Rýchly francúzsky film o francúzskych moslimoch, v štýle popolušky v chlapčenskom podaní. Ako rodinný film to prejde pre tých čo majú radi francúzsku mentalitu. Na sobotné dopoludnie pobavilo.(2.2.2013)

Druhý snímek "Rentrée du cinéma" jsme zvolili po Prophetovi trochu odlehčující záležitost a já osobn jsem dostal přesně to, co jsem čekal od komedie v hlavní roli se Samim Seghirim. Považuji jej za největší, nejsympatičtější a nejroztomilejší dětskou filmovou hvězdu na světě. Už v Michou d´Auber mě rozplakal svým nevinně vyhlížejícím kukučem a trpícím pod přísnými a nespravedlivými dospělými. U Neuilly je to podobné. Tentokrát musí čelit rasismu, aroganci a nadřazeností rozmazlených pravičáckých fracků ze "Sarkozyho" čtvrti. Jérémy Denisty v roli praštěného bratránka a ctitele "Maďara u kormidla" se Seghirim statečně drží krok. Jako správná komedie z prostředí středoškoláků nechybí láska, soupeření, zdrada, přátelství, omyly, trapasy a soudobá hudba, která letí. Nezbývá mi, než si postesknout, proč do české distribuce proudí ty slabší francouzské komedie a kvalitní snímky jako LOL či Neuilly jsou ignorovány.(14.9.2009)

• decouble

Proti stereotypům o problémových dětech přistěhovalců se tady bojuje skrze stereotypy o zlých bohatých blonďácích, takže je to celkem hloupý film, vzhledem k žánru snad naštěstí ne příliš nebezpečný. Jinak je to taková obyčejná tuctová rodinná komedie. 50%.(4.7.2011)

Sami poznává, jaké to je přejít z chudého předměstí do bohaté čtvrti Paříže -včetně nové soukromé školy. Setká se tak s povýšením, rasismem, ale jedná se o rodinou komedii - vše je tedy tak trochu zaobaleno.(2.2.2013)

• dogma97

Ničím výjimečná komedie, která staví na roztomilosti hlavní postavy. Výběr S.Seghira do role středoškoláka, když ve svých 14 letech vypadá tváří i vzrůstem na 12, byl jistě záměrný, ovšem já jsem ten důvod nepochopil.(30.10.2014)

• - Ve scéně, kdy školní sbor cvičí vážnou hudbu, zazní nejdříve Květinový valčík od P.I.Čajkovského a následně Bolero od M.Ravela. (claudel)