poster

Pontypool

Horor / Thriller

Kanada, 2008, 95 min

Režie:

Bruce McDonald

Předloha:

Tony Burgess (kniha)

Scénář:

Tony Burgess

Kamera:

Miroslaw Baszak

Hudba:

Claude Foisy

Producenti:

J. Miles Dale

Střih:

Jeremiah Munce

Scénografie:

Lea Carlson

Kostýmy:

Sarah Armstrong
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ten Druhy
  ****

  Pozeranie Pontypooliu som dlho odkladal. Filmový horor, ktorého základným stavebným materiálom je slovo a zvýrazňuje literárne hľadisko by možno lepšie fungoval ako kniha alebo rozhlasová hra. Napokon, odohráva sa v komornom prostredí štúdia rozhlasovej stanice, počas fujavice a je statický. Nehybnosť prebíja dobrý nápad a sila slova. Slovo má vplyv, je nákazlivé (konkrétne angličtina je nakazená), bolo na začiatku a bude aj na konci. Aj preto McDonald v závere vytiahol víziu "Armagedonu", ktorá sa síce celkom nevydarila, ale bol som spokojný. Viacero hororov sa bez blbých kecov ľahko zaobíde, ale Pontypool je výnimnkou. Je pomerne inteligentne verbalizovaný.(4.9.2011)

 • B!shop
  ***

  Napad je perfektni. Z lidi se stava neco jako zombici neustale opakujici slova, protoze urcita slova jsou sama o sobe nakazou. Lidi furt neco drmoli, mlati se do hlav a poziraj se. Jenze je tu jeden problem. Prvni tretinu se jeste nic nedeje a seznamujem se s postavama a je to vicemene takovy normalni rano moderatora radia, pricemz ale Stephen McHattie je naprostej borec, takze jen kuli nemu jsem neusnul. Druha tretina uz je lepsi, ale u ty je zase jinej problem, z radia a telefonu prichazej zpravy, ze po meste vypukaj nepokoje, lidi se poziraj, budovy vybuchujou, jenze vy z toho nic nevydite a ja si pripadal, jak kdyby mi nekdo popisoval nejakej masakr, u kteryho jsem chybel. Nastesti pak prijde treti tretina filmu a to uz se do radia nahrnou "zombici", chytne to spravne napinavou atmosferu a posledni pulhodinku jsem si proste uzil. Proste 3* za originalitu a McHattieho, bohuzel to ostatni nestoji moc za pozornost.(8.1.2010)

 • matestlust
  **

  Bohužel nesdílím takové nadšení. Film rozhodně své kvality má, hlavně vyniká opravdu originálním nápadem. Na druhou stranu je vše tak neuvěřitelně zamotané, že to po celou dobu prostě horko těžko nějak chápete..2/3 filmu se odehrávají v přímém rádiovém přenosu, kde se o ,,zombíkách´´ dozvídáte jen díky hlasům posluchačů, jenž volají do rádia..nuda...až když se ona epidemie dostane i dovnitř, atmosféra příjemně zhoustne..pak se ale objeví doktůrek, který najdou vše ví a vše chápe a s ledovým klidem v ksichtě si pobíhá z budovy do budovy mezi hordou nakažených.Náhle se z platonického hl.hrdiny stane spasitel..pak se zjeví rádoby boom konec a je po filmečku...hodně toho a zároveň málo...2,5*(27.11.2012)

 • Gilmour93
  ***

  Let´s make radio! Originální nízkorozpočtový thriller ukecaný jak venezuelská šlapka, které nechtějí zaplatit. Stará se především lehce sebestředný moderátor Grant Mazzy (McHattie), jehož hlas si dovedu představit v reklamě na "čerstvou voňavou praženou kávu, jejíž aroma zažije s vaším nosním chřípím nezapomenutelné rendezvous", či ještě lépe, jak na klinice reprodukční medicíny neposkvrněně oplodňuje ženy s podvázanými vaječníky. Není divu, že i eskadra mumlajících zombie by za tím voicem šla Pontypoolu kraj.. Nemohu se však zbavit dojmu, že by mystifikační rozhlasová hra o stejném námětu i obsazení zapůsobila mnohem silněji. Taková malá Válka světů z Ontaria, slova pronášená jen do éteru a fantazie pracující na plné obrátky. Zavřete oči, nachystejte papír s fixem na psaní krátkých vzkazů a bedlivě poslouchejte. Nákaza se šíří…(4.1.2011)

 • Lyli
  **

  Psycho. Předpokládám, že to celé mělo nějaké poselství, jenže já jsem Lyli a mám ráda střevááá. Kapiš? Prostě přemýšlím, jestli mi stačí poslouchat hluboký hlas nějakého typa a musím říct, že moc ne. Víte, kdyby byl trošku mladší a o dost víc sexy, tak už mám o čem uvažovat....jenže takhle nic. Neříkám, napětí tam celkem fungovalo, takže sice vypadám otráveně, ale není to tak...takhle se totiž tvářím, když se bojím.(3.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace