Mechanik zabiják

Mechanik zabijak

The Mechanic

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 93 min

Film tvrdej jak Rosenbergovo péro. Už tak nějak automaticky očekávám, že Jason Statham nehraje v žádnejch teplárnách, ale naprosto jsem nečekal, že Ben Foster se Jasonovi v drsňáctví tak vyrovná, ba co víc, mnohdy i předčí. Vynikajcí biják, ve kterým se dva romantici zaměřují na export ostatních fešáků i nefešáků do věčných lovišť a že chlapcům při výkonu exportace nevadí přesčasy nemusím snad ani dodávat. Film se bude určitě hodně líbit všem feministkám, protože ženy tady mají stejně důstojnou roli jako maj chlapi v akčních filmech s Angelinou Jolie :) a výkonejm exportérům nestojej ani za to, aby se jim po šukačce představili. Prej "Můžu alespoň vědět jak se jmenuješ? " "Jo, jsem Artur" "To bylo dobrý, ale ty se nejmenuješ Artur " "Měj se." Druhý romantik se po sexu s mluvením neobtěžoval pro jistotu vůbec, vzal láhev a šel exportovat. V mnohým mě tenhle biják připomínal chlapácké akce starých dobrých 80. let. Rozhodně víc jak např. Postradatelní a Bena Fostera si po tomhle už budu pamatovat, ostatně to už jsem měl od 3:10 Vlak do Yumy ....."Víš, já se ti chci za všechno omluvit." "Znáš mě, na tohle já ti seru."(25.7.2011)

Akce to je dobrá, Jason Statham tu tradičně rube téměř každýho, kdo se mu připlete do cesty a když mu dostatečně nařeže, tak ho ještě rozstřílí, což je rozhodně fajn a docela slušně mu tu sekunduje i Ben Foster. Akorát chyba je v tom, že to až na pár výjimek nedokáže strhnout, takže jsem čuměl na docela slušný kvantum akce, ale zážitek to byl takovej průměrnej. 3,5*(20.2.2011)

• Madsbender

Ako prišlo, tak odišlo. V praxi to znamená, že všetka akcia pôsobila rovnako rádoby ultraprofesionálne ako úvodná vražda, Statham sa po celý čas hrá na machra, Foster mu celkom zdarilo sekunduje a... to je všetko. West hádam okrem Con Air a možno Expendables 2 nikdy nenatočil vyslovene dobrý film. Škoda. Dramatická rovina príliš nefunguje, Sutherland si tam dlho nezahrá a zvyšok je klasická (pod)priemerná stathamovka.(29.10.2013)

Aspoň to nieje sklamanie ako Faster od ktorého očakával asi každý viac.No zato od The Mechanic som neočakával vôbec nič a aj keby som niečo očakával, tak to asi aj dostanem.Je to v podstate typický akčný film, ktorý je fajnovo obsadený (typický charizmatický Statham) a má celkom slušný dej.Niektoré akcie mohli byť aj trochu lepšie a mohlo byť ich aj trochu viac.92 minútová stopáž len dodáva filmu väčšie tempo a aj vďaka tomu sa človek moc nenudí. 65% - 3*(1.3.2011)

Předem upozorňuji, že originál jsem neviděl. A možná proto je mé hodnocení takové, jaké je. Popravdě, sám se divím, že filmu, který má stát na pár twistech v ději, z nichž žádný nefunguje (teda, kdo má něco nakoukáno, tak to bezpečně odhadne), dávám až takové hodnocení. Jenže je zde jeden z momentálně nejdrsnějších borců, Jason Statham a to bych si raději strčil ruku do drtičky odpadů než filmu, kde je tento týpek, dát menší hodnocení… ;-) Jemu toho zabijáka uvěříte a trénink nástupce má taky něco do sebe. A to pak filmu odpustíte i více věcí (např. že se pár "špatných hochů" nedokáže z dálky asi tří metrů trefit do Jasona) a budete si ještě vcelku příjemně rochnit. 70 %.(31.5.2011)

• - Natáčení začalo v říjnu roku 2009 ve Virginii, Michiganu, Louisianě a Washingtonu D.C. Závěr filmu se natáčel v Itálii, konkrétně v provincii Kampánii ve městě Neapol. (Kuzmik)

• - Fotka v internetovej zložke Harryho McKennu, na ktorej je Donald Sutherland, bola urobená počas galavečera filmového festivalu v Palm Springs v roku 2009. (m.a.t.o.)

• - V samotném závěru zachytí bezpečnostní kamera na čerpací stanici Jasona Stathama a zobrazí se datum 28. ledna 2011. V tento den měl film celosvětovou premiéru. (Kritiq)