poster

Barbar

 • Dánsko

  Valhalla Rising

 • Slovensko

  Vzkriesenie Valhaly

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Dánsko / Velká Británie, 2009, 96 min

Kamera:

Morten Søborg

Střih:

Matthew Newman

Kostýmy:

Gillian Horn
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kitano
  ***

  Autentickosť špiny, krvi a drsnosti vykresleného prostredia je dokonalá, potobne aj Mikkelsenov vyvrženec z pekla. Ako celok však film u mňa zlyhal. Posobivá hypnotická atmosféra celkovú prázdnotu a statickosť nevynahradia. S odstupom času si určite dám ešte jednu šancu. (6/10)(24.5.2010)

 • POMO
  ***

  Aby najväčšia herecká hviezda tohto filmu aj rozprávala, si evidentne jeho rozpočet nemohol dovoliť. Miestami pekelne lacne, až amatérsky vyzerajúci opus. Extrémne pomalý a zadumaný, monštrózne atmosférický. Na to, že sa v ňom prakticky nič nedeje; a na to, ako je to nič zdĺhavé, je až neuveriteľné, ako dokáže udržať divákovu pozornosť a zvedavosť, čo bude ďalej.(4.12.2011)

 • akisha
  ***

  Drsný rozjezd, divný dojezd. První půl hodina nemá chybu - je to masakrální řežba přesně jak jsem od filmu čekala. Mikkelsen, ač ani jednou nepromluví, je se svou vizáží tak "cool", že mu stačí jen koukat nebo pozorovat mraky, aby si ho divák svým způsobem oblíbil. Křesťanský motiv by nebyl špatný, ale bohužel se to směrem ke konci rozbředává, nic se neděje, sem tam přiletí šíp nebo někdo pronese cosi o bohu, popřípadě se dva porvou aby nabíhal bodycount. Někde tam taky vyjde najevo, že to vůbec není ten film, co chceme vidět, nýbrž úplně jiný film, kde je zřejmě zašifrované důležité poselství. Lidi, co od toho čekají pořádnou řežbu ve viking stylu, ne filozofii a rozebírání náboženství, ten film zákonitě nemůžou moc schroupat. Patřím k nim, ale i tak mě to místy dost zaujalo. 60%(12.1.2011)

 • Tom_Lachtan
  ****

  mírně zhoubičkovaný výlet na sever, který dává hned několik věcí, třeba neskutečně, ale neskutečně monumentální atmosféru, s čímž jde pařát v ploutvi fakt, že se vlastně nic neděje, ale vůbec to nevadí (tedy pokud si je vědom faktu, na co zrovna kouká a nečeká krvák ala Vikingové s Banderasem). Možná zamrzí, že peněz bylo opravdu málo a většina rozpočtu asi padla na Maddse Mikkelsena a skvělou kameru, jinak se (doslova) ve filmu objevuje možná osm jednoduchých dřevěných konstrukcí, pár kostýmů, zbraní a jedna loď. Možná trošku škoda, ale k tomu aby Valhalla Rising odvyprávěl, co má, není víc potřeba. Český název musel vymyslet nějaký dokonalý ztělesněný kreténismus, jinak si to nedokážu představit.(10.3.2013)

 • Fr
  ****

  Na počátku byl jen člověk a příroda. Pak přišli lidé nesoucí kříže a dohnali pohany na okraj světa..... Středověk v severském podání – to jsou věci, které mě lákají. Obloha zatažená, spíš deštivo než slunečno. Hory, lidí málo a když už, tak drsní a špinaví. Mlha. A muž, kterého žene nenávist, přichází protože musí a nikdy neprohrává. M.Mikkelsen má kurevský vikingský charisma a je ozdobou tohoto neobvyklého historického filmu, který sází spíš na atmosféru, zajímavé obrázky a trefné dialogy, než na líbivou akci a dobrodružná klišé. Severská báseň přenesená na plátno. Básnické prvky nahrazuje kamera a verše jednoduchá slova, zvuky, modlitby. A myšlenka? Jako v básni. Buď na to máte, nebo se tomu vyhněte! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Kytice a Máj jsou mé oblíbené filmy. 2.) Rád se mrknu na vyhřezlýho člověka a lidskej mozek. 3.) Hledám důkaz, že slovo WRATH nevymyslel hráč Travianu. 4.) Vyhledávám neobvyklý filmy. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(24.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace