Roztomilá komedie s naprosto rozkošnou Veronikou Lake.(24.12.2007)

Scénář - Robert Pirosh, René Clair, Marc Connelly a André Rigaud. Kamera - Ted Tetzlaff. Hudba - Roy Webb. Velmi pomalu zde vyplouvá na povrch tajemství Veroniky Lake. Naprosto perfektní scénář.(31.3.2013)

K tématu romatické lehce hororové komedie jsem měl značné předsudky, film jsem si pouštěl se značnou nedůvěrou - a pak jsem viděl chlapíka, jak někdy v roce 1770 na popravišti během upalování čarodějnic prodává popcorn. A začal jsem se smát, bavit se, na konci slzet a užívat si hodně příjemnou a kraťoučkou komedii. Fredric March se snaží, ale celej film jednoznačně patří Veronice Lakeové. Už od sexy hlasu, kdy se ještě vznáší jako obláček dýmu, až po rozkošnou vizáž. Někdo to tu už píše, tu dívku si nejde nezamilovat. A já se okouzlovat nechávám rád.(25.11.2013)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Hudba(21.5.2004)

René Clair opustil počas vojny rodnú krajinu a posobisko našiel v Hollywoode, kde vznikla aj táto rozmarná rozprávková komédia o pomste krásnej čarodejnice voči rodu Wooley-ovcov, lebo ju pred 270-timi rokmi upálili. Príbeh sa odohráva v súčasnosti (1942) a je to trošku bláznivá komédia, trošku fantastická a zároveň rozprávkovo romantická. Obaja predstavitelia ( Fredric March a Veronika Lake ) si to užívajú, hlavne u Marcha by som podobnú úlohu neočakával.(28.10.2013)

• - Snímek byl natočen na motivy románu Thorna Smitha "The Passionate Witch". (Hans.)