Pôvodná televízna hra s pesničkami o tom, čo dokážu tri dcéry pod jednou strechou. Zubný lekár doktor Ondák má svojrázne starosti. Nielen pracovné, kde treba posmeľovať aj najväčšieho odvážlivca, ale hlavne so svojimi tromi dcérami. Točia sa okolo nich chlapci a každá z nich si svojsky vyhradzuje právo na kamaráta. Nie je to však jednoduché, pretože otec Ondák má na kamarátstva svoj neotrasiteľný názor. Príbeh nevyhrocuje nedorozumenie medzi generáciami - práve naopak. Zvýrazňuje ľudsky chápavo a úsmevne, že to dobré a cenné prechádza harmonicky z generácie na generáciu. (oficiální text distributora)

javlapippi

"Nie si síce kočka ako tvoja sestra, ale si kamoš!" Ktorú mladú ženu by nepotešil takýto kompliment? To sa hneď lepšie pracuje v rámci SZM, pomáha otcovi v zubnej ordinácii a doučujú matematicky menej zdatní spolužiaci športovci. Ústredný doktor Ondák disponuje tromi pubertálnymi dcérami (šprtka Chmúrová, ofinová športovkyňa Studenková a najmladšia deťomilná Nagyová), manželkou, ktorej nikto nepomáha s taškami, na návštevu príde aj svokra a preto chodí často a rád na ryby. Predtým zaspomína na neľahké začiatky v 40. rokoch, povstanie a partizánov. Inak sa ale jedná o veselú muzikálovú inscenáciu zo strednej školy (aj keď nárok na titul mládežník už má asi len Nagyová, ostatným dorastencom pozvoľna ťahá na tridsiatku), kde sa nielen skrzevá schôdzovanie vyzdvihuje hodnota kolektívu ("Na naše Makytanky sa dá vo všetkom spoľahnúť, doma, pri stroji i v ordinácii."), prekádruje sa správny pôvod a hodne sa spieva a tancuje. Pesničky sú zlé, tance ešte horšie, stopáž mierne prestrelená, ale aj tak ma to v rámci masochistického guilty plezíru celkom chytilo. "Ach tí muži, keby išli k zubárovi keď je čas, nebolo by toľko bolesti a PN." ()

filipP321

Je to zo stredoškolského prostredia o prvých láskach a starostiach s nimi. Z doby keď tínedžeri počúvali v rádiu Paľa Hammela a jeho Učiteľku tanca, namiesto Rytmusa a Čo ti jeb*. Ja som si dal tú námahu a pred pozeraním som tie piesne povystrihoval. Sú neskutočne trapné. Kôli titulkom som nechal prvú a poslednú. Hlavne tá posledná je len pre hudobných masochistov. Bez tých piesní sa to skrátilo na 86 minút a rozmýšľal som aj nad tromi hviezdičkami, ale Bednárik to ťahá celé dole. Týchto patetických trapošov ako on alebo Hajdu, proste nemusím. Takže za mňa bez piesní 50% ale s piesňami tak maximálne 20% ()

Autogram

Pozor! Iba pre mladých. –––– Des a hrôza nevhodná pre mladých ani starých toho obdobia. Ked si predstavím, aké vtedy už existovali aj v Československu hudobné skupiny, tak tieto pesničky museli byť trápne a blbé už pri vzniku filmu. Z hľadiska scenára tiež úplný odpad a jedna hviezda je za mladé herečky, ktoré je možné vidieť v celkom inej polohe ako zvyčajne. ()

D28

Strašne amatérske a neprirodzené, ako veľa inscenácií z týchto čias.Občas horšie ako domáce video. Pozerať to dokážu len jedinci, ktorí si zo sentimentálnych dôvodov chcú kuknúť Darinku Chmúrovú bez Drobčeka, kultúrneho referenta Jožka Bednárika, Zdenku Studénkovú s hnedými vlasmi, Arabelku Nagyovú, keď ešte o českej pohádke ani len nesnívala, či ktorí strávia veselé uvedomelé pesničky s príšernými textami a ešte horším playbackom.Nuž ale navždy to ostane súčasť môjho detstva. ()