Lůno

Lono

Womb

Drama / Romantický / Sci-Fi

Německo / Maďarsko / Francie, 2010, 111 min

Fliegaufovým nepřítelem jsou slova. A kdybych to trochu zobecnil tak "děj". Jakmile předvádí nesouvislé výjevy jako v Mléčné dráze, je to víc než ok, ale jakmile by měl vyprávět ucelený příběh, tak se dostává do tak trochu slepé uličky, kde jeho nejsilnější zbraně nemohou být pořádně taseny. /// Zvlášť když samotný děj je tak banální, působí snad až nepatřičně, že o něm postavy mají potřebu mluvit. Protože tady není moc o čem. Morální, etické a lidské otázky z té modelové situace plynoucí jsou tak jasné a očividné, jak jen mohou. Ten film nemá nic pod povrchem, celý vnitřek je doslova vyhřezlý před diváka a každé dilema je viditelné na sto honů. Na rozdíl od artového sociálního komentáře Je to jen Vítr se na to ale tentokrát koukalo mnohem lépe, vlastně moc pěkně. 3 a 1/2 - zaokrouhlit ale musím.(23.11.2013)

Tomuhle říkám 'láska až za hrob'. Klonování jako popření smrti, protože smrtí v tomhle světě nic nekončí. Fliegaufova reprodukce milostného vztahu v osobitém filmařském stylu. Eva Green je bohyně - takovou 'mámu' by si přál každý...(27.2.2014)

• troufalka

Ojediněná atmosféra, doplněná přesně zapadající muzikou, pěkná kamera, ale příběh mě neoslovil. Tento snímek se mi nechce hodnoit.(15.2.2016)

Veľmi kontroverzná téma, ktorá si našla miesto hádam v tom najobyčajnejšom ľudskom motíve. Každý sa so stratou vyrovnáva inak a to isté platí o využití možností, ktoré nám sám život ponúka. Práve tu je dôležité nesúdiť, pretože nikto nevie, čo by robil keby ... až kým by sám nestál na prahu rozhodovania. Nádherný výkon Evy Green, ktorá sa po tomto stala adeptkou na topku no a bonbónik Matt nesklamal, práve naopak a čím ďalej tým viac ma prekvapuje, v dobrom.(15.11.2013)

Film, který nechci rozebírat a který je tím letos úplně nejsmutnějším.(9.8.2011)

• Eva Green