Gnomeo & Julie

Gnomeo and Juliet

Gnomeo a Júlia

Animovaný / Romantický / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2011, 84 min

Napriek mojím obavám celkom znesiteľné, miestami aj roztomilé. K záverú film stráca dych (zbytočné stretnutie s Shakespearom) a v zápätí príliš pridáva (mega kosačka). Príbeh tuctový, vtipy väčšinou fajn... Eltonov návrat k animákom celkom znesiteľný...(5.2.2013)

• Lenny.M

Hrozná nuda. Dívala jsem se na to jen kvůli dabingu Julie (Emily Blunt), který mě nezklamal, bohužel jinak stál celý film za prd. Hudba byla otřesná, příběh taky..Jediné co se mi na tom líbilo byla ta žába, ta fakt neměla chybu!(9.6.2011)

Skvělý animák s novodobou verzí známé tragédie. Nejlepší scéna? Těžko říct, ale asi největší salva smíchu následovala při zpomaleném skoku Gnomea a Tybalta a jak se najednou rozsvítilo světlo v době a skončili v pozici trakaře:)(11.8.2011)

• Praxis

Boože, to byla hovadina. Z animáků jasný podprůměr, i když pár hlášek a nápadů to vykouzlilo a úžasné cameo Patricka Picard Stewarta v podobě Shakespeara rozhodně potěšilo :-) Jinak eště, že to trvalo jen tak málo minut, protože jinak bych to asi nedokončil. 30% a už nikdy více(15.5.2011)

Vůbec nechápu pro koho to má být? Pro akcí nezasvěcené děti (protože ty, co znají Kobru 11 by to nebavilo), nebo staré babičky a dědoušky, jenž si na zahrádce skutečně tyto kýčovité trpaslíky hýčkají??? Fakt nechápu, kdo tuto zápletku s trpaslíky posvětil a které studio za TOHLE zaplatilo :D. To nemůže bavit nikoho, ani MĚ - poblázněnou do animáčů. Jen chudák W. Shakespeare, který napsal slavné tragické dílo, asi by si to znova rozmyslel, kdyby věděl jaký kýč se z toho stal. Za postavu Růžobrka přidávám jednu hvězdu, ten měl něco do sebe.(1.8.2012)

• - Název filmu, tedy úprava originálního názvu hry, vychází ze slova „gnóm“, což je méně často používané označení pro trpaslíka. (Taninaca)

• - Keď Gnomeo utekal pred Tibaltom a červenými trpaslíkmi, Júlia mu povedala: "Utekaj, Gnomeo, utekaj!" Je to odkaz na film Forrest Gump (1994). Keď Forrest utekal pred zlými chalanmi, Jenny mu povedala: "Utekaj, Forrest, utekaj!" (a_hofferson)

• - Roli Juliet měla původně namluvit Kate Winslet. (Hal_Moore)