• Lhurgoyf
  *

  Začínam mať pocit, že producent (a zároveň veľmi zlý režisér) Jon Turteltaub je majster zavádzania. Elegantne dokázal zahltiť hypované postapokalyptické drama Jericho nudnou nezáživnou rodinnou soap operou pre päťdesiatnikov. Tak isto klamlivá je aj premisa Harper's Island, ktorá od začiatku označovala seriál ako mix vyvražďovačky a detektívky. Pridajte k tomu soap operu, teenage drama, rodinné drama, mysteriózne krimi - a zbesilé striedanie medzi týmito žánrami - a dostanete približnú predstavu o tejto patlanine. Koncept seriálu o postupnom vyvražďovaní (one by one) je od samotného začiatku chybový, pretože je divákovi hneď od úvodu predstavených veľký počet jednorozmerných postáv, ktorých charakter / motivácie nedokážu scenáristi v krátkom čase rozvinúť, teda sa s nimi divák nedokáže ztotožniť (tobôž im držať palce), a ktorých jedinou úlohou je v nejakom z neskorších dieloch ísť do lesa, a náhodne sa napichnúť killerovi na vidly. Leniví scenáristi zároveň museli vymyslieť dôvod, ako udržať postavy 13 dielov na vražednom ostrove, a to takým spôsobom, že do 6. dielu prakticky žiadna postava nevie, že v jej okolí zomierajú ľudia rýchlosťou porážky dobytka na texaských jatkách. To vedie k bizarným situáciam, kedy sa jedna postava zrazu obzrie okolo seba, a prehlási: "Mimochodom, nevideli ste Lucy?" a druhá jej na to odpovie "Hmmm, od včera nie, asi odišla z ostrova" a nikto sa nad tým ďalej nepozastavuje. Pridajte k tomu otrasné herecké výkony, smiešny rozvliekly dej, k smrti nudné dialógy, off-screen vraždy, neexistujúce gore (kto tvrdí opak nepozná význam toho slova), a zmätenú výpravu (ktorá opisuje ostrov ako malé zaspaté miesto s jednou rybárskou dedinkou, na ktorom je zároveň viktoriánsky zámok, obchod so svadobnými potrebami, bažiny a džungla). Intenzívna 40 minútová nuda.(5.6.2009)

 • xxmartinxx
  **

  No... že by ve mě tenhle seriál zanechal po prvních třech epizodách kladný dojem... to se říct nedá. Okoukané a stokrát v různých filmech a seriálech proprané téma se tu bez sebemenší obměny opakuje. Partička lidí (velmi hloupých lidí) přijíždí na ostrov, kde se kdysi stala hrozná věc. A aby nebyla nuda... začne se to opakovat. Všichni hrdinové samozřejmě mají společnou historii, pár z nich je labilních a pár na první pohled slouží jen jako maso na podřezání. Příběhově to tedy zrovna žrádlo nebude... Mohla by to možná zachránit atmosféra. To si ale neumím dost dobře představit, protože téma, které dnes neudrží ani devadesátiminutový film, má tady udržet seriál... Dost o tom pochybuju.(24.12.2009)

 • wikked
  ***

  Celkem osvěžující napád roztáhnout klasickou vyvražďovačku do minisérie. Postupem času jsou vidět slabší, vatou zaplňovaná místa a klasicky překombinované konstrukce, což je vzhledem k neobvyklé stopáži a jednoduchému námětu vcelku očekávatelné. Každopádně postavy jsou docela sympatické a ne úplně blbé (jediný, kdo mi vyloženě vadí je ta malá holčička:). Příjemně se na to kouká a doufám, že to tvůrci dotáhnou do důstojného konce, protože na tom bude asi hodně záviset díky ústřední pointě. Nejsou to Twin Peaks, ale zatím se bavím.(20.5.2009)

 • - Nikdo z hlavního hereckého obsazení nevěděl předem, čí postava přežije konec které epizody. Herci se to dozvěděli vždy den před natáčením, když dostali scénář pro epizodu, která se zrovna měla točit. Za tímto nápadem stál výkonný producent Karim Zreik, podle kterého bylo zajímavější, aby si herci sami přečetli ve scénáři, kdo zemře, než aby jim to bylo řečeno. Za tuto praktiku si Zreik vysloužil přezdívku "The Assassin".

 • - Název každé epizody je zvukomalebné slovo poukazující na vražednou metodu, kterou zabiják v jednotlivých dílech použil.

 • - Katie Cassidy, Gina Holden, Callum Keith Rennie, Jim Beaver, Amber Borycki, Chris Gauthier, Ben Cotton, Sean Rogerson, Dean Wray, Jay Brazeau, Aaron Pearl,Alex Ferris, Maxine Miller, Anna Mae Routledge, Sarah-Jane Redmond a Sarah Smyth. Všichni tito herci a herečky se objevili také v seriálu Lovci duchů (od r. 2005).

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace