Rozpočet €3miliónyTržby Celosvetovo $22,243,482(8.7.2010)

Nemůžu si pomoct, ale tohle byl z mého pohledu prostě dokonalý a bezchybný film, který nabídl dokonalou směsici vtipu, vážnosti, romantiky, dětského světa, ale i sociální kritiky a boje proti předsudkům. Ve výsledku je film úžasnou podívanou pro celou rodinu, u které jsem se nejednou pořádně hlasitě zasmál, ale i zanadával, jak je ten svět nespravedlivý. Přitom se jedná o jednoduchý a ani nepříliš nápaditý nebo originální příběh, totiž kluk (poloviční muslim) se dostane ze světa chudých do světa bohatých a musí bojovat s předsudky i s rasismem. Ale i přes jednoduchost děje je na tomhle filmu něco, co mě prostě donutilo z něj nespouštět svůj zrak a vychutnávat si ho od začátku do konce. A troufám si říci, že to asi bude především zásluha Samyho Segira, který velice věrohodně a kouzelně ztvárnil hlavní roli, takže jsem mu naprosto všechno věřil a žral jsem mu to i s navijákem. Ovšem i další herci byli perfektní a film jako celek se nebojím označit za jeden z nejlepších a nejkvalitnějších rodinných filmů, které jsem kdy viděl. Zde nemám absolutně nad čím váhat, bez jakéhokoliv váhání uděluji filmu maximální hodnocení v podobě pěti hvězd.(7.2.2013)

Jiný kraj, jiný mrav. To poznává malý Sami na vlastní kůži a to doslova. Příběh je natolik rozmanitý, že jej nebudu popisovat, ale zmíním se o jeho jednoduchosti, přirozenosti a kráse. Všechny problémy, útrapy, ale i radost a láska vycházejí přímo ze života. Jakoby jej prožil sám hlavní hrdina. Ten si samozřejmě zaslouží největší obdiv a to nejen kvůli jeho až "andělskému" vzhledu, ale hlavně díky jeho přesvědčivým výkonům. Možná se mi to zdá, ale trochu jsem si připomněl dětství Milionáře z chatrče... :-) 80%(12.12.2009)

Druhý snímek "Rentrée du cinéma" jsme zvolili po Prophetovi trochu odlehčující záležitost a já osobn jsem dostal přesně to, co jsem čekal od komedie v hlavní roli se Samim Seghirim. Považuji jej za největší, nejsympatičtější a nejroztomilejší dětskou filmovou hvězdu na světě. Už v Michou d´Auber mě rozplakal svým nevinně vyhlížejícím kukučem a trpícím pod přísnými a nespravedlivými dospělými. U Neuilly je to podobné. Tentokrát musí čelit rasismu, aroganci a nadřazeností rozmazlených pravičáckých fracků ze "Sarkozyho" čtvrti. Jérémy Denisty v roli praštěného bratránka a ctitele "Maďara u kormidla" se Seghirim statečně drží krok. Jako správná komedie z prostředí středoškoláků nechybí láska, soupeření, zdrada, přátelství, omyly, trapasy a soudobá hudba, která letí. Nezbývá mi, než si postesknout, proč do české distribuce proudí ty slabší francouzské komedie a kvalitní snímky jako LOL či Neuilly jsou ignorovány.(14.9.2009)

• decouble

Proti stereotypům o problémových dětech přistěhovalců se tady bojuje skrze stereotypy o zlých bohatých blonďácích, takže je to celkem hloupý film, vzhledem k žánru snad naštěstí ne příliš nebezpečný. Jinak je to taková obyčejná tuctová rodinná komedie. 50%.(4.7.2011)

• dyfur

...je potešiteľné ako pekne sa správaju k imigrantom....ako kritizuje sa rasizmus.....škoda len ,že za totality neboli francúzi tak ústretoví voči čechoslovákom ./=nechceli ich / film ako taký ..... na doobedie v TV čo sa pred chvílou stalo.Neurazí - nenadchne.(2.2.2013)

Další z francouzských filmů o tom, co všechno si pomyslíte, když potkáte muslima, ale bojíte se říct i pomyslet. Sami je ale citlivý fajn kluk a jeho postavení nezáviděníhodné. Nesnáší fotbal (aby ne) s holkami to moc neumí a situace v nové nóbl škole ani v dočasné rodině nejsou vůbec růžové. Paradoxem je, že Sami je normální, i když je jiný, zatímco zbohatlíci a jejich spratci se sice výjimečnými cítí, ale nejsou. Rodinný film bez cukrkandlu, patosu, klišé, nejapných vtipů a solidním dějem? Kdo to kdy viděl (jinde než ve Francii?).(13.3.2017)

Sami poznává, jaké to je přejít z chudého předměstí do bohaté čtvrti Paříže -včetně nové soukromé školy. Setká se tak s povýšením, rasismem, ale jedná se o rodinou komedii - vše je tedy tak trochu zaobaleno.(2.2.2013)

Milý a povedený filmeček, který pobaví, lehce nadhodí sociální téma a v příjemném rozpoložení skončí. Nic víc, nic míň. Díky za takovéhle pohodovky.(4.2.2013)

• dogma97

Ničím výjimečná komedie, která staví na roztomilosti hlavní postavy. Výběr S.Seghira do role středoškoláka, když ve svých 14 letech vypadá tváří i vzrůstem na 12, byl jistě záměrný, ovšem já jsem ten důvod nepochopil.(30.10.2014)

Rýchly francúzsky film o francúzskych moslimoch, v štýle popolušky v chlapčenskom podaní. Ako rodinný film to prejde pre tých čo majú radi francúzsku mentalitu. Na sobotné dopoludnie pobavilo.(2.2.2013)

Jedná se o francouzskou rodinnou komedie, která ve své podstatě ničím výrazným neoslní. Poukazuje na osudy přistěhovalců, kteří jsou nuceni v novém prostředí čelit nejrůznějším problémům. Humor je zde spíše nevýrazný a děj je do jisté míry předvídatelný. Jediné, co mě docela rozesmálo, bylo počínání pouličního gangu zvaném Picassáci.(3.2.2013)

Klasický oddechový rodinný film. Nic výrazného se čekat nedá, ať už jde o humor, nebo o myšlenku. Neurazí, ale ani nenadchne.(4.2.2013)