Glee (TV seriál)

Glee

Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál

USA, 2009, 121x45 min

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss, Jessalyn Gilsig, Harry Shum Jr., Jayma Mays, Heather Morris, Jenna Ushkowitz, Damian McGinty, Chord Overstreet, Dot-Marie Jones, Melissa Benoist, Becca Tobin, Jacob Artist, Blake Jenner, Alex Newell, Max Adler, Lauren Potter, Mike O'Malley, Romy Rosemont, Vanessa Lengies, Dijon Talton, Iqbal Theba, Samuel Larsen, Ashley Fink, Grant Gustin, Josh Sussman, Jonathan Groff, Idina Menzel, Kristin Chenoweth, Gwyneth Paltrow, Kate Hudson, Demi Lovato, Sarah Jessica Parker, Nicci Faires, Stephen Tobolowsky, Whoopi Goldberg, Earlene Davis, Rachael Markarian, Eve, Ernest Dancy, NeNe Leakes, Shelby Rabara, Neil Patrick Harris, Britney Spears, Ben Bledsoe, Jennifer Aspen, Molly Shannon, Olivia Newton-John, Michael Hitchcock, Jeff Lewis, Sarah Drew, Stacy Glassgold, John Stamos, Meat Loaf, Barry Bostwick, Daniel Roebuck, Anna Camp, Jesse Heiman, Patti LuPone, Cheyenne Jackson, Jayson Blair, Dustin Ingram, John Ross Bowie, Ricky Martin, Josh Groban, Debra Monk, Charice, Matt Bomer, Lindsay Lohan, Molly McCook, Dean Geyer, Kent Avenido, Charlotte Ross, Thomas Calabro, Derek Baker, Joe Hursley, Peter Mayhew, Jeff Goldblum, Emilee Wallace, Frank Pacheco, Virginia Gardner, Katey Sagal, Dylan Sprayberry, Amy Aquino, Jolene Purdy, Mary Jo Catlett, Lauren Gottlieb, Angela Frezza, Rachel Marie Lewis, Brent Jennings, Mason Trueblood, Suraj Partha, Dyllan Christopher, Ashley Jackson, Adam Lambert, Ioan Gruffudd, Blake Webber, Luke Youngblood, Tara Holt, Jennifer Keane, Barbara Tarbuck, Lynne Jacobellis, Michael Barbuto, Tava Smiley, Colleen Craig, Jim Rash, Peter Facinelli, Phoebe Strole, Tyra Banks, Christopher Cousins, Bryce Johnson, M.C. Gainey, Skylar Astin, Jackée Harry, Marlee Matlin, Chace Crawford, Michael Lerner, Dana Davis, Assaf Cohen, Rick Worthy, Galadriel Stineman, Shirley MacLaine, Gary Dourdan, Eric Roberts, Richard Kind, Ilia Volok, Nick Baga, June Squibb, Billy Dee Williams, Melinda McGraw, Sean O'Bryan, Brittany Renee Finamore, Tim Conway, Hisonni Johnson, Angela Gulner, Dana Rosendorff, Jeanette Brox, Lexie Contursi, Michelle DeFraites, Titus Makin Jr., Jesse Luken, Debby Gerber, Melanie Avalon, Katherine McNamara, Ayesha Fraser, Ray Reinebach, Erinn Westbrook, Stephanie Hunt, Jessica Sanchez, Beau Garrett, Ali Stroker, Finneas O'Connell, Oliver Kieran-Jones, Nolan Gerard Funk, John Lloyd Young, Clint Culp, Jed Bernard, Tanya Clarke, Joey Richter, Noel Arthur, Sonya Macari, Jonathon Grant, Kherington Payne, Tia Robinson, Cali Fredrichs, Justin Ray, Sarah Otey, Aisha Tyler, Kenneth Choi, Rosanna Pansino, Caitlin Carver, Patrick Gallagher, Steve Trzaska, Michael Hyatt, Lauren Boles, Justin Gaston, Brooke Newton, Rachele Brooke Smith, Tonita Castro, Helen Mirren, Cyrina Fiallo, Billy Lewis Jr., Laura Dreyfuss, Marshall Williams, Noah Guthrie, Samantha Marie Ware, Ivonne Coll, Jennifer Coolidge, Ken Jeong, Gina Gershon, Carol Burnett, J.J. Totah, Riker Lynch, Ian Brennan (vyp.), Ina-Alice Kopp, Jacob Wysocki, Rex Lee, Max George, Justin Prentice, Myko Olivier, Gloria Estefan, Ben Bram, Teddy Lane Jr., Luka Šulić, Stjepan Hauser, Kari Coleman, Perez Hilton, James Earl, Daniel Curtis Lee, Geraldo Rivera, Hope Olaide Wilson, Brian Balzerini, Michael Segovia, D.C. Cody, Michael Bolton, Madeline Bertani, Loanne Bishop, Jan Hoag, Rizwan Manji, Suzanne Krull, Riley Voelkel, Jim Gleason, Kristen Clement, John Ainsworth, Sancho Martin, Jeff Doucette, Ann Russo, Nick Nordella, Scott 'Carrot Top' Thompson, Caleb Thomas, Jack Foley, Nathalie Love, Aaron Hill, Davenia McFadden, Edwin Garcia II, Beau Casper Smart, Lamarcus Tinker, Keong Sim, Rebecca Staab, Ellen Ho, Danielle Macdonald, Saidah Arrika Ekulona, Joe Massingill, Barry Livingston, Charles C. Stevenson Jr., Jordan Elizabeth, Heather Mazur, Charlene Amoia, Jodi Harris, Ric Sarabia, Colby Minifie, Ari Stidham, Joel McKinnon Miller, Puppett, Vincent Tran, Jo Anderson, Jimmy Bellinger, Al Pugliese
  • NinadeL

44/66 Ok, takže už jsem se přenesla přes změnu žánru a nadále můžu být věrná Ryanu Murphymu. Nakonec se zdá, že se s tím popasuju jako se zrcadlem nového 90210, které je permanentně sjeté. Ale k maratonum Glee vhodné není, to už mi po těch nikdy nekončích muzikálových číslech vystřeluje mozek z hlavy a ten děj kolem není zase takový zázrak. Spíš potěší různí herci - nip/tucková Gina Jessalyn Gilsig, se kterou měl Murphy patrně skvělé zkušenosti, semetrika Jane Lynch z Láska je Láska, roztomilá Jayma Mays z Epic Movie nebo hostující Kristin Chenoweth z Pushing Daisies či Anna Camp z True Blood nebo John Ross Bowie z The Big Bang Theory. Ze začínajících cukroušů je jasný gay favorit Chris Colfer. Minority tleskají, fandové klišé kolem amerických středních škol jsou v 7. nebi. A Madonna díl? Flawless. Díl s Lady Gagou šokoval, díl s Britney Spears rozsekala přítomnost Britney a naposled jsem umírala štěstím u interpretace Chicaga Gwyneth Paltrow. Klasické muzikály ano. A samozřejmě Victor/Viktoria v podání Kurta. Na druhou stranu, když i ten děj začal předstírat reálné problémy, udělalo se mi nevolno. Bez parodie je to k nepřežití. Takže královna plesu bude reprezentovat toleranci k obezitě a krále šikany čeká coming out a Nobelova cena za mír. Fuj. 4. série předvedla jen kacířskou verzi Don't Speak, jinak se vyznačuje jen dvěmi seriály v jednom. Aneb zabijte konečně tu střední školu a povolte New York. 4.10(8.7.2012)

Glee: Kompletná 1.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $38,455,606 //počet predaných kusov 1,409,948 Wau, milé "seriálové" prekvapenie, ktoré má asi všetko čo by mal mať dejovo kompletný a pre diváka pútavý seriál, v podstate ani na moment nenastal žiadna zbytočná vata, k tomu tanečná choreografia zo spevom skvelo šmakovala, v doprovode dobre načasovaného humoru a popritom príbeh dobre odsýpal. Po prvých 2.dieloch som až nečakane nadšení... pozrel celú prvú sériu a je spokojnosť __//1.sezóna=/90%///__ 2.sezóna akosi už nemá taký šmrnc po prvom diely to je len za 60% __//2.sezóna=/60%///__(18.1.2011)

Americká střední škola, pěvecký sbor a dokonalá hudební čísla a to po stránce pěvecké i choreografické. To zavání průšvihem ve stylu High School Musical. Opak je ale pravdou. Řeší se tu sice otravné problémy s tím kdo je jak populární a kdo je víc free/cool/in a k tomu se přidá těhotenství atd., ale autoři do toho jdou s až překvapivým nadhledem, dokáží to, co v jiných seriálech či filmech působí hloupě, vyprávět s trefným humorem a nadsázkou. A tím si získat diváka, zvlášť když to doplní neskutečně působivými hudeními čísly. Například interpretace Imagine Johna Lennona je něco úžasného... ale tak nějak to má klesající tendenci, postavy začínají být otravné, škatulkování přehnané. Do druhé sezóny se už pouštět ani nechci (1. sezóna - 70%).(25.1.2010)

"Připrav se, černoško ze sboru, na jejíž jméno si teď nemůžu vzpomenout, budeš holka velkýho Puckstera." Školní sbory byly vždy mimo můj zájem, neboť mám doživotní zákaz zpívat i při hromadných vystoupeních. Občas ho sice poruším při sprchování, ale všímám si přitom, že ani té sprše to evidentně nedělá dobře. Přesto jsem se vydal sledovat seriál, kde hráči amerického fotbalu zpívají, vozíčkář tančí a roztleskávačky tomu dodávají trochu ... no inteligence to nebude. Na můj vkus je to sice trošku multi-kulti, ale je to v USA a tam mi to křížení ras, náboženství a pohlaví zase až tak moc nevadí. Navíc ta hudební čísla mě baví a je to celé takové pozitivní, tak tomu nebudu hodnocením ukazovat temnou stranu svého vrozeného cynismu.(3.11.2016)

Ano, i můj favorit mezi novými seriály. Herci jsou mi všichni sympatičtí, Jane Lynch opět nezklamala a půvabná Emma tomu všemu dodala šmrnc.1. série - 8/10; 2. série - 8/10(24.7.2010)

• - Je ironické, že Rachel je veľký fanúšik muzikálu "Wicked", zatiaľ čo Idina Menzel, ktorá v ňom hrala hlavnú úlohu, stvárnila jej mamu. (dwdb)

• - Outfit, ktorý mal Kurt (Chris Colfer) oblečený, keď si ho Blaine (Darren Criss) počas vystúpenia piesne "Barely Breathing" predstavuje, je rovnaký, ktorý mal oblečený, keď sa zoznámili. (dwdb)

• - Melissa Benoist (Marley) a Damian McGinty (Rory) sú jediní žijúci členovia New Directions, ktorí sa neobjavili v úplne poslednej scéne seriálu. (dwdb)