Mechanik zabiják

Mechanik zabijak

The Mechanic

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 93 min

Dosud nevím, jestli je to akční film s dramatickými prvky nebo dramatický film s akčními prvky. Film stojí a padá na Jasonu Stathamovi, který po dlouhé době předvádí nějakou uvěřitelnou akci. Sekundují mu zde stařičký Donald Shutherland a můj oblíbený Ben Foster. Jedná se zde o netradiční cestu za pomstou, což je gró celého filmu. Nic víc z filmu nevymačkáme. Samotný závěr je trochu přitažený za vlasy a slouží snad jen k budování kultu nesmrtelného Stathama. Statham, kterému mnozí chtějí marně přisoudit titul: Novodobý Bruce Willis (!), jen potvrzuje, že role tichých zabijáků jsou vrcholem jeho kariéry. Námět filmu je více než zajímavý a je proto škoda, že jej tvůrci nevytěžili na maximum notabene, když se jedná o remake (předělávka filmu s Charlesem Bronsonem). Přesto film doporučuji, poslední dobou, aby člověk takové filmy pohledal.(9.6.2011)

• zelvopyr

Chudák Statham furt hraje kurýra a asi nic jiného neumí...(25.7.2011)

Překvapení, nemůžu říct jinak. Jason Statham překvapil a Ben Foster jak by smetl. Promyšlené vraždy, plno efektů hold u mě zabodovalo. ( Hodnocení: 8/10 )(21.4.2012)

Na svojom piesocku to statocne a uspesne haji svoje farby. V tych najzakladnejsich bodoch sa to drzi originalu, zvysok si ide svojou cestou...cestou ktora je dlazdena casovou priepastou medzi orginalom-remakom a s nimi suvisiacimi trendami (nielen zanrovymi) a neprehliadnutelneho faktu, ze mame na placi Jasona, ovsem nie v solo parte. Vyrazne body k dobru za sympaticku stopaz, ktora mi dokazala prekryt aj neduhy scenaru. Na urovni filmovej prvej signalnej to znamena absenciu nudy, akceptovanie charatkerov ako i pohnutok ich konania. Par dni po Faster to bolo osviezujuce. 7/10(21.2.2011)

• Isherwood

Nedomrlé. Originál nijak nezbožňuju, ale čekal jsem lepší upgrade. West evidentně už nikdy nepřekročí stín své vlastní prvotiny, i když tomu v určitých momentech nechybí švih i dostatek krve (byť je namístě otázka, zda-li je její digitální podoba definitivním standardem současného filmu). Největší problém vidím ponejvíce v motivaci hlavních postav, která mi přijde, ať se to dívám z jakékoliv kategorického pohledu, neskutečně dementní. Od toho odvíjející se nevěrohodnost nezachrání ani tradičně dobrý ‚stone-face‘ Statham i naspídovaný hejsek Foster. 2 a ½.(22.2.2011)