Barbar

Matthew Newman

Kostýmy:

Gillian Horn
  • verbal

Na tohle jsem se těšil jako Viking do Valhally. Teď, když Valkýry konečně přiletěly, mám chuť nacpat jim tohoto křížence Nového světa a Tenké červene linie do recta jejich okřídlených koní! Když se rozdávala přeceňovaná umělecká nuda, stál pan Refn ve frontě ihned za panem Malickem. Až na dva páry opravdu vypečených scén (4!!) jsem dostal v podstatě soubor statických fotografií zasněně do dáli čumících Vikingů, kteří cca. v desetiminutových intervalech změní lokaci a pronesou něco esoterického. Jo, a když už tady mluvím o prdeli, tak pozadí těchto fotografií je vskutku uhrančivé a čarokrásné (proto ta hvězda). Pokud si však ještě dobře pamatuju, tento film se nejmenuje "National Geographic rising" ... Hoši z filmové teorie ale bezesporu opět pocítí ono příjemné pnutí mezi krkem a koleny provázené neodolatelným nutkáním hledat v hovně nestrávené zbytky.(21.5.2010)

• formelin

Film kde je všechno špatně... takový hodně blbý videofilm...(19.5.2010)

Film k zamyšlení. Velmi procítěný film! Říkejte si tomu filosofie, melancholie, art atd. ..., ale myslím si, že tenhle film je o tom, o čem už dlouho přemýšlím, a to je to, že bychom se měli dál vyvýjet a nechat tady nějaký odkaz naším potomkům, ať se mohou vyvýjet zase dál oni. Je to normální proces už od počátku vesmíru. Možná tenhle film nemá žádný scénář, ale to je úplně jedno. Důležité je, co nám říká. Důležité jsou emoce. To jak se režisér vcítil do postav je neuvěřitelné a scénář by to možná i spíše zkazil.(23.10.2011)

• NinadeL

To se nedalo odsledovat po víc jak pětiminutových večerníčcích. Jako obrázky by to bylo pěkné, ale ničehož víc. Tudy ne, Madsi! Sice si ho tady člověk užužlá do půl těla, ale jinak nic.(8.10.2012)

• TeeAge

|| Scenár: Nicolas Winding Refn, Roy Jacobsen | Hudba: Peter Kyed, Peter Peter | Produkcia: Johnny Andersen, Lene Børglum, Henrik Danstrup, Bo Ehrhardt, Karen Smyth | Distribúcia: IFC Films | Štúdio: ? | Rozpočet: 39 miliónov DKK | Tržby: 30,638 $ ||(30.6.2011)

• - Celý film byl natočen ve Skotsku. (mahler)

• - Film sa skladá zo šiestich na seba nadväzujúcich častí. (Johnny.ARN)

• - Počas post-produkcie filmu sa režisérovi narodila druhá dcéra. (m.a.t.o.)