Doors - When You're Strange, The

When You're Strange

Dokumentární / Hudební / Historický / Životopisný

USA, 2009, 86 min

Tom DiCillo

Johnny Depp, John Densmore (a.z.), Robby Krieger (a.z.), Ray Manzarek (a.z.), Jim Morrison (a.z.), Adolf Hitler (a.z.), Janis Joplin (a.z.), John F. Kennedy (a.z.), Robert F. Kennedy (a.z.), Martin Luther King (a.z.), Richard Nixon (a.z.), Elvis Presley (a.z.), Ed Sullivan (a.z.), Andy Warhol (a.z.)

Nic nového pod sluncem, v podstatě všechny scény byly přehrány ve filmu Doors(13.7.2010)

Těžko přicházet u Doorsů s něčím novím. Přesto Tom DiCillo přišel s velkou řadou archivního materiálu, podchytil ty nejpodstatnější fragmenty kariéry Doors a Morrisona jako osobnosti a sehnal Johnny Deppa, jehož komentář k téhle skupině sedí více než dobře. Za mě spokojené čtyři hvězdy, možná že ta čtvrtá je však kvůli Doorsům samotným...(11.8.2010)

Muzika Doors mi byla vždycky zvláštně sympatická. Tento dokument neznamená žádné kdovíco, ale jako rekapitulace dobrý. Hezky se na to dívá (kvalitní záznamy živáků), hezky se to poslouchá (Depp), ale tak úplně spokojený s tím nejsem. Možná mi to přišlo moc stručný, moc pozvolný a moc nepřínosný.(19.7.2010)

Nejnovější dokument o vynikající kapele The Doors, jenž obsahuje dost nezveřejněných scén (Nejlepší byly ty při koncertech, kde Morrison předváděl své "kousky", zatčení od policistů atd.) a informací, které asi jen tak nikde neseženete ... byl víc jak povedený. Líbilo se mi, jak se tvůrci dokumentu snažili ukázat psychedelii kapely. Prostě pro fanouška Doors je to povinností.(13.6.2010)

The Doors byli spolu 54 měsíců. Prodali přes 80 milionů desek po celém světě. I dnes prodávají milion desek za rok. Dodnes nebyla žádná jejich píseň použita v reklamě na auta.(11.11.2010)

• - Stejně jako ve snímku Mrtvý muž (1995) cituje postava Johnnyho Deppa básníka Williama Blakea. (4ward)

• - Název filmu je odvozen z refrénu písně People are Strange. (Zeebonk)