Kung-fu Siung-mao 3

功夫熊貓 3

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Čína, 2016, 94 min

• Tuax

Před zhlédnutím jsem si říkal, že tohle nemůže dopadnout zle, leč může. Na dvou hvězdách jsem asi jen za animaci, protože jinak to byl děs běs. Už je to v tzv. crazy modu, a prakticky žádná scéna už nevypadá aspoň trochu normálně i na daný svět. Co je fajn, že v každém díle byl protivník s jinou schopností. V prvním protivník s vynikající bojovou technikou, ve druhém protivník se střelnými zbraněmi, a třetí protivník ovládající duchovní sféru. Tajná pandí vesnice, byl úlet, když tam stejně každý trefil - těžko by se stopy v zasněžené krajině zachovaly na dny, natož týdny. Vesničané se vyučili svému stylu boje v podstatě z hodiny a hodinu, protože moc času dle děje ani neměli. Návrat přízračného protivníka ať už jendím, nebo druhým směrem vypadal dost podivně. Hlavní Panďák ještě větší úleťák, puberťák, otrava a přitom mistr v opaku právě těchto věcí. Takto bych se mohl vypisovat prakticky o všem v tomto animáku. Pro mě celkově obrovské zklamání.(9.8.2016)

Slabšie ako predošlé diely, ale stále dosť dobre. Zatiaľ čo prvé diely mi prišli vyrovnané a zábavné po celú dĺžku, tu ma stretnutie s rodičmi moc neoslovilo. Za to záporák ako už je zvykom sa opäť podaril. Ma drsný štýl a predovšetkým ide z neho rešpekt a ma dokonalý dizajn. Kung Fu Panda 3 je slabšia v prostrednej časti, ale opäť ponuka zábavu, nádhernu animáciu, nápady, sympatické postavy či dobrú hudbu. Obľúbený soundtrack: Oogway's Legacy, The Arrival of Kai, The Dragon Warrior, Father and Son. 89% - 4*(3.7.2016)

Príbehom tretia panda moc divákov neoslnila. Vtipy boli tiež po ôsmich rokoch už dosť ošúchané. Niet sa čomu diviť, že Poa poznáme ako obnosené topánky. Veď sa s ním stretávame prakticky denne. Čím však tento krát vynikol bola bombastickosť bojových scén a hlavne, dobre orientované posolstvo filmu, dávať a nie brať. To je cesta, ktorá nás vedie k osvieteniu. Tým si tretie vystúpenie Poa vyslúžilo aj moje nadštandardné hodnotenie.(12.3.2016)

Moc příjemné, tohle se jednou nebudu bát pustit svému dítěti..!(3.7.2016)

Asi nejslabší Kung-Fu Panda, která sice není vyloženě nudná, ale je na ní vidět, jak je uvařená z vody, navíc více zacílená na menší děti.(15.3.2016)

• - Střihačka Clare Knight se během natáčení prvního dílu Kung Fu Pandy (2008) seznámila, zasnoubila a provdala za svého muže, herce Wayne Knighta, který ztvárnil jednu z postav. Během Kung Fu Pandy 2 (2011) porodila svého syna (jehož hlas byl použitý pro Poa jako mládě) a nyní se její manžel i syn ujali hlasových rolí v Kung Fu Pandě 3. (Zdroj: CinemArt)

• - Premiéra filmu se nejprve přesunula z 18. března 2016 na 23. prosince 2015. Avšak poté, co byla na stejný den potvrzena premiéra Star Wars: The Force Awakens (2015), se uvedení do kin přesunulo zpátky na původní datum. (ManOfPhoenix)

• - Kvôli tvorbe pandej dediny filmári navštívili Čínu. Kľúčová bola návšteva hory Qingcheng. Práve tu sa zrodil taoizmus a nachádza sa tu známa pandia rezervácia. Pohľad, ktorý sa vám naskytne, keď Po a Li dorazia do dedinky a hmla sa rozplynie, je veľmi vernou kópiou zážitku pri návšteve rezervácie na hore Qingcheng. (martin1m2)