Dar

Greatest, The

Dar

USA, 2009, 99 min

Křehké, dojemné a plné života i když je to příběh, na jehož začátku při autonehodě zemře syn rodičů, které hrají Susan Sarandon a Pierce Brosnan. Jednoho dne se u nich v domě objeví jeho těhotná přítelkyně. Plné smutku, depresí a volání po štěstí...Krásné, smutné a pravdivé....(9.6.2010)

Když se syn Kevina Bacona stane nepohodlným v očích skupinky mladých výrostků, oholí si hlavu a začne leštit bouchačku, když se syn Joaquina Phoenixe ocitne pod koly auta, uzavře se do sebe a než zjistí, že právníkem případu je samotný pachatel, téměř se utrápí k smrti. Když přijde o syna Pierce Brosnan, půjde na to zase krapet jinak. Další variace na téma ztráta dítěte špatná určitě není, je to tak trochu do „hezké podoby“ obroušená záležitost, která záhy po závěrečné stmívačce zapadne do škatulky filmů, které vámi projdou a neublíží!!(20.7.2013)

Nechť Vaše dítě splyne s přírodou. Ať vidí to nádherné spojení života se smrtí..... Představte si, že vám tragicky zemře 18tiletý syn a jednoho dne přijde jeho přítelkyně, že je těhotná a nemá kde být. Trápí vás vzpomínky, brečíte, hledáte odpovědi. Ale ze všeho nejvíc potřebujete čas k vyřešení mnoha problémů.... K tomuto filmu můžete utéct od svých depresí. Neudělá váš život snadnější, ale možná lepší. A zjistíte, že lepší než zacinkat zvonečkem je se vybrečet! V tomhle filmu totiž dlouho nemá nikdo dobrou náladu. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Rád nahlédnu do životních ,,sraček“ cizích lidí. 2.) Depresivní filmy potřebuju k životu jako sůl. 3.) Zajímá mě, jak to ti herci dělají, že brečí a nesmrkají? 4.) Dlouho jsem si nepobrečel. 5.) Chystám se pořádat párty s názvem: vstup v tom, co bych si na sebe nikdy nevzal. PŘÍBĚH *****(24.5.2010)

Příjemné nenapadné drama s úžasným obsazením. Film je příběh ze života a díky tomu byl zážitek větší než u některých snímků kde jsou emoce přehnané a někdy až kýčovité. Shana Feste má před sebou určitě skvělou kariéru a až teď jsem zjistil, že byla ve Varech v roce 2009.(30.5.2010)

Už od počátku smutné drama, chápu, že se postavy musí s tragédií vyrovnat každý po svém, ale já osobně jsem čekala, kdy už to postava Pierce Brosnana nevydrží a půjde Susan Sarandon utopit. Jinak jde o docela slušné drama s dobrými hereckými výkony. 3*(23.6.2014)

• - Spisovateľka a režisérka v jednej osobe Shana Feste písala scénar tri mesiace, zatiaľ čo pracovala ako opatrovateľka v Južnej Kalifornii. (EleKtris)

• - Herec Aaron Taylor-Johnson, ktorý hral vo filme staršieho z bratskej dvojice, je v skutočnosti o 4 roky mladší ako jeho kolega Johnny Simmons. (MikaelSVK)

• - Filmovanie prebiehalo v meste Rockland, ktoré sa nachádza v americkom štáte New York. (MikaelSVK)