Screamers: Hon na člověka

USA / Kanada, 2009, 95 min

Sheldon Wilson

John P. Tarver
  • Andersis

Mít to lepší efekty a bylo by to mín předvídatelné, dal bych za 3*.(4.8.2009)

• eraserhead666

Koukám, že Phillip K. Dick je taky docela bezednou studnicí filmové inspirace. To bych si od něj možná měl už konečně něco přečíst. Nezačne to zrovna špatně, byť to není zápletkou nic světoborného a zdá se mi, že se možná zbytečně moc čerpá z Vetřelce. Je to takové nepřekvapivé, nešokující, předvídatelné (jakmile zmerčíte v titulcích jméno Lance Henriksena, během prvních pěti, šesti minut filmu se ihned zorientujete a zcela odhadnete postavu, kterou tam bude hrát – a než se skutečně objeví, uběhne ještě několik desítek minut) přesto koukatelné a obstojné, neurážlivé sci-fi, s kapkou horroru. Postupem času je to nudnější, všednější, tuctovější a čím dál méně záživné. Ale ten konec se povedl, byť není žádným extra překvapením. Prostě jednoduché, levné tuctové sci-fi, které se snaží tvářit trošku lepší a zajímavější, než nakonec je. Ale pokud máte sci-fi rádi, dá se to přežít bez úhony.(16.11.2012)

• PetrPan

Tušil jsem, že to bude "divácký zážitek" a škoda, nebyl... "Diváckým zážitkům" obvykle uděluji jednu až dvě hvězdy podle míry debility scénáře a zejména zábavnosti této debility a Screamers dvojka je bohužel povětšinou pouze nudná, světlejších okamžiků ( v rámci zábavné debility samosebou) se sice také dočkáme, např. ponechání člena skupiny o samotě při pronásledování a pak ježíšikriste, dyk je tam sám už dlouho, jdu pro něj zpátky !! ,ale těchto zábavných vsuvek je docela málo a patetické umírání všech, kteří přežijí na tak dlouho, aby mohli pronést svou hrdinskou poslední větu typu : Tak už sakra běžte a nechte mě tu ! ,už to nevytrhne a převládá pouze ta nuda...škoda potenciál na zábavnou debilitu určitě byl.(11.3.2013)

• Smok

Lacné ako rožky zo včera. To by však nebolo až tak najhoršie, niekedy ma totiž vedia prekvapiť aj filmy s malým rozpočtom. Horšie je, že je to celé smiešne, bez nápadu a pri sledovaní "drsnej" partičky v tých ich lacných sci fi oblečkoch s replikami typu: "my sme zo Zeme a ideme vám pomôcť", človek zákonite musí vyprsknúť smiechom, začať fandiť "Vřískounům" a tešiť sa na záverečné titulky.(4.11.2009)

Jééj to je zase další podhodnocený kousek.. Neblbněte, vždyť to bylo docela solidní scifíčko. Jasně, na původní Screamers se to moc nechytá a občas tam jsou díry v logice, ale na takové to domácí žvýkání je to vklidu. Béčko jak řemen.(3.5.2014)