Milý a povedený filmeček, který pobaví, lehce nadhodí sociální téma a v příjemném rozpoložení skončí. Nic víc, nic míň. Díky za takovéhle pohodovky.(4.2.2013)

Sami poznává, jaké to je přejít z chudého předměstí do bohaté čtvrti Paříže -včetně nové soukromé školy. Setká se tak s povýšením, rasismem, ale jedná se o rodinou komedii - vše je tedy tak trochu zaobaleno.(2.2.2013)

• dyfur

...je potešiteľné ako pekne sa správaju k imigrantom....ako kritizuje sa rasizmus.....škoda len ,že za totality neboli francúzi tak ústretoví voči čechoslovákom ./=nechceli ich / film ako taký ..... na doobedie v TV čo sa pred chvílou stalo.Neurazí - nenadchne.(2.2.2013)

• decouble

Proti stereotypům o problémových dětech přistěhovalců se tady bojuje skrze stereotypy o zlých bohatých blonďácích, takže je to celkem hloupý film, vzhledem k žánru snad naštěstí ne příliš nebezpečný. Jinak je to taková obyčejná tuctová rodinná komedie. 50%.(4.7.2011)

Druhý snímek "Rentrée du cinéma" jsme zvolili po Prophetovi trochu odlehčující záležitost a já osobn jsem dostal přesně to, co jsem čekal od komedie v hlavní roli se Samim Seghirim. Považuji jej za největší, nejsympatičtější a nejroztomilejší dětskou filmovou hvězdu na světě. Už v Michou d´Auber mě rozplakal svým nevinně vyhlížejícím kukučem a trpícím pod přísnými a nespravedlivými dospělými. U Neuilly je to podobné. Tentokrát musí čelit rasismu, aroganci a nadřazeností rozmazlených pravičáckých fracků ze "Sarkozyho" čtvrti. Jérémy Denisty v roli praštěného bratránka a ctitele "Maďara u kormidla" se Seghirim statečně drží krok. Jako správná komedie z prostředí středoškoláků nechybí láska, soupeření, zdrada, přátelství, omyly, trapasy a soudobá hudba, která letí. Nezbývá mi, než si postesknout, proč do české distribuce proudí ty slabší francouzské komedie a kvalitní snímky jako LOL či Neuilly jsou ignorovány.(14.9.2009)

• - Ve scéně, kdy školní sbor cvičí vážnou hudbu, zazní nejdříve Květinový valčík od P.I.Čajkovského a následně Bolero od M.Ravela. (claudel)