Druhý snímek "Rentrée du cinéma" jsme zvolili po Prophetovi trochu odlehčující záležitost a já osobn jsem dostal přesně to, co jsem čekal od komedie v hlavní roli se Samim Seghirim. Považuji jej za největší, nejsympatičtější a nejroztomilejší dětskou filmovou hvězdu na světě. Už v Michou d´Auber mě rozplakal svým nevinně vyhlížejícím kukučem a trpícím pod přísnými a nespravedlivými dospělými. U Neuilly je to podobné. Tentokrát musí čelit rasismu, aroganci a nadřazeností rozmazlených pravičáckých fracků ze "Sarkozyho" čtvrti. Jérémy Denisty v roli praštěného bratránka a ctitele "Maďara u kormidla" se Seghirim statečně drží krok. Jako správná komedie z prostředí středoškoláků nechybí láska, soupeření, zdrada, přátelství, omyly, trapasy a soudobá hudba, která letí. Nezbývá mi, než si postesknout, proč do české distribuce proudí ty slabší francouzské komedie a kvalitní snímky jako LOL či Neuilly jsou ignorovány.(14.9.2009)

• dogma97

Ničím výjimečná komedie, která staví na roztomilosti hlavní postavy. Výběr S.Seghira do role středoškoláka, když ve svých 14 letech vypadá tváří i vzrůstem na 12, byl jistě záměrný, ovšem já jsem ten důvod nepochopil.(30.10.2014)

Jiný kraj, jiný mrav. To poznává malý Sami na vlastní kůži a to doslova. Příběh je natolik rozmanitý, že jej nebudu popisovat, ale zmíním se o jeho jednoduchosti, přirozenosti a kráse. Všechny problémy, útrapy, ale i radost a láska vycházejí přímo ze života. Jakoby jej prožil sám hlavní hrdina. Ten si samozřejmě zaslouží největší obdiv a to nejen kvůli jeho až "andělskému" vzhledu, ale hlavně díky jeho přesvědčivým výkonům. Možná se mi to zdá, ale trochu jsem si připomněl dětství Milionáře z chatrče... :-) 80%(12.12.2009)

• dyfur

...je potešiteľné ako pekne sa správaju k imigrantom....ako kritizuje sa rasizmus.....škoda len ,že za totality neboli francúzi tak ústretoví voči čechoslovákom ./=nechceli ich / film ako taký ..... na doobedie v TV čo sa pred chvílou stalo.Neurazí - nenadchne.(2.2.2013)

Milý a povedený filmeček, který pobaví, lehce nadhodí sociální téma a v příjemném rozpoložení skončí. Nic víc, nic míň. Díky za takovéhle pohodovky.(4.2.2013)

• - Ve scéně, kdy školní sbor cvičí vážnou hudbu, zazní nejdříve Květinový valčík od P.I.Čajkovského a následně Bolero od M.Ravela. (claudel)