Rozpočet €3miliónyTržby Celosvetovo $22,243,482(8.7.2010)

Jiný kraj, jiný mrav. To poznává malý Sami na vlastní kůži a to doslova. Příběh je natolik rozmanitý, že jej nebudu popisovat, ale zmíním se o jeho jednoduchosti, přirozenosti a kráse. Všechny problémy, útrapy, ale i radost a láska vycházejí přímo ze života. Jakoby jej prožil sám hlavní hrdina. Ten si samozřejmě zaslouží největší obdiv a to nejen kvůli jeho až "andělskému" vzhledu, ale hlavně díky jeho přesvědčivým výkonům. Možná se mi to zdá, ale trochu jsem si připomněl dětství Milionáře z chatrče... :-) 80%(12.12.2009)

Sami poznává, jaké to je přejít z chudého předměstí do bohaté čtvrti Paříže -včetně nové soukromé školy. Setká se tak s povýšením, rasismem, ale jedná se o rodinou komedii - vše je tedy tak trochu zaobaleno.(2.2.2013)

Rýchly francúzsky film o francúzskych moslimoch, v štýle popolušky v chlapčenskom podaní. Ako rodinný film to prejde pre tých čo majú radi francúzsku mentalitu. Na sobotné dopoludnie pobavilo.(2.2.2013)

• dyfur

...je potešiteľné ako pekne sa správaju k imigrantom....ako kritizuje sa rasizmus.....škoda len ,že za totality neboli francúzi tak ústretoví voči čechoslovákom ./=nechceli ich / film ako taký ..... na doobedie v TV čo sa pred chvílou stalo.Neurazí - nenadchne.(2.2.2013)