Lůno

Drama / Romantický / Sci-Fi

Německo / Maďarsko / Francie, 2010, 111 min

Benedek Fliegauf

Max Richter

O krásách incestu a jiných romantických věcech... Vizuálně podmanivá rakovinotvorná evropská artová tvorba.(27.4.2014)

U nezávislých filmů je někdy problém, že i sebelepší námět může v kombinaci s ubíjejícím tempem a absencí hudebního podkresu jednoduše nudit. To je tak trochu i případ Lůna. Meditační tempo sice nechává dost prostoru na třídění vlastních myšlenek, ale pokud už popáté sledujete ty samé statické záběry na moře, krajinu nebo dům na pláži, přestává to být účelné. Víc, než kdy jindy, jsem tlačil čas kupředu, protože mě zajímala až samotná závěrečná pointa. I ta se však ale dala víceméně předvídat už od poloviny filmu. Nerad to říkám, ale myslím si, že Hollywood by si s tímto tématem poradil lépe. Rozpačité slabší 3*.(30.11.2011)

Hodně drsné téma k zamyšlení - když někoho tak moc milujete, čekáte na něj léta a pak o něj v tak krátkém okamžiku přijdete a najednou je tu možnost, dostat ho zpět. Ale za jakou cenu! Bylo mi velmi líto Rebeccy, ale zároveň i Tommyho. Oba jsem je chápala a ta situace neměla řešení, alespoň ne takové, aby tím někdo netrpěl. Mimochodem ta scéna smrti byla moc pěkná.(6.10.2014)

• hellstruck

Páni, po shlédnutí mám opravdu rozpačité dojmy. Začátek se rozjel slušně-ponurá a studená atmosféra, krásné anglické pobřeží, roztomilé přátelství dvou dětí. Eva Green jako dospělá Rebecca mi byla nesympatická s tím svým poťouchlým úsměvem (hned od začátku bylo jasné,že vyvede nějakou pitomost),přestože samotná herečka je výborná, výběrem téhle role to netrefila. Dost mě zklamalo, jak se příběh vyvinul, opravdu jsem doufala, že to dopadne jinak. Díky konci jsem vážně znechucená a nevím co přesně si o tom mám vlastně myslet, přestože téma klonování lidí je samo o sobě zajímavé..(6.6.2012)

• sochoking

Prvá polovica filmu, paráda, zato tá druhá sa vliekla, ako v lete na saniach, že už aj Eva Green furt zaspávala. Nechápem, kde vyhrabali takého nesympatického mutanta pre úlohu Tommyho?!! To si ho tam snád' naordinoval sám pán režisér na svoju podobu... V tomto filme si viem dobre predstaviť slovenských cigošov. Oni to tak majú hodené, že oter je zároveň bratom a tak. Vôbec nemuseli behať to točiť k moru. OK, za Evičku päť, za debila mínus päť a dve za prostredie, atmosféru a chatrč, výsledok: 2*!(6.10.2012)