Kung-fu Siung-mao 3

功夫熊貓 3

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Čína, 2016, 94 min

• SonGokussj

Velké zklamání. Kung Fu Panda 3 prakticky jen vykrádá to, co už bylo vykradeno ve druhém dílu a není prakticky ničím sympatický. Pokud bych dal tomuto 4 hvězdy jako ostatní, musel bych dát jedničce hvězd tak 10... KFP3 není vtipná, není akční, neexistuje zde napětí, novota je zde prezentována pouze představením "neznámých" postav -> pand a jejich návyků. Božká pětka, nebo jak si nadávali, zde nehraje ABSOLUTNĚ žádnou roli a i megasympatický Master Shifu pojde během prvních pár minut... Zbyde nám tedy pouze osazenstvo - Trapná panda, Normální pandy a Býk, co se chvástá svou nesmrtelností a vykrádá barvy Anastazie... Pro mne velké zklamání. P.S. Číší z toho marketingový tah, což je mi totálně proti srsti... Trapných a tlustých 30%(3.3.2016)

"If you only do, what you can do, you will never be more, than you are now" Kung Fu Panda 3 nám opäť ponúka skvelé animácie, nechýba typický trefne načasovaný humor, akcie a výborné hlášky (od tých hlbších až po tie s úsmevom od ucha k uchu). Kto by čakal, že tretie pokračovanie bude mať aj čo nové príbehovo ponúknuť, no aj keď osnova je tá istá a žiadny medzník sa neprekonáva, tak predsa objavovanie seba samého a nadväzovanie na ostatné časti je zvládnuté dosť uspokojivo, ba dokonca nás necháva nazrieť do hlbších spojitostí ako napr. s majstrom Oogwayom a dračím bojovníkom - pandou Po.. ---prvá projekcia = 70%--- SPOILER (doporučujem kuknúť až po vzhliadnutí filmu): ..ak niekoho zaujíma, kto to prepožičiava hlasy našim zvieracím aktérom a ako to vypadá spoza scény nahrávania, tak kuk videjko...(28.2.2016)

Po nikdy vyloženě nezklame a bude to vždycky ten obtloustlý sympaťák a mistr v rozesmávání dětského publika, ale vše okolo něj už začíná být vyčpělé a okoukané. Nebýt jeho znovu nalezeného otce a pandí vesnice, kteří vnesli do příběhu novou dávku pozitivního náboje, byl by třetí díl i s ohledem na bídně vykresleného záporáka a nevyužité vedlejší postavy mnohem větším zklamáním. Takhle zůstává pořád hodně jednoduché, ale zkrátka sympatické legrace, skvělý původní dabing, chytlavý soundtrack a nádherná animace, patrná hlavně ve výrazech a detailech většiny postav. Dějově ale, především vinou odfláknutého závěru, těžký průměr... 65%(11.4.2016)

• - Okrem amerických tvorcov sa na filme podieľali aj technici zo Šanghaja a miestna pobočka Oriental Dream Works. (martin1m2)

• - Je to vůbec poprvé, co vzniká jeden film se stejným příběhem a postavami ve dvou různých jazycích - v angličtině a v mandarínštině. (Zdroj: Cinemart)

• - Renderovací proces na Kung Fu Pandě 3 celkově zabral 60 milionů hodin - proces, během kterého v počítači vzniká obraz podle 2D nebo 3D modelů. U prvního filmu to trvalo 20 milionů hodin a u druhého 50 milionů. (Zdroj: CinemArt)