Zcela průměrný biografický film, který poodkrývá tajemství autorství Dumasových románů, aniž by něco z těchto dohadů osvětlilo. Tyhle životopisné filmy dovedou někdy dost nudit a byl to i tento případ.(12.11.2014)

Nesympatický Depardieu, hraje většinou světoznámé nesympatické figury. Zda navíc dabovaný nesympatickým Donutilem ... Překvapivě to nemělo vliv na celý dojem z filmu, který byl opravdu o tom jiném sympaťákovi. U mě dobrý! :o)(20.2.2014)

Mám ráda Alexandra Dumase i jeho díla, jak literární, tak i filmově zpracovaná. Ostatně kdo by neměl. Je všeobecně známo, že nepracoval sám, ale se štábem písařů a pomocníků. Tento snímek o autorovi tedy nevypovídá nic nového a ani zdaleka ne tolik, jako Dietlova televizní trilogie Alexandr Dumas starší se skvělým Vladimírem Menšíkem v hlavní roli. Ten naplňuje moje představy o tomto geniálním vypravěči daleko víc než Gérard Depardieu. Celkově tedy zklamání, protože navíc tato filmová verze mapuje jen velmi malý časový úsek autorova života.(21.2.2014)

Gérard je tady hrozně nesympatickej, ale to jenom proto, že hraje postavu, kterou bychom dnes považovali za člověka, co těží jen ze svého jména. Já třeba věřím tomu, že tomu Dumas dal hodně ze sebe. Zároveň si ale myslím, že nebýt Augusta, Dumas by nebyl ani poloviční. Tenhle příběh mi to jasně vysvětlil a já jsem nyní v obraze. Přišlo mi to ale jak z dokumentu. Příliš faktické a málo zábavné, což u filmu je zásadní.(6.2.2015)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2009.(26.2.2014)