Mary a Max

Austrálie, 2009, 89 min

Adam Elliot

Adam Elliot
  • lesumir

Smutný příběh dvou smutných lidí v naprosto smutném filmu. Naschvál jsem použil třikrát slovo smutný, teď už vlastně počtvrté, a použiji ho ještě jednou, protože i já byl po skončení smutný. ...(31.10.2009)

No, není to krásné, když filmaři poutavou formou zachytí vaše vlastní pocity?(2.10.2010)

Černobílá pestrost kreslených kulis. Film, na který se dobře divá, který má srdce a emoce. Adam Elliot přistupoval k MARY A MAX s láskou a to v konečném výsledku představuje daleko větší význam, než když všechnu svojí práci věnovat pro komerční úspěch. V tom je největší kouzlo filmové práce. Výdělky filmů nezaručují skutečnou rozmanitost všech pocitů.(6.12.2012)

Niet co dodat, povolanejsi uzivatelia ako ja to tu uz vsetko napisali, ja len dodam, respektive zopakujem, bolo to nadherne, nesmierne vtipne, ale bohuzial aj tragicky smutne, melancholicke a v niektorych scenkach brutalne realisticke.(4.11.2009)

Věřím, že kdyby někdy vznikla neukecaná verze, tak by to mělo stejný přínos jako kdysi "umlčení" Blade Runnera. Ovšem takhle je to výtečný film, který je naprosto a zcela poslán do kopru nadužíváním vypravěče. Ten sice již po chvíli nemá opodstatnění, ale žvatlá si posmutněle dál a dál. Naprosto to ničí atmosféru, která má tak šanci vyniknout jen v těch několika vzácných případech, kdy se konečně mlčí. A právě v těch momentech bych byl ochoten vysolit Mary i Maxovi pět hvězdiček. Jenže pak páně vypravěč zase otevře stavidla svých nic neříkajících keců a atmosféra je v háji. Ach jo.(7.11.2009)