by to kdy řekl!!(19.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace