Screamers: Hon na člověka

John P. Tarver

Scénografie:

James McAteer
  • genetique

Po hrozivo nie béčkovo, ani céčkovo, ale zetkovo vyzerajúcom úvode nakoniec zaslúžené dve hviezdičky. Vzhľadom nato, že rozpočet bol minimálny celkom slušné efekty, aj zvuk a ten vykrádačkový scenár nakoniec nepôsobil tak toporne ako som predpokladal. 40%.(16.7.2009)

• Malarkey

Já nevim proč tady odpadu dali název odpad, měli to pojmenovat jako sračka, proč nakonec ne, hanlivé to není, v obyčejné mluvě se o tom mluví často, a alespoň by to bylo takové upřímnější. Já vím, že se o odpadech jako o sračkách vyjadřuju vcelku často, ale proč bych nemohl. Baví mě to, akorát teda nechápu, proč na takové filmy vůbec koukám. I když u Screamers je to hlavně z toho důvodu, že to je sci-fi. Škoda jenom, že tohle je fakt dost velká sračka na to, aby mě to mohlo bavit. Kdyby se někdy na diskuzi na čsfd hlasovalo pro přejmenování odpadu na sračku, rozhodně bych byl pro. Škoda jen, že památky na tenhle film se jen tak snadno nezbavím.(8.9.2009)

• SOLOM.

Včera jsem se shodou okolností díval na původní Screamers, který se mi líbil a tak jsem si říkal, že by nebylo od věci, se podívat i na toto pokračování. Režisér Wilson už má na svém kontě několik filmů, ale většina z nich se může pyšnit nepříliš lichotivým hodnocením. Já jsem od něj zatím viděl jen Krvavé stopy a Kaw, takže jsem byl zvědavý, jak si poradil s pokračováním docela dobrého scifi hororu. Bohužel to dopadlo přesně jak jsem očekával – jde jen o další podprůměrné béčko, které se mi velice rychle vykouří z hlavy. Zatímco v prvním díle se mi líbilo zpustošené prostředí planety, stupňující se atmosféra i výkon hlavního hrdiny, tak tady se téměř ničeho z tohoto seznamu nedočkáme. Nesympatický záchranný tým a bídné herecké výkony jsou jen špičkou tajícího ledovce zmaru, který tu na nás čeká. První kontakt s podzemními zabijáky ještě ušel, ale jakmile se Screamers objevili v celé své kráse, bylo po náladě. Kde se poděli ti pěkně vypadající roboti – zabijáci, kteří nás okouzlili v jedničce? Jejich následovníci vypadali jen jako přerostlé kovové hračky bez špetky tvůrčí kreativity. Když k tomu připočítám ještě klasicky nelogické chování většiny postav, bylo vymalováno. Naštěstí v druhé polovině došlo k mírnému zlepšení, které mi alespoň trochu zvedlo náladu. Postupné vyvražďování jednotlivých členů záchranného týmu i hrstky přeživších, přineslo alespoň o něco lepší atmosféru a dokonce na nás tvůrci vybalí i několik béčkových gore scén.30%(20.10.2016)

• Terva

V šesté minutě a čtrnácté sekundě je v záběru vidět kameramanova bunda ( zip ). A k filmu? Již z prvních dialogů ve vesmírné lodi se dá tušit, že to bude blbost. Vítejte na Síriu 6B. Jako na dovolené v Egyptě. Uklidněte se ,tohle je záchranná mise. Bohužel to tento film nezachrání. Vřískám smíchem, je to trapný.(3.5.2009)

• Andersis

Mít to lepší efekty a bylo by to mín předvídatelné, dal bych za 3*.(4.8.2009)