Filmárik a Filmuška

Rodinný
Československo, 1970, 45 min

Režie:

Peter Gerža

Tento pořad věnovaný dětem byl vysílaný v 70. letech vždy v neděli ráno. V každém díle bylo několik zábavných scének a také hodně pohádek. (duklak2)

Marius

Dole dole dole dole nepadáš, ja sa nehrám, už si mal byť dávno mŕtvy na-ze-mi. Keď narátaš do desať, môžeš vstať a ďalej hrať, zakričať si niekde dole dole na-ze-mi. 10/10 ()

TeeAge

Každý bol raz zamotaným dieťaťom. Ajkeď nie do filmového pásu, ale do čara úprimných rozprávok. ()

D28

Hlavne sovietske a poľské krátke animované rozprávky ma ovplyvnili na celý život. Boli milé a poučné.Okrem Rexa a Lolka s Bolkom si pamätám napr.na ovečku,ktorá si niesla žiaľ v batohu na chrbte za zvukov melódie v molovej tónine.Ostatné zvieratká jej pomáhali a každý odobral trošku z batôžka, takže na záver bola ovečka veselá vďaka priateľom.A ja sa pýtam,nie sú tieto príbehy a tieto zvieratká lepšie ako pokémoni a strieľačky???Napriek tomu,že sestra vraví,že to nebola ovečka,ale somárik... ()

MM_Ramone

Spomienky, nostalgia a povzdychnutie za bezstarostným detstvom neurobia zo žiadneho filmového produktu umenie. Takže sa postavím ku tomuto titulu striezvo. Bola to detská relácia zložená z niekoľkých krátkých animovaných príbehov, ktorou malých divákov sprevádzala dvojica neškodných maňáskov - "Filmárik a Filmuška". Niektoré rozprávky boli lepšie, iné za moc nestáli. Ako celok to však bolo na tú dobu veľmi dobré. Nie moc zbytočných rečí, ale veľa kreslených rozprávok. U hodne malých detí by to malo zrejme sledovanosť i dnes. ** ()

anderson

MAGION ? VEGA ? Kdeže. Toto tu je slovenský MEGAKULT, ktorý pred "sametovkou" poznalo každé jedno slovenské dieťa schopné sledovať TV. Dve bábky "navlečené" do filmového pásu po kultovej a geniálnej zvučke prezentovali deťom vo svojej "šou" to čo v tej dobe bolo v socialistickom bloku absolútne najlepšie v oblasti animovaného filmu. Tu som spoznal REXÍKA, BOLKA A LOLKA, NO POČKAJ ! a veľa veľa ďalších hrdinov tohto naivného a nevinného obdobia môjho života. :-) Ale v pamäti mi uviazla najmä jedna sovietska rozprávka o levíčati a korytnačke, s dabingom MICHALA DOČOLOMANSKÉHO v ktorej si levíča pospevovalo tento refrén: "... ale ja ležím vám, do slniečka pozerám ..." :-) Ak sa mi raz podarí zistiť aká to bola rozprávka, budem ju púšťať aj svojim deťom. :-) A ešte jedno želanie na záver Vážení slovenskí užívatelia ČSFD: Dúfam, že tento záznam tu čoskoro bude mať aspoň 90%. Veď sme na tom predsa vyrástli. :-) (18.2.2009) --- ÚVODNÁ ZVUČKA ()