Screamers: Hon na člověka

• USA Screamers: The Hunting (více)

Trinásť rokov po tom, čo Screamers – nevyspytateľné vraždiace roboty – doslova vyhladili všetku ľudskú populáciu na planéte Sirius 6B. O to prekvapivejšie je, keď z tohto Bohom zabudnutého miesta, ktoré odvtedy všetci považujú za opustené, ktosi vyšle núdzový signál! Povinnosť káže pomôcť tým, čo sa ocitli v núdzi, a tak netrvá dlho a k Siriu 6B sa vydá záchranný tím, ktorého úlohou je preveriť, či na ňom skutočne existuje kolónia ľudských preživších. Krátko po pristátí skutočne natrafia na zúboženú skupinku, ktorá v otrasných podmienkach živorí v troskách starej vojenskej základne – no oveľa desivejšie a podstatnejšie je, že zistia, že Screamers medzičasom predstavujú ešte šialenejšiu a vražednejšiu hrozbu, pretože sú dnes schopní oveľa výraznejšie meniť svoju podobu, čo v preklade znamená, že... Vyzerajú ako ľudia! O to ťažšie je odhaliť ich a zabrániť im v opustení Siria 6B, aby nemohli splniť svoj plán, ktorým je... Kompletné vyhubenie ľudskej rasy! (oficiální text distributora)

iXtr3m3

Nenápadné béčko ktoré ani nenadchne ale ani neurazí. Postačujúca atmosféra, naviazanie po dlhej dobe na skvelý námet, triky a kulisy sú ale na dnešnú dobu slabé (aj keď vídavam aj o niekoľko tried horšie). Film som pozeral ako minimaratón aj s pôvodnými Hlasmi z podzemia hneď za sebou 13. 02. 2009, ale aj keď obe snímky delí 14 rokov, musím skonštatovať, že Hlasy z podzemia sú lepšie aj po trikovej stránke, aj po stránke atmosféry a celkovo vidno, že sa nechali aspoň voľne inšpirovať Dick-ovou predlohou, čiže mali z čoho čerpať. Nový Screameri sú jednoducho len a len nadvarenou kašou, ale nakoľko sa mi prvá časť veľmi ľúbila, tak aj pokračovanie som zhltol bez problémov a ešte jedno by som si kľudne dal. :-) ()

MartinezZ

3.4.2010 ~ Na béčkových filmech snad může být nejhorší snad už jen to, když jeden trapně vykrádá druhého. Další sci-fi, kdy se letí na jinou planetu zachraňovat a skoro všichni pochcípají. ~ Jo, přesně tak to je. Variace na Misi na Mars a dalších několik podobných filmů. On vlastně ani ten příběh nijak důležitý není. Někde na planetě, kde se cosi těžilo, se začali mlátit těžaři a vědci a vědci vynalezli mechanickou mršku, co zabíjela všechno živé. Mělo se za to, že na planetě nic nepřežilo. Až do chvíle, kdy přišlo SOS. A tak je vyslán tým, co má případné přeživší najít a vrátit se s nimi na Zemi. A protože jde o sci-fi béčkový horor, tak každému dojde, že tenhle film asi nevznikl ve spolupráci National Geographic a Discovery Channel. Bude stříkat malinovka. ~ Co mě překvapilo, že tohle je kanadsko-americká tvorba. Jména postav, kvalita vizuálu i výprava mi spíše přepadala jak nějaká povedená evropská televizní filmařina. Takže nejen, že jde o béčko, ale na to, kde vznikalo, asi i dost nízkorozpočtové. Ale co, fandům žánru by se to líbit mohlo, já bych bez toho zase mohl klidně žít. ()

Gorehound

Veľmi dobrý sf horor ako zo starých videokazetových čias, kde väčšina rozpočtu šla na vynikajúce gore efekty. Príbeh je skvelý, aj keď veľmi klasický, dva členky skupinky zo Zeme sexy, drží sa to témy a piatu hviezdičku dávam za to, že naozaj z očividne nízkeho rozpočtu vytiahli maximum. Neznámy, skrytý diamantík. ()

PKD

Srovnání s předchozím dílem to asi moc nesnese, ale i tak jde pro mne o dosti chutnou SF/H krmi, u které jest poznat, že vypadl O´Bannon a zbyl jen šílený M. T.- Flores.;-) Přibylo krvavosti a hororové atmosféry, která mi připomíná z nějakého důvodu projekty typu Dead Space aj. A hl. zmetka zde hraje ten šášula, co se nám na CW snažil vnutit několik dlouhých let (marně) představu, že je Green Arrow, haha. Tahle poloha (žel nikoli sexuální) mu sedí víc. A Gina Holden? Ta zase dopadla, chuděra. Ale asi o něco lépe, než v AvPr.;-) Henriksena nepočítám, neb není tím hl. důvodem, proč se na to v pochmurných podzimních/zimních měsících...každoročně dívám. Otevřený konec mi velmi vadí, páč by tedy měli spáchati 3, když už. Za 3.5 ()

Anderton

Netočili sa exteriéry náhodou na Sandbergu v Devínskej Novej Vsi? Napriek tomu exteriéry filmu nestoja za nič, v interiéroch je to celkom fajn, ako v správnom béčku z 80. rokov. Len škoda, že sa to aj vtedy nenakrútilo. Prvý diel bol adaptáciou vydarenej Dickovej poviedky a prečo vznikol aj diel druhý, od nej už nezávislý, je veľkou marketingovou záhadou. Obe ultrabéčkové diela toto literárne dielko navždy zabili a asi sa k nemu v Hollywoode už nikto schopný nevráti. Vlastniť zbierku Dickových poviedok, kde je prvá Minority report a druhá predloha ku Screamers a potom si pozrieť aj obe adaptácie za sebou, to musí byť vskutku neobvyklý zážitok. Ale to som už trochu mimo Wilsonovho diela. Gina Holden je sexy, Henriksen má cameo a záver je tak predvídateľný a pritom sa tu hráme na tajomstvo, že dáva jasne najavo, že toto je film pre tupé publikum. Ako polnočná jednohubka pre milovníkov žánru to odporúčam a nečudoval by som sa, ak by si niektorí diváci nepostískli nad tým, aby aspoň takúto atmosféru mal Covenant. Ja medzi nich nepatrím, ale pochopil by som ich. ()

• Německý filmový kritik Peter Osteried, řekl o filmu: "Děj je lehce předvídatelný. Dialogy jsou směšné, ale velmi korelují z iracionálním chováním postav". (Terva)
  • Film je volně natočen podle povídky "Varianta dvě" Philipa K. Dicka. (Terva)