Gnomeo & Julie

Gnomeo and Juliet

Gnomeo a Júlia

Animovaný / Romantický / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2011, 84 min

Pro malinké děti ideální pohádka, ale starší si své už těžko najdou. Typický příběh a happy end jak se dalo čekat. Jelikož je to Gnomeo a Julie, tak jsem trošku doufal v tragický konec, ale jelikož je to pohádka, tak se to čekat nedá. Povedená a možná lehce nadprůměrná pohádka pro mladší diváky... 6/10 = 60%(26.6.2011)

Příjemný, a technicky velmi dobře odvedený animák, který sice to nejlepší vychrlí v prvních 20 minutách, přesto i ve svém průběhu kouzlí spoustu vtipných nápadů na téma "jak využít zahradní okrasu". Jako největší problém bych tak ani neviděl v podstatě neexistující děj (postavy pobíhají po plátně sem a tam bez zjevné logiky a návaznosti), ale spíše ne úplně šikovně roubované vážné momenty a především trapná hudební čísla. Přesto ve své podstatě naprosto OK...(7.5.2011)

Vůbec nechápu pro koho to má být? Pro akcí nezasvěcené děti (protože ty, co znají Kobru 11 by to nebavilo), nebo staré babičky a dědoušky, jenž si na zahrádce skutečně tyto kýčovité trpaslíky hýčkají??? Fakt nechápu, kdo tuto zápletku s trpaslíky posvětil a které studio za TOHLE zaplatilo :D. To nemůže bavit nikoho, ani MĚ - poblázněnou do animáčů. Jen chudák W. Shakespeare, který napsal slavné tragické dílo, asi by si to znova rozmyslel, kdyby věděl jaký kýč se z toho stal. Za postavu Růžobrka přidávám jednu hvězdu, ten měl něco do sebe.(1.8.2012)

• Renton

Scénář: Andy Riley, Kevin Cecil, Mark Burton, Emily Cook, Kathy Greenberg, Steve Hamilton Shaw, Kelly Asbury .. Na tak obsáhlký tým (scenáristů) docela mdlé.(22.5.2011)

• Lenny.M

Hrozná nuda. Dívala jsem se na to jen kvůli dabingu Julie (Emily Blunt), který mě nezklamal, bohužel jinak stál celý film za prd. Hudba byla otřesná, příběh taky..Jediné co se mi na tom líbilo byla ta žába, ta fakt neměla chybu!(9.6.2011)

• - Když Gnomea nese v zubech pes a utíká s ním přes město, projíždí kolem autobus směřující na Statford-Upon-Avon - rodiště Williama Shakespeara. (Mikyska)

• - Název filmu, tedy úprava originálního názvu hry, vychází ze slova „gnóm“, což je méně často používané označení pro trpaslíka. (Taninaca)

• - Keď Gnomeo utekal pred Tibaltom a červenými trpaslíkmi, Júlia mu povedala: "Utekaj, Gnomeo, utekaj!" Je to odkaz na film Forrest Gump (1994). Keď Forrest utekal pred zlými chalanmi, Jenny mu povedala: "Utekaj, Forrest, utekaj!" (a_hofferson)