• xxmartinxx

No... že by ve mě tenhle seriál zanechal po prvních třech epizodách kladný dojem... to se říct nedá. Okoukané a stokrát v různých filmech a seriálech proprané téma se tu bez sebemenší obměny opakuje. Partička lidí (velmi hloupých lidí) přijíždí na ostrov, kde se kdysi stala hrozná věc. A aby nebyla nuda... začne se to opakovat. Všichni hrdinové samozřejmě mají společnou historii, pár z nich je labilních a pár na první pohled slouží jen jako maso na podřezání. Příběhově to tedy zrovna žrádlo nebude... Mohla by to možná zachránit atmosféra. To si ale neumím dost dobře představit, protože téma, které dnes neudrží ani devadesátiminutový film, má tady udržet seriál... Dost o tom pochybuju.(24.12.2009)

Harper's Island je velmi poutavá vyvražďovačka. To, že se většina scén odehrává převážně v lesích ostrova dodává seriálu velkou dávku tajemna a je to ku prospěchu věci. Stejně záhadně působí i ono letní sídlo (hotel?), ve kterém naší svatebčané přebývají. Hlavní devizou jsou pro mě herecké výkony. Narozdíl od seriálu True Blood se zde casting více než povedl. Ať už se jedná o skoro-manželský pár nebo o jejich kamarády či rodinné příslušníky. Největší obavy mám ale ze závěrečné pointy!!! ... PS: Obavy naplněny! Po 11.díle, který byl naprosto "debilní" a po odhalení "nečekané" pointy se tenhle seriál pro mě stal velmi průměrným a už se budu dívat jen z povinnosti. Tři hvězdy jsou maximem!!! Po posledním díle série musím říci, že scénaristům zřejmě jedna pointa nestačila a tak "šokují" o sto šest, leč vše na úkor kvality. Hodnocení zůstává na třech hvězdách.(6.6.2009)

Začalo to jako napínavá detektivka namíchaná s hororem, skončilo to jako zoufalá fraška. Oblíbený trik autorů bylo vzít nějakou sympatickou postavu, na konci dílu ji představit jako možného podezřelého a v následujícím díle to hned popřít. Prvních šest, sedm dílů jsem se těšil, co bude následovat, později už spíš děsil, co tam hrdinové budou vyvádět za nesmysly. Ve výsledku promarněná šance a zklamání. 50%(11.7.2009)

• - Název každé epizody je zvukomalebné slovo poukazující na vražednou metodu, kterou zabiják v jednotlivých dílech použil.

• - Jimmyho loď se jmenuje "Sea Jay", což je odkaz na pravé jméno herce C.J. Thomasona, který tuto postavu ztvárnil.

• - Nikdo z hlavního hereckého obsazení nevěděl předem, čí postava přežije konec které epizody. Herci se to dozvěděli vždy den před natáčením, když dostali scénář pro epizodu, která se zrovna měla točit. Za tímto nápadem stál výkonný producent Karim Zreik, podle kterého bylo zajímavější, aby si herci sami přečetli ve scénáři, kdo zemře, než aby jim to bylo řečeno. Za tuto praktiku si Zreik vysloužil přezdívku "The Assassin".