Screamers: Hon na člověka

John P. Tarver

Scénografie:

James McAteer
  • Smok

Lacné ako rožky zo včera. To by však nebolo až tak najhoršie, niekedy ma totiž vedia prekvapiť aj filmy s malým rozpočtom. Horšie je, že je to celé smiešne, bez nápadu a pri sledovaní "drsnej" partičky v tých ich lacných sci fi oblečkoch s replikami typu: "my sme zo Zeme a ideme vám pomôcť", človek zákonite musí vyprsknúť smiechom, začať fandiť "Vřískounům" a tešiť sa na záverečné titulky.(4.11.2009)

Podobně jako první díl, jsou i druzí Screamers nenáročným béčkem, které navíc působí jako pilotní díl k seriálu. Zpracování je hodně televizní, efekty jsou ale obstojné a prostředí dostatečně výpravná. Postavy jsou hodně typové, od začátku je jasné, kdo nakonec přežije a dokonce se potvrdí i pravidlo, že SPOILER černoch půjde pod kytičky jako první. Postavy často jednají dost stupidně, ale dá se to překousnout. Celkový námět dost evokuje Battlestar Galacticu, včetně typově podobné hudby a faktu, že screamerům postavy nadávající do zasraných toasterů.(3.8.2016)

• obitus

Na úvod musím pochválit povedené efekty, které provází většinu zabití v poslední třetině filmu. Tím jsem vyčerpal pozitiva, zbytek je jen nudná žumpa o tom, jak banda nesympatických "tvďáků" chodí po poušti. Po atmosféře prvního filmu, nebo nedejbože Dickovy povídky Druhá série ani vidu. Škoda.(23.7.2009)

• petero

Nepodarená napodobenina jednotky, ktorá len dáva tušiť v čom je pôvodný SCREAMERS (1995) dobrý.(31.3.2009)

• Djkoma

Ošemetné hodnocení. Už první díl byl pro mě obrovské překvapení a jako béčko působil velmi tajemně, naléhavě a celá historie vřískounů představovala potenciál do budoucna. Bohužel pokračování jde jinou cestou, kdy planetu Sýrius 6B navštívíme pár let po prvním filmu. Skupina vojáků působí od první chvíle jako panáci na zabití a bohužel to tak je, což nezachraňuje ani "menší" snaha o návaznost a z minulého dílu podařené prostředí mrtvé planety. Příběh je klasický, ale samotní vřískouni jsou natolik zajímavý, že bych se nebál jim věnovat ještě min. jeden dva filmy. I když tentokrát s trochu jiným pohledem a možná spíše ala "co se stalo před prvním dílem". Celkově je pokračování béčka béčkem jak vyšitým, přesto jsou 2* poměrně krutým hodnocením, protože tento film je vcelku zábavný, krvavý a občas dost potěší. O závěru ať si udělá úsudek každý sám....(27.3.2009)

• - Film je volně natočen podle povídky "Varianta dvě" Philipa K. Dicka. (Terva)

• - Německý filmový kritik Peter Osteried, řekl o filmu: "Děj je lehce předvídatelný. Dialogy jsou směšné, ale velmi korelují z iracionálním chováním postav". (Terva)