poster

Dny vína a růží

 • USA

  Days of Wine and Roses

 • slovenský

  Dni vína a ruží

Romantický / Drama

USA, 1962, 117 min

 • mat.ilda
  ****

  Jack Lemmon v ukázkové nemoci z povolání, která ho plíživě přinutí nosit si práci domů a v zájmu manželského souznění zapojit i Lee Remick - mít obojí však lze jen do okamžiku, než si jeden z dvojice přizná, že víno začíná s děsivou naléhavostí růže zaplavovat... a mně nezbývá, než žasnout nad Edwardsovou režijní syrovostí a Lemmonovým dramatickým výkonem, až jsem v pokušení si myslet, že dnešní herecká elita by musela určité party odehrát před modrým pozadím za elektronické výpomoci, která by jim adekvátně odpohybovala mimiku a doladila abstinenční chroptění. Určeno osobám pohybujícím se v "public relations" a ženám na MD, neplatí pro kvartální pijany :-).(27.4.2013)

 • Houdini

  Oscar 1 : Píseň - "Days of Wine and Roses" + 4 nominace: Herec HR - Jack Lemmon, Herečka HR - Lee Remick, Výprava ČB, Kostýmy ČB(31.3.2004)

 • Radyo
  ****

  Vynikající studie vztahu, postaveného na alkoholické závislosti. Jack Lemmon i Lee Remick jsou naprosto úžasní. Blake Edwards je spíše známý sérií s Růžovým panterem, ale tady jasně dokazuje, že umí skvělým způsobem natočit i vážně položený příběh na choulostivé téma.(9.8.2002)

 • misterz
  *****

  Blake Edwards sa mi spája predovšetkým s Ružovým panterom, ku ktorému nemám nejak zvlášť vrelý vzťah. Podvedome som teda nečakal nič prevratné, no ako veľmi som sa mýlil... Dni vína a ruží je jeden z mála filmov, ktorý po vzhliadnutí ostane vo mne už navždy. Mám rád opilecký námet a problémy s alkoholom vo filme, možno práve preto, že som si v detstve v rodine prešiel niečím podobným, preto postavy, najmä tie detské, dokážem dokonale pochopiť, v tomto smere ma neoklame absolútne nič. A čo sa týka tohto filmu môžem len potvrdiť, že ide o chirurgicky presnú, dokonalú a desivo reálnu anatómiu moci alkoholu nad človekom, od nevinných začiatkov a prvého potykania si s fľašou až po trpký a smutný koniec (hlavne v prípade jednej postavy). Obaja herci boli fantastickí a absolútne presvedčiví, napr. na Lemonovu scénku v skleníku nezabudnem nikdy, tak deprimujúce až sa mi chcelo zakrývať si oči. Nádherný snímok, film, na ktorý sa nezabúda!(11.5.2016)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,123,077Tržby Celosvetovo $-(21.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace