Gulliverovy cesty

Gulliver's Travels

Gulliverove cesty

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2010, 81 min

[imdb: 4.8/10] | me: Je to riadna ptákovina. Opať ide o Blackovku, opäť to nesie jeho typické črty, ale tento krát je to celé rozprávkové, čím mieri viac na detské publikum. Nemôžem zaujať k tomuto filmu nejaké seriózne stanovisko, pretože Jackové filmy sú už také. Mám rád jeho humor (hoci viac orientovaný smerom k dospelému publiku) a ešte nikdy ma nesklamal. Preto aj tento krát som si to celkom užil, síce medzi to najlepšie z Blacka to nepatrí. Nevadí, žiaden problém som s tým nemal. Pohoda.(31.3.2011)

• D.Moore

Občas se mi stane, že film, na který se dívám, je tak neskutečně blbý a odpudivý až hnisající, že mi je fuk nejen to, co se v něm stane a jak dopadne, ale i to, jestli ho vůbec zvládnu sledovat až do konce. U Gulliverových cest jsem to nedokázal, po půlhodině jsem usnul v dost křečovité poloze, vzbudil jsem se při závěrečných titulcích... A vůbec mi to nevadilo.(22.12.2013)

• castor

Zbytečný film, řekl bych. Ulítlá báchorka, které víc sluší literární podoba. Je to komerční hadr, chybí tomu vtip, nosné postavy, zručná režie i alespoň snaha obejít tu zoufalou kupu nelogičností. Vyhozený čas, vyhozené peníze – producentů i diváků.(21.12.2013)

• IQ Tiqe

Přiznejme si to, Jack Black nepřišel léčit rakovinu, ale bavit lidi. Nemá k tomu tisíce efektů jako Michael Bay, ale celkem zajímavé nápady a svůj osobitý humor, který nemusí každému sedět a není to přesně můj styl. Nicméně kdo si pustí jeho film, ví, do čeho jde a v tomto případě to i dostane. V Gulliverových cestách se mu povedlo poskládat dobrý herecký tým (jedna ze silných stránek snímku), napsat děj, který má hlavu a patu a byl na světě průměrné dílo, které nemůže překvapit, ale ani příliš zklamat. Škoda jen toho agitačního tanečku na závěr. 50%(12.3.2011)

• Don Jebal

Rozpočet: 112 000 000 $ Otvárací Víkend: 6 307 691 $ (v 2 546 Kinách) Tržby USA: 42 779 261 $ Tržby Celosvetovo: 238 279 261 $(2.5.2012)