Screamers: Hon na člověka

USA / Kanada, 2009, 95 min

Sheldon Wilson

John P. Tarver
  • SaNcHeZ_cz

Chápu že je to béčko, ale i béčka bývají cool. Tohle však ne, až na dvě / tři vyjímky je to mizerný film s tak debilním scénářem, že se člověk často v místech kde by se měl bát spíše směje té absurditě. Ztráta času.(6.6.2009)

• Caelos

Původní Screamers jsou skvělé scifi, s parádní atmosférou, efekty, prostředím a proto jsem se na pokračování hodně těšil (ačkoli jsem samozřejmě nečekal zázrak), ale tohle ne, Je to celé špatně. Za něco stojí film až ke ke konci, rozvírací robotická huba vypadá dobře. Opravdu zklamání, nečekal jsem že to bude až tak špatné...(7.1.2011)

Nejrve jsem viděl tenhle film a až potom jedničku a musím říct, že starší jednička mě vzala víc. Dvojka se snaží volně navazovat na předchozí film, ale až tak se jí to nepodařilo. A co pro mě bylo největší zklamání, bylo herecké obsazení, které, dle mého názoru, nesahá jedničce ani po paty. Ale přes to všechno dám 3 hvězdy.(3.5.2009)

• MartinezZ

3.4.2010 ~ Na béčkových filmech snad může být nejhorší snad už jen to, když jeden trapně vykrádá druhého. Další sci-fi, kdy se letí na jinou planetu zachraňovat a skoro všichni pochcípají. ~ Jo, přesně tak to je. Variace na Misi na Mars a dalších několik podobných filmů. On vlastně ani ten příběh nijak důležitý není. Někde na planetě, kde se cosi těžilo, se začali mlátit těžaři a vědci a vědci vynalezli mechanickou mršku, co zabíjela všechno živé. Mělo se za to, že na planetě nic nepřežilo. Až do chvíle, kdy přišlo SOS. A tak je vyslán tým, co má případné přeživší najít a vrátit se s nimi na Zemi. A protože jde o sci-fi béčkový horor, tak každému dojde, že tenhle film asi nevznikl ve spolupráci National Geographic a Discovery Channel. Bude stříkat malinovka. ~ Co mě překvapilo, že tohle je kanadsko-americká tvorba. Jména postav, kvalita vizuálu i výprava mi spíše přepadala jak nějaká povedená evropská televizní filmařina. Takže nejen, že jde o béčko, ale na to, kde vznikalo, asi i dost nízkorozpočtové. Ale co, fandům žánru by se to líbit mohlo, já bych bez toho zase mohl klidně žít.(18.3.2013)

• obitus

Na úvod musím pochválit povedené efekty, které provází většinu zabití v poslední třetině filmu. Tím jsem vyčerpal pozitiva, zbytek je jen nudná žumpa o tom, jak banda nesympatických "tvďáků" chodí po poušti. Po atmosféře prvního filmu, nebo nedejbože Dickovy povídky Druhá série ani vidu. Škoda.(23.7.2009)