Barbar

Morten Søborg

Matthew Newman

Kostýmy:

Gillian Horn

Rozpočet £4miliónyTržby USA $30,638Tržby Celosvetovo $282,000║ vizuálna metafora /60%/(8.7.2010)

• TeeAge

|| Scenár: Nicolas Winding Refn, Roy Jacobsen | Hudba: Peter Kyed, Peter Peter | Produkcia: Johnny Andersen, Lene Børglum, Henrik Danstrup, Bo Ehrhardt, Karen Smyth | Distribúcia: IFC Films | Štúdio: ? | Rozpočet: 39 miliónov DKK | Tržby: 30,638 $ ||(30.6.2011)

• Radek99

Živé asi jako Mrtvé moře. Ano, přiznávám, má víra je slabá a v tenhle film jsem tedy opravdu neuvěřil. Příběh o tom, jak se cca 6 mužů vydá na křížovou výpravu, přičemž jeden nemluví, druhý si založí cestou město, třetímu je asi 9 let, čtvrtý se ztratí, pátý nevykrvácí a šestého zabijí. Teda vlastně nakonec umřou všichni. Protože jsou v pekle. To zase někdo objevil Ameriku...(14.3.2015)

Tesil jsem se na nejaky drsny vikingsky fantasy, sice trailer moje ocekavani trochu zchladil, nicmene hlasky typu Valhalla + Jednooky = Loki a ostatni bozi me zase naladily. Jenze tohle zadny drsny vikingsky fantasy neni, Refn se podivanou nesnazi divakovi nijak ulehcovat a i pres tema to spis pusobi jak nejaka intousarna. Mame tu sice spinavy, zarostly, drsny chlapky v cele s jednookym krutackym Madsem, ktery se obcas porvou v docela brutalnim stylu, ale krev je bohuzel viditelne digitalni a stejne bych film neoznacil za drsnej nebo snad syrovej. Mame tu proste hromadu anonymnich chlapku, ktery se poflakujou po travnatejch kopcich, obcas nekdo z nich chcipne, jednou za cas nekdo pronese jednu dve vety a jinak veskerej dej vyplnujou dlouhy, skoro staticky zabery, jak kdyby vzdy reziser rek: "Ty si stoupni sem, ty tam a koukej do dalky.", pak popojdou o par metru a zas to samy, navic kazdej zaber trva asi tak petkrat dyl nez je potreba. Nepomaha tomu ani hudba, ktery moc neni a navic se sklada jen z bubnovani a zvuku a co se tyce zvuku obecne, ty kolikrat uplne chybi. Proste hodina a pul o tom, jak banda chlapku cumi a chodi, navic s pekne debilnim koncem. Takle si fantasy proste nepredstavuju. Na druhou stranu, i kdyz se absolutne nic nedeje, tech 90 minut se da docela dobre prezit a nejaka nuda k posrani se dostavi jen misty.(31.5.2010)

Vikingský krvák ako mystický artový trip rozprávaný v (nádherných) obrazoch a symboloch? Ale áno. Strašidelný Mads Mikkelsen ako boh blúdiaci medzi svetmi - tým starým a novým, tým reálnym a záhrobným. Slepé oko vidí viac, pretože je jasnozrivé, tak ako Odinovo. Atmosféra je to, čo sa počíta. Netreba celkom rozumieť, stačí precítiť. A... netreba vysloviť jediné slovo, aby z vás bol najtvrdší bad-ass sezóny. V kine to musí mať priam halucinogénne účinky.(24.5.2010)