poster

Pontypool

Horor / Thriller

Kanada, 2008, 95 min

Režie:

Bruce McDonald

Předloha:

Tony Burgess (kniha)

Scénář:

Tony Burgess

Kamera:

Miroslaw Baszak

Hudba:

Claude Foisy

Producenti:

J. Miles Dale

Střih:

Jeremiah Munce

Scénografie:

Lea Carlson

Kostýmy:

Sarah Armstrong
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hrabka
  ***

  Plusy: Poměrně originální myšlenka, temná, tísnivá atmosféra. Mínusy: Dlouho se nic neděje a je to nuda. 55%(5.6.2010)

 • petero
  ****

  Nezvyčajná nákaza šíriaca sa v blízkom mestečku, je tentoraz zachytená prostredníctvom malého rozhlasového týmu, o troch ľudí a sem tam nejakej tej návštevy, kde sa na kompletku celí film odohráva, dáva napriek komornej atmosfére pocítiť tú hrozbu vonku v štýle rozhlasového vysielania Vojny svetov. Originálny to počin by nemal ostať bez povšimnutia.(27.2.2010)

 • EdaS
  ****

  Originální, chytré a zatraceně napínavé.(11.9.2010)

 • Ten Druhy
  ****

  Pozeranie Pontypooliu som dlho odkladal. Filmový horor, ktorého základným stavebným materiálom je slovo a zvýrazňuje literárne hľadisko by možno lepšie fungoval ako kniha alebo rozhlasová hra. Napokon, odohráva sa v komornom prostredí štúdia rozhlasovej stanice, počas fujavice a je statický. Nehybnosť prebíja dobrý nápad a sila slova. Slovo má vplyv, je nákazlivé (konkrétne angličtina je nakazená), bolo na začiatku a bude aj na konci. Aj preto McDonald v závere vytiahol víziu "Armagedonu", ktorá sa síce celkom nevydarila, ale bol som spokojný. Viacero hororov sa bez blbých kecov ľahko zaobíde, ale Pontypool je výnimnkou. Je pomerne inteligentne verbalizovaný.(4.9.2011)

 • Gilmour93
  ***

  Let´s make radio! Originální nízkorozpočtový thriller ukecaný jak venezuelská šlapka, které nechtějí zaplatit. Stará se především lehce sebestředný moderátor Grant Mazzy (McHattie), jehož hlas si dovedu představit v reklamě na "čerstvou voňavou praženou kávu, jejíž aroma zažije s vaším nosním chřípím nezapomenutelné rendezvous", či ještě lépe, jak na klinice reprodukční medicíny neposkvrněně oplodňuje ženy s podvázanými vaječníky. Není divu, že i eskadra mumlajících zombie by za tím voicem šla Pontypoolu kraj.. Nemohu se však zbavit dojmu, že by mystifikační rozhlasová hra o stejném námětu i obsazení zapůsobila mnohem silněji. Taková malá Válka světů z Ontaria, slova pronášená jen do éteru a fantazie pracující na plné obrátky. Zavřete oči, nachystejte papír s fixem na psaní krátkých vzkazů a bedlivě poslouchejte. Nákaza se šíří…(4.1.2011)

 • - Scenárista Tony Burgess si vo filme strihol rovnomenné cameo, konkrétne v scéne so živou hudbou v rádiu. (Sociopath)

 • - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (Sociopath)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace