Specialita šéfkuchaře (TV film)

Horor / Mysteriózní

Česko, 1999, 61 min

I když všichni už od prvních vteřin ví, o čem to bude, - nejenom klasická povídka, ale i zfilmovaná verze - stejně se rádi dostanou až na konec a budou spokojeni. Televizní zpracování je příjemné, herecké obsazení s Lábusem v hlavní roli také. Je to sice už hodně dávno, co jsem povídku četl, ale myslím, že se to drželo hodně věrně. Takže zapomeňte na alkohol, cigarety... důležité je, jestli je dnes večer specialita....(24.9.2010)

Brilantně natočená záležitost, u které výjimečně vůbec nevadí, že je to "jen" tv inscenace. Obrovské (a naplno využité) herecké příležitosti pro Jiřího Lábuse a Lukáše Hlavicu. Skvost!(2.5.2003)

Gurmenózní, temně laděná tv inscenace Lucie Bělohradské, která svou zdánlivou nenápadností zasáhne o to výrazněji právě tím komornějším provedením s prohlubující se stylově-pochmurnou atmosférou. Jen taková opuštěná židle stálého hosta: který nikdy nevynechal, či vlnící se kočičí silueta dokáže vyvolat nepříjemně šimravé chvění. Potom pohled na hodující dvojici(Laffler a Costain), která s požitkem vychutnává každé sousto na chvíli zmrazí pohyb kyvadla starých pendlovek(krve by se ve mně nedořezal), jako předzvěst blížící se lákavé odměny od podivínského majitele restaurace Sbirra. Stravuje mě přitom pocit neodbytného vnitřního pnutí, sílí a spaluje, je to jako položit se do rakve a zavřít nad sebou víko; a tento stav zažívám opravdu velmi výjimečně, jak výjimečná jen může být Specialita šéfkuchaře.(1.11.2010)

Sice naprosto čitelná, ale (na české poměry) výborně natočená a ještě lépe zahraná povídka o jedné podivné restauraci s podivnými zvyklostmi, podivným menu a podivnými hosty. Příjemná hodinovka. 75%(8.7.2013)

Lábus v horroru jako něco nepředstavitelného? Ale hovno. Tady si ho představovat nemusíte. Tady je a budete si ho pamatovat hodně dlouho. Výtečná adaptace Lucie Bělohradské je plně funkční i v případě, že znáte bravurní povídkovou předlohu. A stejně jako onu povídku řadím k tomu nejlepšímu, co bylo v horroru napsáno, tuhle adaptaci řadím k tomu nejlepšímu, co u nás bylo z horroru natočeno. Krásné na tom všem je, že "pouhá" televizní inscenace tomu jen a jen pomáhá.(28.10.2014)