Far Far Away Idol

• Slovensko Shrek a SuperStar

Netradičnú porotu v zložení Shrek, Fiona a... Simon Cowell(!) čaká neľahká úloha – zvoliť víťaza talentovej šou! V kráľovstve „Za siedmimi horami, za siedmimi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial" sa opäť niečo deje – a rozhodne nie hocičo!... Všetci obyvatelia sa totiž snažia urobiť dojem na, priznávame, nie práve tradičnú porotu v talentovej šou Superstar. Napokon, posúďte sami – tvoria ju Shrek, Fiona a... Sám veľký Simon Cowell! Ehm, teda, samozrejme... Jeho animovaná, no nemenej cynická verzia. :-) Tak schválne, dokážete si za takýchto okolností tipnúť najhorúcejšieho kandidáta na víťaza? Konkurencia je naozaj silná – somárik, Kocúr v čižmách, Perníček, princ Krasoň... (TV Markíza)

Deimos

***Celkem 66%***TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Animace 7/10/// PLUS: zábavná parodie na Pop Idol, hudba určitě potěší a známé postavičky taky MINUS: Tentokrát se ještě nedá moc co kritizovat, animace stárne a později je znát snaha vyždímat z toho co jde, ale to až opravdu později. Shrnutí: Na svoji dobu zdařilí pokus, který tenkrát vyšel. Dnes jsem však Shrekem a jeho světem tak přecpán, že už ho prostě nemusím a raději dám přednost jiným postavičkám. ()

MickeyStuma

Parafráze na hvězdný idol pojatá dobře a s typicky Shrekovským humorem. Divák si poslechne pěvecké ukázky různých postaviček z filmu a sám rozhodne, kdo je vítězem. V porotě sedí Shrek, Fiona a Ondřej. Ano, ten Ondřej. Velice známá postava. Má tu svoje typické hodnocení a hlášky. Krátkometrážní snímek pro pobavení. ()

Rozjimatel

Pomerne zábavný krátky bonus k animovanému filmu Shrek 2 (2004), aj keď už nie tak zábavný ako Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party (2001) (bonus k prvému dielu), na ktorom silne stavia a tak trochu sa na ňom aj priživuje. Ale ten nápad s hlasovaním je veľmi originálny - divák (DVD) má možnosť výberom víťaza ovplyvniť koniec, aj keď ten nemusí vždy dopadnúť podľa jeho predstáv. A pokiaľ niekoho zaujíma môj názor, tak najlepšie boli myši. Vyšlo aj ako súčasť kolekcie DreamWorks Shrek's Swamp Stories (2010). ()

Rosaviva

Bohužel narozdíl od prvního dílu se mi to moc nelíbilo. Ano, byli tam místa kdy jsem se zasmála, ale písničky se mi moc nelíbili, nemělo to ten šmrc jako Karaoke v bažině. 2* (ale rozhodně film nikdy nevypnu předtím :) ()

PTuranyi

Tento krátky skeč, ktorý vlastne ani nemá príbeh a jediným jeho účelom je vtipne glosovať pár populárnych pesničiek (viď vlk spievajúci Duran Duran-Hungry like a wolf, princ Krasoň s I'm too sexy či Kocúr s These Boots Are Made For Walkin'), sa bude páčiť asi len fanúšikom Superstar a Simona Cowella. Produkcia nie je zlá hoci animácia Simona Cowella sa mi zdala dosť odfláknutá a dabing to dorazil. ()