Gnomeo & Julie

Gnomeo and Juliet

Gnomeo a Júlia

Animovaný / Romantický / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2011, 84 min

DIALOG : MODRÁ TRPASLICE - Negramoto !!! ČERVENÝ TRPASLÍK - Proti černochům nic nemám.......... A já si říkal - vložím to do přehravače, rychloposuvem se podívám na pár scének, stejně se mi to nebude líbit, a až to dojde k titulkům, tak to prostě vypnu a na film zapomenu. A ejhle, půlka příběhu je pryč a já, nejen že na to koukám, ale mě to i baví, směju se, fandím, trpím, prostě je to dobrý. Trocha ironie, humoru, dobré písně, akce i romantika. CITÁT - Pokoj jejím střepům......... Reklama na Terrafirminátor mě sebrala. Zbraň hromadného zahradNIČENÍ. CITÁT - Mňau.......... Růžobrk je prudič, ale ví co je láska a dramatika - trpaslík za trpaslíka. Ve filmu si zahraje i socha Williama Shakespeareho ( 1564 - 1616 nebo tak nějak ). Příběh podle originálního scénáře Roba Spracklinga a Johna Smitha. Executive producent - Elton John. Hudba - Elton John, Bernie Taupin, James Newton Howard a Chris Bacon. Asi nejlepší trpaslík je Benny, kterého ke všemu v češtině namluvil Pavel Liška, proto je tak imaginární. Další postavy v originále namluvili - Fawn : Ozzy Osbourne a třeba Tybalta namluvil Jason Statham. Na konec to všechno skončilo tragicky. Nebyl to zas takový hrozný trapaslík. Pro náročné je to i ve 3D.(4.9.2011)

Lehký nadprůměr. Líbil se mi plameňák:-) 70%(30.7.2011)

Rozpočet $36miliónovTržby USA $99,967,670Tržby Celosvetovo $193,967,670Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $19,567,353 //počet predaných kusov 1,194,163║ Nenáročná oddychovka, ktorá je vo svojom prevedení jednoduchá, šikovná, občas nápaditá, hlavne roztomilá, graficky fajn, by som povedal až nadmieru pozerateľné, prekvapenie. /80%/(1.12.2011)

• milka

Jeden z těch slabších animáků určený spíše pro to nejmenší publikum. Snaha o převedení slavného dramatu do animáku se sice cení a pár narážek pro dospělejší publikum se zde nakonec taky najde, ale celé to vůbec nefunguje. Příběh je nudný (a nemá to co dělat s předlohou), humorných scén málo a animace je spíše průměrná. Zkrátka, pusťte to dětem, ale sami si jděte lehnout.(20.6.2011)

• Beastmaster4

Příběh samozřejmě na motivy Romea a Julie, akorát v trpasličí podobě.....no dobře, to by šlo, kdybych byl v této podobě něčím překvapen, kdybych se mohl něčemu od srdce zasmát, obdivovat animaci aj. Bohužel nic z toho se nestalo. To, že jsem se za celou dobu dvakrát zasmál, nedělá z filmu komedii. K tomu všemu vykradená hudba z Moulin Rouge. Takže mě sádroví trpaslíci ničím nepřekvapili a ani jsem to vlastně od nich nečekal. Film mám doma už delší dobu, ale právě pro očekávané fiasko jsem se na něj koukl až když opravdu nebylo po čem jiném sáhnout a právě na to se Gnomeo & Julie hodí nejvíc - na vyplnění času mezi nákupem a návštěvou zubaře nebo naopak :-D. Už mě celkem uráží to, jak scenáristi spatlají něco, co by neobstálo nikde jinde, ale protože z toho udělají animák, čekají, že to celou věc zachrání. Jsou horší animované filmy, jako např. Megamysl, ale i tak jde těžký podprůměr.(19.6.2011)

• - Název filmu, tedy úprava originálního názvu hry, vychází ze slova „gnóm“, což je méně často používané označení pro trpaslíka. (Taninaca)

• - Roli Juliet měla původně namluvit Kate Winslet. (Hal_Moore)

• - Elton John a Lady Gaga pro film nazpívali píseň "Hello Hello". (LittleMonste)