Lůno

Lono

Womb

Drama / Romantický / Sci-Fi

Německo / Maďarsko / Francie, 2010, 111 min

Komorné, nezvyčajné, tiché a so silným umeleckým dojmom. O postavách síce vieme len málo a príbeh je jednoduchý, pričom v ňom nie je veľa slov, no aj to málo stačí, aby bolo všetko čo treba vypovedať aj vypovedané. Záver som síce čakal silnejší a emocionálne bohatší, ale nevadí, to ostatné stálo za to. Už len uhrančivý výkon Evy Green bol zážitok. 75/100(13.11.2016)

Chci být malé dítě Evy Green. Rozdíl je v tom, že já bych ji neopustila.(10.12.2011)

Womb má skvelý/originálny námet, skvelú Evu Green, "menej skvelého" Matta Smitha, skvelý backround (tak filozoficko/psychologický, ako aj čo sa týka nehostinného prostredia, v ktorom sa odohráva). Womb obsahuje viacero úvah, myšlienok, scén, ktoré vyvolávajú otázniky a zároveň rozpaky. Ono to ani nie je o "pochopení", ani "precítení"... To čo mi chýbalo najviac bol určitý koncept, hĺbka, ktorá motivuje človeka odkrývať jednotlivé úrovne, núti diváka k vlastnej úvahe a zamyslením sa. Po dopozeraní mi ostali jedine rozpaky, ambivalencia, nevyváženosť...nehodnotím pozitívne ani negatívne, len konštatujem. To, čo mi je úplne jasné je fakt, že parádny námet prevýšil prevedenie...Btw plagát k filmu je skvelý!(7.6.2012)

Tak syrový, tak důmyslný na divákovu mysl, tak dráždivě úchylný a zároveň působivý Fliegauf.(27.8.2016)

• ConanVJ

Hodně podivný ponurý příběh, který mě za celou dobu nedokázal připoutat a místy i dost nudil. Filmek se táhne hodně pomalu, místy je zajímavý a má i co říct, ale něco mi tu prostě chybělo. Celkově se mi to moc nelíbilo a dávám tomu 30% :((16.8.2014)

• - Benedek Fliegauf povedal: „Neha, sebectvo, altruizmus, minulosť, budúcnosť, etika, láska – okolo Lona krúžia všetky tieto elementy. Čo sa týka scénografie, chceli sme vytvoriť čisté, jedinečné prostredie, ktoré by poskytovalo pozadie emocionálnej komplexnosti príbehu. Chcel som bezčasovosť, pokoj, ale zároveň silné pozadie, ktoré by nám pomohlo meditovať o týchto témach..." (Zdroj: ASFK)

• - Přestože se jedná již o čtvrtý film Benedeka Fliegaufa, až u tohoto snímku byl vyhlášen klasický casting pro role ve filmu. Ve všech dřívějších filmech pracoval Fliegauf "s tím, co měl". (Itar)