Mechanik zabiják

Mechanic, The

Mechanik zabijak

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 93 min

Dier v scenári je toľko, akoby doňho Statham vystrieľal celý zásobník. Nebyť tohto mínusu, a keby sa scenáristi trošku viac pohrali s dialógmi a charaktermi postáv, tak by sme tento film o desať rokov ospevovali a spomínali naň rovnako ako Westovu prvotinu. Originál bol na tom síce podobne, v ňom mali ale hlavné postavy obrovskú dávku charizmy a sled udalostí mal svoj spád. Statham a Foster si tu ale veľmi dobre sadli do noty, vydarené boli najmä niektoré hlášky, veľmi dobre sa pozeralo aj na akciu a zo zápletky sa dalo vyťažiť omnoho viac, hlavne v porovnaní s dnešnými technickými vymoženosťami v porovnaní s originálom. Len keby to nešlo tak okate béčkovou cestou a bez nápadu. A aj ja sa teda musím prikloniť k názoru, že po facke ktorú mi uštedril nedávny Faster je toto závan čerstvého vzduchu v tohtoročných akčných nádielkach. 70%.(26.2.2011)

Film tvrdej jak Rosenbergovo péro. Už tak nějak automaticky očekávám, že Jason Statham nehraje v žádnejch teplárnách, ale naprosto jsem nečekal, že Ben Foster se Jasonovi v drsňáctví tak vyrovná, ba co víc, mnohdy i předčí. Vynikajcí biják, ve kterým se dva romantici zaměřují na export ostatních fešáků i nefešáků do věčných lovišť a že chlapcům při výkonu exportace nevadí přesčasy nemusím snad ani dodávat. Film se bude určitě hodně líbit všem feministkám, protože ženy tady mají stejně důstojnou roli jako maj chlapi v akčních filmech s Angelinou Jolie :) a výkonejm exportérům nestojej ani za to, aby se jim po šukačce představili. Prej "Můžu alespoň vědět jak se jmenuješ? " "Jo, jsem Artur" "To bylo dobrý, ale ty se nejmenuješ Artur " "Měj se." Druhý romantik se po sexu s mluvením neobtěžoval pro jistotu vůbec, vzal láhev a šel exportovat. V mnohým mě tenhle biják připomínal chlapácké akce starých dobrých 80. let. Rozhodně víc jak např. Postradatelní a Bena Fostera si po tomhle už budu pamatovat, ostatně to už jsem měl od 3:10 Vlak do Yumy ....."Víš, já se ti chci za všechno omluvit." "Znáš mě, na tohle já ti seru."(25.7.2011)

Je to celkom dobrý akčný thriller s Jasonom Stathamom. Má dosť dobrý príbeh o špičkovom nájomnom zabijakovi, ktorý dostane za úlohu zabiť svojho najlepšieho priateľa, čo splní a rozhodne sa zaučiť jeho syna. Časom zistí, že bol ohľadom jeho priateľa oklamaný a tak sa postaví spoločnosti, ktorá ho najala. Spracovanie nie je najhoršie, ale sklamalo ma. Tempo filmu je pomerne pomalé a rozbehne sa až ku koncu, ale kvôli krátkej dĺžke aspoň nenudí a celý čas si film dokáže udržať pozornosť. Akcie tu nie je málo a nie je zlá, ale ani ma moc nezaujala. Nájdu sa tu niektoré dobré nápady a drsnejšie momenty, ale potenciál Stathama je tu využitý len minimálne, akčné scény sú väčšinou krátke a nanešťastie čím je akcia obsahovo bohatšia, prípadne veľkolepejšia, tým je horšie natočená a menej prehľadná. Takže ked´ sa má odstrániť jeden človek, tak to vyzerá veľmi dobre, s menšou skupinou je to už horšie, ale stále dobre a záverečná akcia s množstvom strieľania, zrážok a výbuchov je už na tom dosť zle. Najviac sa mi páči akcia na streche a pri jazere, ale sú príliš krátke. S hereckým obsadením som dosť spokojný, Statham sa do tejto úlohy hodí veľmi dobre a aj Ben Foster je tu lepší, ako som čakal a okrem nich tu už nemá nikto viac priestoru. Réžia a technická stránka sú na tom väčšinu času výborne, ale ako som spomínal, niektoré akčné scény sú nezvládnuté. Rovnako ako originál mi aj tento remake prišiel ako lepší priemer, ale tu bola predsa len o niečo lepšia akcia a aj záver sa mi páčil viac. Ale celkovo v rámci akčného žánru alebo aj v Stathamovej filmografii si nezaslúži väčšiu pozornosť. 61%(22.2.2011)

Rutinní akční thriller s předvídatelným vyústěním, v němž si "užijeme" několik zajímavých vražd a pár napínavých akčních scén. Charismatičtí herci Jason Statham a Ben Foster zkrátka nemůžou sami utáhnout film, který je pouze tuctovým "vyfiltrovaným" thrillerem, postaveným hlavně na vizuální stránce.(26.7.2011)

• LiVentura

Na originál s tvrďákem Bronsonem to ani náhodou nemá.!(28.10.2013)