Nesympatický Depardieu, hraje většinou světoznámé nesympatické figury. Zda navíc dabovaný nesympatickým Donutilem ... Překvapivě to nemělo vliv na celý dojem z filmu, který byl opravdu o tom jiném sympaťákovi. U mě dobrý! :o)(20.2.2014)

Zcela průměrný biografický film, který poodkrývá tajemství autorství Dumasových románů, aniž by něco z těchto dohadů osvětlilo. Tyhle životopisné filmy dovedou někdy dost nudit a byl to i tento případ.(12.11.2014)

Gérard je tady hrozně nesympatickej, ale to jenom proto, že hraje postavu, kterou bychom dnes považovali za člověka, co těží jen ze svého jména. Já třeba věřím tomu, že tomu Dumas dal hodně ze sebe. Zároveň si ale myslím, že nebýt Augusta, Dumas by nebyl ani poloviční. Tenhle příběh mi to jasně vysvětlil a já jsem nyní v obraze. Přišlo mi to ale jak z dokumentu. Příliš faktické a málo zábavné, což u filmu je zásadní.(6.2.2015)

Kvalitní scénář s brilantními hereckými výkony, kromě ústřední dvojice tvůrců se velmi dařilo i ostatním. Jeden z opravdu originálních životopisných filmů, který sleduje objekty svého zájmu s nenuceným, pobaveným úsměvem, ale nehodnotí. Výborné dialogy, divadelní hra, která posloužila jako předloha, bude asi moc dobrá. Neškodilo by slyšet film v originálním znění, i když tady se povedl i dabing (Steinmasslová, Brousek).(6.2.2015)

Z nosného námětu vznikl, bohužel, průměrný a ničím nepřekvapivý film. Zajímavější než sám Dumas st. (G. Depardieu) je zde skutečně "druhý" Dumas - jeho stínový spoluautor (B. Poelvoorde, jenž si střihl mnohem sympatičtější figuru než např. v Coco Chanel). Zdá se mi, že tvůrci se nedokázali rozhodnout pro jeden žánr, takže dílo rušivě těká mezi historickým dramatem, tragikomedií, komedií, ba i fraškou. Scény se vzbouřenci pak působí jako pěst na oko - či jako exaltovaný výjev z některého Dumasova dobrodružného románu. Ještě jednou škoda nevyužitého tématu.(19.3.2011)