Gnomeo & Julie

Gnomeo and Juliet

Gnomeo a Júlia

Animovaný / Romantický / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2011, 84 min

Rozpočet $36miliónovTržby USA $99,967,670Tržby Celosvetovo $193,967,670Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $19,567,353 //počet predaných kusov 1,194,163║ Nenáročná oddychovka, ktorá je vo svojom prevedení jednoduchá, šikovná, občas nápaditá, hlavne roztomilá, graficky fajn, by som povedal až nadmieru pozerateľné, prekvapenie. /80%/(1.12.2011)

• Kryton

Naroubovat Shakespeara do dětského animáku už od začátku ve mě vzbuzovalo obavy. Ty se následně projevily jako Spider pocit, který mě dopředu varoval zcela správně. Ne všechno animované je zlaté a zábavné. Trpaslíci modří a červení proti sobě bojují (ví vůbec někdo proč?). Nepřišlo ani nikomu divný způsob rozmnožování trpaslíků, když je tu dcera a otec/matka syn? Eltona Johna taky moc nemusím a jeho glorifikace je celým filmem protknutá. Navrch mě ani jedna postava nezaujala. Lepší trpaslíky jsem viděl v Ať žijí duchové a to byla jiná sranda pro děti. Na to se tohle ani nehrabe!(18.6.2011)

Velmi pěkný animák. Pěkne graficky spracovaný, vtipný a plný zajímavých napadů. Neočekával jsem mnoho a dostal jsem víc než jsem chtěl. Prostě zábavná taškařice která potěší hlavně ty nejmenší, ale nezklame ani zbytek publika. Takže zatím dávám 3, ale myslim na 4 hvězdičky.(10.7.2011)

• numi

Vzhledem ke své "délce" překvapí především nízký poměr gagů. Ono je prostě nejvtipnější to, že je to Shakespeare v červeno-modrém, v měřítku jedna ku deseti, navíc ze sádry a zahradních potřeb. Jenže tohle haha si v duchu pronesete už u traileru, přinejhorším v první tříminutovce. Pak následuje dlouhá porce nepříliš zábavné animované rutiny.(7.7.2011)

Pod značnou shakespearovho R(Gn)ómea a Júlie si teda predstavujem trochu lepšiu kvalitu. Nebola tam v podstate žiadna dráma a ani tragédia ak si odmyslím jednu rozbitú šálku. Aj keď sa figúrky hýbali, stále vyzerali umelo. Detský fanúšik film hádam docení viac ako ja. Ale na druhú stranu musím vyzdvihnúť romantickú atmosféru a trefný humor.(21.7.2011)