• kajda.l

Seriálová vyvražďovačka, tak to jsme tu ještě neměli a musím uznat, že mě tento nápad hodně zaujal a navíc pod záštitou CBS jsem očekával opravdu netradiční seriálový zážitek. Přiznám se, že po prvních zhruba šesti dílech jsem se v hodnocení pohyboval někde na 80%..tajemná atmosféra, výborně zvolené prostředí, zajímavé charaktery jejichž postupné odpadávání, které nebylo nikterak průhledné nijak nenaznačovalo, kterým směrem a na koho směřovat svou pozornost..jediná výjimka, kde jsem trošku znejistil a zapochyboval byl 4. díl s náznakem mysteriozna díky malé a tajemné Madison. Ovšem, pak přišlo něco, co jsem neočekával díl 7-8 a pečlivě budovanou atmosféru tvůrci zahodili a jednání jedné z postav začalo být (alespoň pro mě) dosti průhledné a navíc to pohnojili ještě víc, když se za každou cenu snažili odvést pozornost diváka jiným směrem (ano i já maličko zapochyboval) a aby toho nebylo dost přišel naprosto dementní konec (poslední 3. díly), které to poslaly nemilosrdně do kopru, až zoufalá snaha tvůrců předhodit divákovi pohnutky vraha a objasnit jeho činy byla směšná, chování posledních zbývajících postav naprosto nelogické a úplný konec jen jedno velké klišé. Škoda, obrovsky promrhaný potenciál..tento seriál měl na víc a samotný úvod k tomu směřoval, takhle jen 50% a velké zklamání. SPOILER!!!- jen doufám, že na nás tvůrci nechystají 2. sérii..pač ona malá Madison mě opravdu děsí:(.(19.11.2009)

• choze

První dva díly - telenovela zkřížená s vyvražďovačkou s plochými postavami, nevýraznými herci a dvěma nic moc vraždami na začátku a konci každé epizody. Slabota.(17.6.2016)

Seriálová vyvražďovačka. V každém díle se dočkáme mrtvé postavy, potoků krve a málo děje. Rozhodně to není nic extra, ale pěkný průměr, který neurazí. Jako oddechovka celkem příjemná věc.(5.7.2011)

Celkem osvěžující napád roztáhnout klasickou vyvražďovačku do minisérie. Postupem času jsou vidět slabší, vatou zaplňovaná místa a klasicky překombinované konstrukce, což je vzhledem k neobvyklé stopáži a jednoduchému námětu vcelku očekávatelné. Každopádně postavy jsou docela sympatické a ne úplně blbé (jediný, kdo mi vyloženě vadí je ta malá holčička:). Příjemně se na to kouká a doufám, že to tvůrci dotáhnou do důstojného konce, protože na tom bude asi hodně záviset díky ústřední pointě. Nejsou to Twin Peaks, ale zatím se bavím.(20.5.2009)

One by one... Velice příjemně napsaná vyvraždovačka postavená na konceptu Agathy Christie, jejíž hype díl od dílu stoupá. Samotné vraždy ´sou přinejmenším zábavné, CBS se nebojí ukázat i nějaké to gore a o své se stará i smypatická televizní komercializace a zajímavá hra s divákem. Díky bohu dostatečného prostoru dostal i Jim "Bobby" Beaver. Bohužel s přelomem desátého dílu se hra mění a z tlejících těl začíná stoupat opar nepříjemného patosu. Navíc s narůstajícím bodycountem se bortí hranice logiky a "nečekanými" zvraty tvůrci podřezávají krky jen sami sobě. Škoda, takhle se Harper´s Island zahrabal hluboko do hrobu průměrnosti.(30.5.2009)

• - Nikdo z hlavního hereckého obsazení nevěděl předem, čí postava přežije konec které epizody. Herci se to dozvěděli vždy den před natáčením, když dostali scénář pro epizodu, která se zrovna měla točit. Za tímto nápadem stál výkonný producent Karim Zreik, podle kterého bylo zajímavější, aby si herci sami přečetli ve scénáři, kdo zemře, než aby jim to bylo řečeno. Za tuto praktiku si Zreik vysloužil přezdívku "The Assassin".

• - Všechny televizní reklamy na seriál již předem naznačovaly, že bude mít pouze 13 epizod bez dalších pokračování a že postava záhadného zabijáka bude odhalena až ve finální epizodě.

• - V desátém díle popíjí Shane Pierce alkohol s názvem „Robert McLachlan“. Stejně se jmenuje hlavní kameraman seriálu. (Phorbo)