poster

Dar

 • USA

  Greatest, The

 • Slovensko

  Dar

Drama

USA, 2009, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ant
  ****

  Námět jako stvořený pro výborné emotivní drama s přehlídkou těch nejlepších výkonů. I přes pomalejší prostředek všechno fungovalo bez větších zádrhelů. Nejedná se o neokoukané téma, ale debutující Shana Feste si s ním poradila skvěle.(7.2.2010)

 • Rosaviva
  ***

  Už od počátku smutné drama, chápu, že se postavy musí s tragédií vyrovnat každý po svém, ale já osobně jsem čekala, kdy už to postava Pierce Brosnana nevydrží a půjde Susan Sarandon utopit. Jinak jde o docela slušné drama s dobrými hereckými výkony. 3*(23.6.2014)

 • Radek99
  ****

  Netuším proč, ale chce se mi bůhvíproč napsat, že tohle bylo velmi pěkně natočené politicky korektní drama. ten termín politicky korektní tam hraje důležitou roli, protože režisérka a scénáristka Shana Festeová obrousila možné kontroverzní hrany, které podobný druh příběhu mohl obsahovat a napsala i zrežírovala příjemný a dojemný film o ztrátě v rodině a o vyrovnávání se s tímto břemenem. Osobně bych čekal, že některá místa na dějové lince budou více zauzlovaná a že zobrazovaný rodinný rámec bude více dysfunkční (nevěra atd.), ale tohle je americký a spíše mainstreamový film, byť byl objeven díky úspěchu na ,,nezávislém" festivalu v Sundance... Každopádně se na něj vyplatí podívat... Podobné filmy: Sladké zítřky(8.3.2010)

 • Molly
  ****

  Křehké na povrchu, silné uvnitř. Rosein něžný monolog o své životní lásce si budu pamatovat ještě dlouho... "I knew this boy who was really wonderful to me. The first time I saw him was in freshman English. He wore a baseball hat on the first day of school and our teacher made him take it off and his hair was all pasted on top of his head. And he smiled at me while he tried to fix it. We watched each other after that. And I started to feel like I knew him. I looked at his yearbook picture so often, I knew his face by heart. Our senior year, I took piano and he had soccer so we would pass each other every day after school in the exact same spot. And it became something I looked forward to so much so that I could tell you all the days he was absent because those were the days I was disappointed. And sometimes he would look at me, sometimes he would turn away, sometimes it would be so intense that we would start looking at each other from the very beginning of the steps. And then, on the last day, he talked to me. And everything he said was exactly how I pictured it would be, and he felt the way he felt in my dreams, and I thought everything was happening exactly the way it was supposed to. And I was the happiest I’ve ever been. Happy and scared all at the same time… And I was in love with him for four years. I barely knew him but everything was exactly how I imagined it, everything was just how I pictured it... I think he was the love of my life."(22.5.2010)

 • Dale
  **

  Nezvládnutý pokus o emocionálnu drámu, kde emócie vyšumia do prázdna, herci to prudko nezvládajú (keď sa rozreval Brosnan, tak mi z toho bolo smiešne) a nuda sa valí z každého záberu. Nereálnosť celého príbehu podčiarkuje samotný úvod, keď chalan dostane úžasný nápad, zastať v noci autom v strede križovatky, aby babe vyznal lásku... Tí dnešní scenáristi sa už ani nesnažia rozmýšľať, len aby všetko bolo čo najjednoduchšie. Aj to prichádzajúce auto asi priletelo z vesmíru, keďže žiadne blížiace sa svetlá, rovno tresk z ničoho nič.(20.1.2016)

 • - Spisovateľka a režisérka v jednej osobe Shana Feste písala scénar tri mesiace, zatiaľ čo pracovala ako opatrovateľka v Južnej Kalifornii. (EleKtris)

 • - Herec Aaron Taylor-Johnson, ktorý hral vo filme staršieho z bratskej dvojice, je v skutočnosti o 4 roky mladší ako jeho kolega Johnny Simmons. (MikaelSVK)

 • - Filmovanie prebiehalo v meste Rockland, ktoré sa nachádza v americkom štáte New York. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace