Dar

Greatest, The

Dar

USA, 2009, 99 min

• Xmilden

Omlouvám se všem, kterým se film moc líbil, mě totiž ničím nepřesvědčil. Postavy se chovají i přes ztrátu Bennetta místy dost podivně. Každá samozřejmě truchlí po svém. Ale třeba Susan Sarandon je tak zralá do ústavu. Pro mé potřeby je Dar dosti malým filmem, u kterého jsem jen prozkoumal zda-li mě tyhle rodinné dramata dokáží zaujmout. Zjistil jsem že nedokáží.(25.10.2010)

Zivot taky, ako ho kazdodenne zazivame... Plny smutku, hnevu, popierania, iluzii, lasky, zloby i klamstiev. Krajsie to natocit snad ani neslo. Vynikajuci herci, jeden ako druhy, hudba ako sita na mieru, pribeh sme samozrejme videli stokrat, ale vzdy sa to da podat krajsie, lepsie, realistickejsie, presne tak, ako sa to podarilo Shane Feste.(6.2.2010)

• Dale

Nezvládnutý pokus o emocionálnu drámu, kde emócie vyšumia do prázdna, herci to prudko nezvládajú (keď sa rozreval Brosnan, tak mi z toho bolo smiešne) a nuda sa valí z každého záberu. Nereálnosť celého príbehu podčiarkuje samotný úvod, keď chalan dostane úžasný nápad, zastať v noci autom v strede križovatky, aby babe vyznal lásku... Tí dnešní scenáristi sa už ani nesnažia rozmýšľať, len aby všetko bolo čo najjednoduchšie. Aj to prichádzajúce auto asi priletelo z vesmíru, keďže žiadne blížiace sa svetlá, rovno tresk z ničoho nič.(20.1.2016)

Psychologie postav je opravdu poměrně uvěřitelná, herci hrajou skvěle a film má i pár emotivních scén, přesto mi ve filmu něco chybělo a rozhodně se nejedná o TAK silný snímek, jak jsem předpokládal.(2.3.2012)

Příjemné nenapadné drama s úžasným obsazením. Film je příběh ze života a díky tomu byl zážitek větší než u některých snímků kde jsou emoce přehnané a někdy až kýčovité. Shana Feste má před sebou určitě skvělou kariéru a až teď jsem zjistil, že byla ve Varech v roce 2009.(30.5.2010)