poster

Barbar

 • Dánsko

  Valhalla Rising

 • Slovensko

  Vzkriesenie Valhaly

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Dánsko / Velká Británie, 2009, 96 min

Kamera:

Morten Søborg

Střih:

Matthew Newman

Kostýmy:

Gillian Horn
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  *****

  Mě osobně přijde, že tomuhle filmu nelze dát jiné hodnocení, než buď odpad!, a pak tři nebo pět hvězdiček. Neboť úplně živě vidím, jak někdo při závěrečných titulcích znechuceně mávne rukou a odsoudí snímek do horoucích pekel (tipuji ženy a milovníci akčních filmů), další připlácne Refnovi tři hvězdičky za "nádherné obrazy, skvělého Mikkelsena, ale nezáživný děj", no a my ostatní se po uplynutí spirituálně laděného napůl-eposu poškrábeme na čele a od boku vystřelíme maximální hodnocení. A je to. Valhalla Rising je umělecká fantasy pro malou skupinku lidí, kteří znají požitek plynoucí z natáčení dechberoucích obrazů. Vizuálně je to neopakovatelné (HD), po herecké stránce chvályhodné, a příběhově tíhne k rozčarování. Pak zapadnou kousky skládačky do sebe a spokojený divák (já) má pocit, jako by se právě vrátil z týdenního výletu po severských lesích s hrstkou barbarů po boku. Jako úplně jiný člověk...(19.6.2010)

 • 3DD!3
  *****

  Tak tohle je fajšmekrovinka. Téměř hmatatelné ticho občas prořízlé metalovým hučením kytar ve spojení s nádhernými obrazy se mi vrylo pod kůži. Mlčenlivý Mads Mikkelsen, který se brodí bahnem dvou světů bez sebemenšího náznaku emocí (no dobře, jen se občas pousměje, když někomu urychlí cestu na druhý břeh) se svým malým parťákem připomíná místy Annaudův snímek MEDVĚDI. Pomalu se naplňující budoucnost ze snových sekvencí, rozum-ztrácející křesťané, hlavy na kůlu. Pro obdivovatele vikingů splněný sen. Jeden velmi zcestovalý muž mi řekl, že jedí svého vlastního Boha. Jedí jeho tělo, pijí jeho krev. Odporné.(17.7.2010)

 • Marigold
  ****

  Hypnotický vizuální skvost, kde se všechno natolik podřizuje strnulé metaforice přírody / kamenné lidské tváře (mytický Mikkelsen!) / monotónních promluv, že se z filmu zcela vytrácí jakákoli smysluplná narativní struktura i kauzalita. Nicolas Winding Refn vede pohanský rituál se vším všudy. Proslovené formuli není třeba rozumět, protože nemá logiku v moderním slova smyslu – je to prostě a jednoduše uhrančivý sled metafor a precizních kompozic, dlouhých, nedějových výjevů, mezi nimiž nemá valnou cenu hledat pojítko. Jsou tam, řečeno s Vančurou, z potřeby básně. A ta je někdy silnější než potřeba příběhu. Škoda, že se v tom filmu mluví – je to jako s tím samoúčelným názvem "Valhalla Rising". Slova do toho zcela zbytečně vnášejí potřebu dávat výjevům nějaký ucelenější řád. A ten tam prostě není. Vlastně mi to vůbec nevadí.(30.5.2010)

 • Radek99
  **

  Živé asi jako Mrtvé moře. Ano, přiznávám, má víra je slabá a v tenhle film jsem tedy opravdu neuvěřil. Příběh o tom, jak se cca 6 mužů vydá na křížovou výpravu, přičemž jeden nemluví, druhý si založí cestou město, třetímu je asi 9 let, čtvrtý se ztratí, pátý nevykrvácí a šestého zabijí. Teda vlastně nakonec umřou všichni. Protože jsou v pekle. To zase někdo objevil Ameriku...(14.3.2015)

 • Beckett51
  *****

  Lidí co tento film pochopí je, a bude málo. Unikát, který skončí v zapomění, stejně jako přenádherná Fontána Darrena Aronofského.(31.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace