Screamers: Hon na člověka

John P. Tarver
  • jonyyy

50%(16.5.2009)

• eraserhead666

Koukám, že Phillip K. Dick je taky docela bezednou studnicí filmové inspirace. To bych si od něj možná měl už konečně něco přečíst. Nezačne to zrovna špatně, byť to není zápletkou nic světoborného a zdá se mi, že se možná zbytečně moc čerpá z Vetřelce. Je to takové nepřekvapivé, nešokující, předvídatelné (jakmile zmerčíte v titulcích jméno Lance Henriksena, během prvních pěti, šesti minut filmu se ihned zorientujete a zcela odhadnete postavu, kterou tam bude hrát – a než se skutečně objeví, uběhne ještě několik desítek minut) přesto koukatelné a obstojné, neurážlivé sci-fi, s kapkou horroru. Postupem času je to nudnější, všednější, tuctovější a čím dál méně záživné. Ale ten konec se povedl, byť není žádným extra překvapením. Prostě jednoduché, levné tuctové sci-fi, které se snaží tvářit trošku lepší a zajímavější, než nakonec je. Ale pokud máte sci-fi rádi, dá se to přežít bez úhony.(16.11.2012)

• obitus

Na úvod musím pochválit povedené efekty, které provází většinu zabití v poslední třetině filmu. Tím jsem vyčerpal pozitiva, zbytek je jen nudná žumpa o tom, jak banda nesympatických "tvďáků" chodí po poušti. Po atmosféře prvního filmu, nebo nedejbože Dickovy povídky Druhá série ani vidu. Škoda.(23.7.2009)

Nejrve jsem viděl tenhle film a až potom jedničku a musím říct, že starší jednička mě vzala víc. Dvojka se snaží volně navazovat na předchozí film, ale až tak se jí to nepodařilo. A co pro mě bylo největší zklamání, bylo herecké obsazení, které, dle mého názoru, nesahá jedničce ani po paty. Ale přes to všechno dám 3 hvězdy.(3.5.2009)

Něco to do sebe má ... " to ANO " ... ale na předchozí díl je to rozhodně slabota. V dnešní době dokonalých počítačových triků se zde tvůrci moc NEsnažili, pouze použili to ... co již dnes umí každý.(27.7.2009)