Nový animovaný komediálně-dobrodružný snímek o trpaslících Gnomeo a Julie dává nejslavnějšímu příběhu lásky na světě Williama Shakespeara další rozměr. Užít si jej můžete ve formátu 3D v kinech právě v období svatého Valentýna. Filmu se jako výkonný producent ujal zpěvák a skladatel Elton John, jehož písně jsou použité jako hudební doprovod. (oficiální text distributora)

lennyd

Jestli se někdo nemá rád, tak jsou to zahradní trpaslíci modří (ze zahrady Capuletů) a červení (ze zahrady Monteků). Jejich každodenní soupeření, o krásnější zahradu ale naruší den, kdy mladý (a modrý) Gnomeo náhodou potká mladou (a červenou) Julietu, a okamžitě se do sebe zamilují. I když tuší, že jejich vztah nebude mít podporu rodičů, lásce se nedá poroučet, a společně překonají i nástrahy obří sekačky Terrafirminatora... Shakespearův příběh velké (a zakázané) lásky Romea a Julie, po stopadesáté a opět trošku jinak. Tentokrát ve zpracování určeném mladšímu diváctvu, a proto si hlavní role střihli zahradní trpaslíci (a náhodou docela dobře animovaní, milí a zábavní). Vše je propojeno hudbou a písněmi Eltona Johna (byť by se pro ony mladší diváky hodilo i písně přezpívat, ale pro nás dospěláky je E.J. fajn, a vůbec celkové hlasové obsazení je perfektní). Vlastní příběh je tedy dán (už od dob Shakespeara), ale co film nabízí je spousta menších scének a hlášek, plynoucích z obsazení trpaslíky.. ()

majo25

Trpaslíci sú celkom originálny nápad. Príbeh postavený na klasickom klišé nielen o láske, ale aj o vojne medzi ''inými'' síce neprekvapí, ale zase ani nesklame. Je tam väčšinou všetko, čo od takéhoto 3D animáku očakávate - humor, akcia, pekná grafika, poučenie pre deti, cool high tech vecičky (v tomto prípade kosačky). Na druhej strany sa okrem pár komickejších scén s minitrpaslíkmi humoru veľmi nedočkáte. Hodnotenie: 65% ()

Pethushka

Mám pocit, že začíná doba nepovedených animáků. Pointa Gnomea a Julie je sice pěkná, ale již trochu okoukaná. Způsob podání jiný, ale nudný. Jako pohádka hezké, jako film to postrádá charizma. Postavy jsou málo roztomilé, naprosto chybí vtipné hlášky a přestože to bylo docela krátké, nudila jsem se. ()

Phietros

Zapomeňte na Romea a Julii, ted je tu pohádkově ulítlý Gnomeo a Jůlie:-) Tihle trpaslíkové ožívající, když majitelé nejsou doma a krom toho proti sobě bojující červení a modří to dokáží pořádně rozpálit. Dějově stejné jako hraná verze, kdyse nám do sebe zamiluje pár a každý je z jiné barvy znepřátelených trpaslíků.. A usmíření se dočkají, až když to vypadá že jsou díky obří sekačce, která vše srovná se zemí mrtví.. ()

• Několik reálných gnom-obývaných příměstských britských zahrad pomohlo inspirovat místa pro film. (griph)
  • Když Gnomea nese v zubech pes a utíká s ním přes město, projíždí kolem autobus směřující na Statford-Upon-Avon - rodiště Williama Shakespeara. (Mikyska)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby