poster

Mary a Max

 • Austrálie

  Mary and Max

 • Slovensko

  Mary a Max

Animovaný / Komedie / Drama

Austrálie, 2009, 89 min

Režie:

Adam Elliot

Scénář:

Adam Elliot
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lesumir
  **

  Smutný příběh dvou smutných lidí v naprosto smutném filmu. Naschvál jsem použil třikrát slovo smutný, teď už vlastně počtvrté, a použiji ho ještě jednou, protože i já byl po skončení smutný. ...(31.10.2009)

 • KevSpa
  *****

  No, není to krásné, když filmaři poutavou formou zachytí vaše vlastní pocity?(2.10.2010)

 • pan Hnědý
  ***

  Černobílá pestrost kreslených kulis. Film, na který se dobře divá, který má srdce a emoce. Adam Elliot přistupoval k MARY A MAX s láskou a to v konečném výsledku představuje daleko větší význam, než když všechnu svojí práci věnovat pro komerční úspěch. V tom je největší kouzlo filmové práce. Výdělky filmů nezaručují skutečnou rozmanitost všech pocitů.(6.12.2012)

 • larelay
  ****

  Niet co dodat, povolanejsi uzivatelia ako ja to tu uz vsetko napisali, ja len dodam, respektive zopakujem, bolo to nadherne, nesmierne vtipne, ale bohuzial aj tragicky smutne, melancholicke a v niektorych scenkach brutalne realisticke.(4.11.2009)

 • DaViD´82
  ***

  Věřím, že kdyby někdy vznikla neukecaná verze, tak by to mělo stejný přínos jako kdysi "umlčení" Blade Runnera. Ovšem takhle je to výtečný film, který je naprosto a zcela poslán do kopru nadužíváním vypravěče. Ten sice již po chvíli nemá opodstatnění, ale žvatlá si posmutněle dál a dál. Naprosto to ničí atmosféru, která má tak šanci vyniknout jen v těch několika vzácných případech, kdy se konečně mlčí. A právě v těch momentech bych byl ochoten vysolit Mary i Maxovi pět hvězdiček. Jenže pak páně vypravěč zase otevře stavidla svých nic neříkajících keců a atmosféra je v háji. Ach jo.(7.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace