Mechanik zabiják

Mechanic, The

Mechanik zabijak

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 93 min

Dier v scenári je toľko, akoby doňho Statham vystrieľal celý zásobník. Nebyť tohto mínusu, a keby sa scenáristi trošku viac pohrali s dialógmi a charaktermi postáv, tak by sme tento film o desať rokov ospevovali a spomínali naň rovnako ako Westovu prvotinu. Originál bol na tom síce podobne, v ňom mali ale hlavné postavy obrovskú dávku charizmy a sled udalostí mal svoj spád. Statham a Foster si tu ale veľmi dobre sadli do noty, vydarené boli najmä niektoré hlášky, veľmi dobre sa pozeralo aj na akciu a zo zápletky sa dalo vyťažiť omnoho viac, hlavne v porovnaní s dnešnými technickými vymoženosťami v porovnaní s originálom. Len keby to nešlo tak okate béčkovou cestou a bez nápadu. A aj ja sa teda musím prikloniť k názoru, že po facke ktorú mi uštedril nedávny Faster je toto závan čerstvého vzduchu v tohtoročných akčných nádielkach. 70%.(26.2.2011)

Nebyla jsem nijak překvapena, že byl sál úplně prázdný. Na tenhle film jsem neviděla jedinou reklamu a nebýt čsfd, asi bych o něm ani nevěděla. Statham se mi konečně jeví jako dobrý herec. Musím uznat, že nějaké charizma a drsnost v sobě má. Film působil dost reálně a nepřehnaně. Při scéně s drtičem odpadu jsem si zakrývala oči. Stejně ale musím vytknout nudný začátek. Herecké obsazení dobré, konec nadstandartní. Tak nějak se mi nabízí srovnání s Američanem..tady mi chybělo pěkné město a atmosféra. Na druhou stranu byl Mechanik drsnější a zapeklitější. Možná tomu napomohlo to prázdné kino, ale film hodnotím nadprůměrně..3,5*(17.8.2011)

• TeeAge

|| Scenár: Richard Wenk, Lewis John Carlino | Hudba: Mark Isham | Produkcia: Irwin Winkler, Avi Lerner, Robert Chartoff, Boaz Davidson / CBS Films | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 51,070,807 $ || (18.1.2011)

Není pochyb, že Bronson prováděl svou práci mechanika podstatně tišeji, ale tím pádem byl divák u originálu více náchylný k upadnutí do spánku. To West vše oděl do podstatně akčnějšího hávu a i když osoba B.Fostera i vývoj postav nabízely možnosti k hlubšímu pojetí, režisér na něj totálně rezignoval. Já říkám správně, protože kdo chce zažít hloubku, ať zkusí sportovní potápění nebo Rosenberga a nehledá ji v šmirgl-papírovém universu pana Stathama.. Když jsme u toho srovnávání s originálem, najde se jedna zajímavá odlišnost. Zatímco ve Winnerově snímku žák svého učitele předčil a on mu mezitím zařídil vyloučení ze školy za špatné chování, tak v remaku musí student na tabuli 100x napsat "Nebudu si hrát se zapalováním", načež zjistí, že pokud věří na reinkarnaci, může někdy opakovat ročník. A co je hlavní, panu učiteli začínají prázdniny..(3.2.2012)

Statham a jeho štěně se probíjejí (oprava: procházejí) hezky stupidní a na poměry akčního žánru průměrně zábavnou (a nepříliš akční) devadesátiminutovkou. Jasonův univerzální výraz nudí. 5/10.(24.3.2011)