Gnomeo & Julie

Gnomeo a Júlia

Animovaný / Romantický / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2011, 84 min

• Pethushka

Mám pocit, že začíná doba nepovedených animáků. Pointa Gnomea a Julie je sice pěkná, ale již trochu okoukaná. Způsob podání jiný, ale nudný. Jako pohádka hezké, jako film to postrádá charizma. Postavy jsou málo roztomilé, naprosto chybí vtipné hlášky a přestože to bylo docela krátké, nudila jsem se.(21.4.2011)

Celkově docela originální (jak už název napovídá), ale bylo tam pár docela hluchých míst. Nejvíc se mi líbila asi roztomilost postaviček. Někteří trpaslíci byli prostě dokonalí.. Ale podruhé bych na to už asi koukat nemusel.(16.5.2011)

Příjemný, a technicky velmi dobře odvedený animák, který sice to nejlepší vychrlí v prvních 20 minutách, přesto i ve svém průběhu kouzlí spoustu vtipných nápadů na téma "jak využít zahradní okrasu". Jako největší problém bych tak ani neviděl v podstatě neexistující děj (postavy pobíhají po plátně sem a tam bez zjevné logiky a návaznosti), ale spíše ne úplně šikovně roubované vážné momenty a především trapná hudební čísla. Přesto ve své podstatě naprosto OK...(7.5.2011)

• danecek24

69. Zlatý glóbus (za rok 2011) - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Hello Hello" - Hudba Elton John, text Bernie Taupin(22.12.2011)

• Fleur6

Kam chodia na tieto nápady.. A nehovorte mi, že k Shakespearovi.(7.5.2011)