Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bohemia_regent
  ***

  V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2009.(26.2.2014)

 • Vesecký
  ***

  Zcela průměrný biografický film, který poodkrývá tajemství autorství Dumasových románů, aniž by něco z těchto dohadů osvětlilo. Tyhle životopisné filmy dovedou někdy dost nudit a byl to i tento případ.(12.11.2014)

 • pakobylka
  ****

  Za vším hledej ženu - aneb jak Alexandr Dumas k revoluci přišel ... anebo spíš jak revoluce přišla k němu - díky drobnému, leč zásadnímu omylu, který zamíchal karty osudu a nakrátko propojil šedivou životní pouť muže žijícího ve stínu slavného romanopisce se žhnoucí dráhou jednoho překrásného stvoření s hlavou plnou ideálů. Groteskní drama s dosti osobitým smyslem pro humor neprojevuje ani špetku úcty k velkému spisovateli, k jeho blízkému i vzdálenému okolí - a dokonce ani k pohnutým dějinám staré dobré Francie. Přesto jeho tón není jízlivý ani pohrdavý - ve své nekonečné moudrosti si uvědomuje, že i Alexandr Dumas byl jenom člověk ... a jeho výstřelky zbytečně neřeší.(21.2.2014)

 • Malarkey
  ***

  Gérard je tady hrozně nesympatickej, ale to jenom proto, že hraje postavu, kterou bychom dnes považovali za člověka, co těží jen ze svého jména. Já třeba věřím tomu, že tomu Dumas dal hodně ze sebe. Zároveň si ale myslím, že nebýt Augusta, Dumas by nebyl ani poloviční. Tenhle příběh mi to jasně vysvětlil a já jsem nyní v obraze. Přišlo mi to ale jak z dokumentu. Příliš faktické a málo zábavné, což u filmu je zásadní.(6.2.2015)

 • troufalka
  *****

  Nesympatický Depardieu, hraje většinou světoznámé nesympatické figury. Zda navíc dabovaný nesympatickým Donutilem ... Překvapivě to nemělo vliv na celý dojem z filmu, který byl opravdu o tom jiném sympaťákovi. U mě dobrý! :o)(20.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace