Glee (TV seriál)

Glee

Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál

USA, 2009, 121x45 min

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss, Jessalyn Gilsig, Harry Shum Jr., Jayma Mays, Heather Morris, Jenna Ushkowitz, Damian McGinty, Chord Overstreet, Dot Jones, Melissa Benoist, Becca Tobin, Jacob Artist, Blake Jenner, Alex Newell, Max Adler, Lauren Potter, Mike O'Malley, Romy Rosemont, Vanessa Lengies, Dijon Talton, Iqbal Theba, Samuel Larsen, Ashley Fink, Grant Gustin, Josh Sussman, Jonathan Groff, Idina Menzel, Kristin Chenoweth, Gwyneth Paltrow, Kate Hudson, Demi Lovato, Sarah Jessica Parker, Nicci Faires, Stephen Tobolowsky, Whoopi Goldberg, Earlene Davis, Rachael Markarian, Eve, Ernest Dancy, NeNe Leakes, Shelby Rabara, Neil Patrick Harris, Britney Spears, Ben Bledsoe, Jennifer Aspen, Molly Shannon, Olivia Newton-John, Michael Hitchcock, Jeff Lewis, Sarah Drew, Stacy Glassgold, John Stamos, Meat Loaf, Barry Bostwick, Daniel Roebuck, Anna Camp, Jesse Heiman, Patti LuPone, Cheyenne Jackson, Jayson Blair, Dustin Ingram, John Ross Bowie, Ricky Martin, Josh Groban, Debra Monk, Charice, Matt Bomer, Lindsay Lohan, Molly McCook, Dean Geyer, Kent Avenido, Charlotte Ross, Thomas Calabro, Derek Baker, Joe Hursley, Peter Mayhew, Jeff Goldblum, Emilee Wallace, Frank Pacheco, Virginia Gardner, Katey Sagal, Dylan Sprayberry, Amy Aquino, Jolene Purdy, Mary Jo Catlett, Lauren Gottlieb, Angela Frezza, Rachel Marie Lewis, Brent Jennings, Mason Trueblood, Suraj Partha, Dyllan Christopher, Ashley Jackson, Adam Lambert, Ioan Gruffudd, Blake Webber, Luke Youngblood, Tara Holt, Jennifer Keane, Barbara Tarbuck, Lynne Jacobellis, Michael Barbuto, Tava Smiley, Colleen Craig, Jim Rash, Peter Facinelli, Phoebe Strole, Tyra Banks, Christopher Cousins, Bryce Johnson, M.C. Gainey, Skylar Astin, Jackée Harry, Marlee Matlin, Chace Crawford, Michael Lerner, Dana Davis, Assaf Cohen, Rick Worthy, Galadriel Stineman, Shirley MacLaine, Gary Dourdan, Eric Roberts, Richard Kind, Ilia Volok, Nick Baga, June Squibb, Billy Dee Williams, Melinda McGraw, Sean O'Bryan, Brittany Renee Finamore, Tim Conway, Hisonni Johnson, Angela Gulner, Dana Rosendorff, Jeanette Brox, Lexie Contursi, Michelle DeFraites, Titus Makin Jr., Jesse Luken, Debby Gerber, Melanie Avalon, Katherine McNamara, Ayesha Fraser, Ray Reinebach, Erinn Westbrook, Stephanie Hunt, Jessica Sanchez, Beau Garrett, Ali Stroker, Finneas O'Connell, Oliver Kieran-Jones, Nolan Gerard Funk, John Lloyd Young, Clint Culp, Jed Bernard, Tanya Clarke, Joey Richter, Noel Arthur, Sonya Macari, Jonathon Grant, Kherington Payne, Tia Robinson, Cali Fredrichs, Justin Ray, Sarah Otey, Aisha Tyler, Kenneth Choi, Rosanna Pansino, Caitlin Carver, Patrick Gallagher, Steve Trzaska, Michael Hyatt, Lauren Boles, Justin Gaston, Brooke Newton, Rachele Brooke Smith, Tonita Castro, Helen Mirren, Cyrina Fiallo, Billy Lewis Jr., Laura Dreyfuss, Marshall Williams, Noah Guthrie, Samantha Marie Ware, Ivonne Coll, Jennifer Coolidge, Ken Jeong, Gina Gershon, Carol Burnett, J.J. Totah, Riker Lynch, Ian Brennan (vyp.), Ina-Alice Kopp, Jacob Wysocki, Rex Lee, Max George, Justin Prentice, Myko Olivier, Gloria Estefan, Ben Bram, Teddy Lane Jr., Luka Šulić, Stjepan Hauser, Kari Coleman, Perez Hilton, James Earl, Daniel Curtis Lee, Geraldo Rivera, Hope Olaide Wilson, Brian Balzerini, Michael Segovia, D.C. Cody, Michael Bolton, Madeline Bertani, Loanne Bishop, Jan Hoag, Rizwan Manji, Suzanne Krull, Riley Voelkel, Jim Gleason, Kristen Clement, John Ainsworth, Sancho Martin, Jeff Doucette, Ann Russo, Nick Nordella, Scott 'Carrot Top' Thompson, Caleb Thomas, Jack Foley, Nathalie Love, Aaron Hill, Davenia McFadden, Edwin Garcia II, Beau Casper Smart, Lamarcus Tinker, Keong Sim, Rebecca Staab, Ellen Ho, Danielle Macdonald, Saidah Arrika Ekulona, Joe Massingill, Barry Livingston, Charles C. Stevenson Jr., Jordan Elizabeth, Heather Mazur, Charlene Amoia, Jodi Harris, Ric Sarabia, Colby Minifie, Ari Stidham
  • Kothy

Je málo Muzikálů ze středních? :D Tohle je nuda a jde to opravdu mimo mě...(14.2.2013)

"Připrav se, černoško ze sboru, na jejíž jméno si teď nemůžu vzpomenout, budeš holka velkýho Puckstera." Školní sbory byly vždy mimo můj zájem, neboť mám doživotní zákaz zpívat i při hromadných vystoupeních. Občas ho sice poruším při sprchování, ale všímám si přitom, že ani té sprše to evidentně nedělá dobře. Přesto jsem se vydal sledovat seriál, kde hráči amerického fotbalu zpívají, vozíčkář tančí a roztleskávačky tomu dodávají trochu ... no inteligence to nebude. Na můj vkus je to sice trošku multi-kulti, ale je to v USA a tam mi to křížení ras, náboženství a pohlaví zase až tak moc nevadí. Navíc ta hudební čísla mě baví a je to celé takové pozitivní, tak tomu nebudu hodnocením ukazovat temnou stranu svého vrozeného cynismu.(3.11.2016)

Ano, je to známé téma, dost mi to připomínalo high school musical, jen ale s jedním takovým malinkatých rozdílem. Je to o mnoho lepší. Člověk dokáže odhadnout, co se stane, ale i přesto je to hezky zpracované. Sice se nikdy nepodívám na všechny díly, ale i přesto to ve mně zanechá nějakou menší stopu.(1.2.2013)

• KarelR

Po každé nové epizodě trávím týden na Youtube a pouštím si boží hudební čísla. Rozhodně nejzajímavější seriál téhle sezóny.(4.10.2009)

Ze začátku mě tenhle seriál fakt štval, ale chtěl jsem zjistit, proč to spousta lidí považuje za tak boží záležitost. Trvalo to sice osm dílů, ale už se taky na té vlně vezu.(25.5.2010)

• - V celém seriálu zazní celkem 9 originálních písní, a to „Only Child“, „Trouty Mouth“, „Big Ass Heart“, „Hell to the No“, „Get it Right“, „Loser Like Me“, „Pretending“, „Light Up the World“ a „As Long As You're There“. (R´Hell)

• - Dianna Agron (Quinn Fabray), Jessalyn Gilsig (Terri Schuester) a Jayma Mays (Emma Pillsbury) spolu již hrály v seriálu Hrdinové (od r. 2006) (Shadowspark)

• - Kvůli časové náročnosti nemohli herci seriálové skladby nahrávat na mnoho pokusů, dokud je nezazpívají dokonale, a také bývaly mimo jejich hlasový rozsah. Jejich hlasy proto byly upravovány v programu Auto-Tune. Tyto úpravy jsou v seriálu občas velmi patrné a seriál je za ně velmi často kritizován. (Bor3CZEch)