Puškvorec

• slovenský

Puškvorec

Sweet Rush

Polsko, 2009, 85 min

Niterný příběh zralé ženy velmi citllivě natočený.(22.3.2016)

Iwaszkiewicz a Wajda. A Wajda a Iwaszkiewicz. Vajda vylepšoval literární dílo Iwaszkiewicze, o tom nepochybuji.(4.4.2011)

• Jellini

Informace za informací. Literatura. Kinematografie jako taková se tu skoro vůbec nezjeví. Hercům se nedá vůbec věřit, není tam nic přirozeného. Divák neustále sleduje v hereckých výkonech obsažené informace a maximálně tak přemýšlí, co to znamená. Ale vůbec to neprožíváte. A navíc jsou všichni po celou dobu tak vážní, že jsem často přemýšlel, proč se vlastně jedna postava nezeptá druhé, "co se s tebou sakra děje?". Do filmu se tak nikdy nedostanete. A ten cinemascope! Proč? Je tam asi jen jedna scéna, kde je nějak využit. Jinak je po celou dobu zbytečný, příliš epický, vzhledem k tématu neodpovídající. Stejně tak návodná hudba. Tam, kde se obrazem či hereckým výkonem nepodařilo udělat pro diváka jasnou "emoci", je naplácnutá hudba. Takový je bohužel Puškvorec.(5.6.2011)

• Pedestrian

Nejlepší byly stejně ty pasáže, u kterých jsem spal.(27.7.2010)

• iamek

Scény v pokoji jsou fantastické a Janda předvadí parádní výkon. Bohužel to je asi vše a přiznám se, že jsem film asi příliš nepochopil. Od Wajdy jsem čekal něco jiného. [44. MFF KV 2009](12.7.2009)