Mechanik zabiják

Mechanik zabijak

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 93 min

Ani originál není žádná sláva a tady ty tři hvězdičky zachraňuje velmi dobrá akce v druhé polovině. Jinak by to byl opravdu průšvih.(19.6.2011)

• ORIN

Strašně mdlé a fádní. Originál neznám, ale pro mě je tohle tak odfláklá filmařina. Obě hlavní postavy jsou neskutečně ploché a nezajímavé, jejich motivace nepochopitelné a hlavně divák se s ani jednou nedokáže ani na sekundu ztotožnit. Pár sice dobře nasnímaných akčních sekvencí bohužel celý film nezachrání. A co mě na filmu slušně řečeno nejvíc irituje, je způsob jakým je příběh podán, přičemž závěr filmu je prezentován stylem "jo diváku, to sem tě převez, to čumíš?" Čuměl jsem dokonce s otevřenou hubou, jakou blbost dokázal West natočit.(29.3.2011)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $29,121,498Tržby Celosvetovo $76,636,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,725,900Tržby za predaj DVD v USA $12,799,512║ Priamočiare béčko z neprehľadnou akciou, škoda, čakal som viac od nádejnej dvojice Jason Statham a Ben Foster, k tomu Statham už začína byť riadne okukaný, režisér Simon West len potvrdzuje že je maximálny rutinér bez nápadu. /40%/(4.1.2012)

Nájemná vrahařina je drsný chlebíček! Jediné, co ty sexisty u pohovoru zajímá je, jaký máte kalibr. Flexibilní pracovní doba je sice určitou výhodou, která je však degradována tím, že furt musíte trajdat někde po služebkách a běda vám, není li klient s vaší terénní prací spokojen! To pak vypoví zaměstnavateli smlouvu a váš šéf, mimochodem pěkně bezskrupulózní, kariéristický debil, se po vás bude pěkně vozit. Třeba popelářským autem. Plat je sice fixní a celkem asi i o něco málo překračuje celostátní průměr, nicméně na jakékoliv další benefity můžete rychle zapomenout! Diety veškeré žádné, ani blbé SODEXky vám ta zatracená držgrešle neposkytne, zdravotní pojištění minimální a navíc u Všeobecné kremační, která nekryje ani blbý průstřel břicha, a chcete li si v těchto nelidských podmínkách založit nějakou pěknou odborovou organizaci a trochu si zastávkovat, dá vám zaměstnavatel okamžitě nůž na krk (nebo devítku ke spánku) a prý hned "Děkujeme, odcházíte!". Nohama napřed. Jinak film je to tupý, povrchní a jednoduchý, přesně tak, jak to máme my, hloubaví milovníci Tarkovského rádi!(24.2.2011)

• D.Moore

Co je platná zručně natočená akce, když má člověk od začátku do konce pocit, že remake výborného Mechanika je zcela zbytečný a vznikl hlavně proto, že scénáristům už došly nápady. Téhle verzi chybí navíc to hlavní, co Bronsonův originál činí výjimečným - vykreslení přátelského vztahu mezi "učitelem a žákem". Bez něho celá ta podívaná podle mě prostě nefunguje a mění se v rutinní akční vybíjenou, která navíc v některých momentech (ano, v těch, kdy se příběh odchýlí od původního filmu) dělá z hlavní postavy nehorázného vola. K tomu všemu mám neustále problém Jasonu Stathamovi tyhle superakční chlapáky (s výjimkou filmu Expandables) věřit. Pořád se mi totiž zdá, že se narozdíl od pánů Schwarzeneggera, Stallona a Willise bere příliš vážně. A že nemá mimiku. Nebude trvat dlouho a začnou o něm kolovat vtipy. První (a nejlepší) z nich vymyslí Chuck Norris.(29.9.2012)

• - Spoiler: Počet mrtvých v tomto filmu je 25. (Mr.Hudson)

• - Ochrankára sediaceho s Deanom v aute, ktoré Arthur Bishop naberie smetiarskym vozom, si zahral režisér filmu Simon West. (m.a.t.o.)

• - V jednej zo scén je v spomalenom zábere vidieť vystrelenú slepú nábojnicu. (carAnthony)