Mechanik zabiják

Mechanik zabijak

The Mechanic

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 93 min

Akce to je dobrá, Jason Statham tu tradičně rube téměř každýho, kdo se mu připlete do cesty a když mu dostatečně nařeže, tak ho ještě rozstřílí, což je rozhodně fajn a docela slušně mu tu sekunduje i Ben Foster. Akorát chyba je v tom, že to až na pár výjimek nedokáže strhnout, takže jsem čuměl na docela slušný kvantum akce, ale zážitek to byl takovej průměrnej. 3,5*(20.2.2011)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $29,121,498Tržby Celosvetovo $76,636,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,725,900Tržby za predaj DVD v USA $12,799,512║ Priamočiare béčko z neprehľadnou akciou, škoda, čakal som viac od nádejnej dvojice Jason Statham a Ben Foster, k tomu Statham už začína byť riadne okukaný, režisér Simon West len potvrdzuje že je maximálny rutinér bez nápadu. /40%/(4.1.2012)

Nájemná vrahařina je drsný chlebíček! Jediné, co ty sexisty u pohovoru zajímá je, jaký máte kalibr. Flexibilní pracovní doba je sice určitou výhodou, která je však degradována tím, že furt musíte trajdat někde po služebkách a běda vám, není li klient s vaší terénní prací spokojen! To pak vypoví zaměstnavateli smlouvu a váš šéf, mimochodem pěkně bezskrupulózní, kariéristický debil, se po vás bude pěkně vozit. Třeba popelářským autem. Plat je sice fixní a celkem asi i o něco málo překračuje celostátní průměr, nicméně na jakékoliv další benefity můžete rychle zapomenout! Diety veškeré žádné, ani blbé SODEXky vám ta zatracená držgrešle neposkytne, zdravotní pojištění minimální a navíc u Všeobecné kremační, která nekryje ani blbý průstřel břicha, a chcete li si v těchto nelidských podmínkách založit nějakou pěknou odborovou organizaci a trochu si zastávkovat, dá vám zaměstnavatel okamžitě nůž na krk (nebo devítku ke spánku) a prý hned "Děkujeme, odcházíte!". Nohama napřed. Jinak film je to tupý, povrchní a jednoduchý, přesně tak, jak to máme my, hloubaví milovníci Tarkovského rádi!(24.2.2011)

Překvapení, nemůžu říct jinak. Jason Statham překvapil a Ben Foster jak by smetl. Promyšlené vraždy, plno efektů hold u mě zabodovalo. ( Hodnocení: 8/10 )(21.4.2012)

Ani originál není žádná sláva a tady ty tři hvězdičky zachraňuje velmi dobrá akce v druhé polovině. Jinak by to byl opravdu průšvih.(19.6.2011)

• - Všechny počítače, které ve filmu používá Arthur Bishop (Jason Statham), jsou od firmy Apple (URBAN)

• - V samotném závěru zachytí bezpečnostní kamera na čerpací stanici Jasona Stathama a zobrazí se datum 28. ledna 2011. V tento den měl film celosvětovou premiéru. (Kritiq)

• - Začiatok príbehu sa odohráva v Kolumbii, ale evidenčné čísla všetkých automobilov sú argentínske. (m.a.t.o.)