Glee (TV seriál)

Glee

Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál

USA, 2009, 121x45 min

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss, Jessalyn Gilsig, Harry Shum Jr., Jayma Mays, Heather Morris, Jenna Ushkowitz, Damian McGinty, Chord Overstreet, Dot Jones, Melissa Benoist, Becca Tobin, Jacob Artist, Blake Jenner, Alex Newell, Max Adler, Lauren Potter, Mike O'Malley, Romy Rosemont, Vanessa Lengies, Dijon Talton, Iqbal Theba, Samuel Larsen, Ashley Fink, Grant Gustin, Josh Sussman, Jonathan Groff, Idina Menzel, Kristin Chenoweth, Gwyneth Paltrow, Kate Hudson, Demi Lovato, Sarah Jessica Parker, Nicci Faires, Stephen Tobolowsky, Whoopi Goldberg, Earlene Davis, Rachael Markarian, Eve, Ernest Dancy, NeNe Leakes, Shelby Rabara, Neil Patrick Harris, Britney Spears, Ben Bledsoe, Jennifer Aspen, Molly Shannon, Olivia Newton-John, Michael Hitchcock, Jeff Lewis, Sarah Drew, Stacy Glassgold, John Stamos, Meat Loaf, Barry Bostwick, Daniel Roebuck, Anna Camp, Jesse Heiman, Patti LuPone, Cheyenne Jackson, Jayson Blair, Dustin Ingram, John Ross Bowie, Ricky Martin, Josh Groban, Debra Monk, Charice, Matt Bomer, Lindsay Lohan, Molly McCook, Dean Geyer, Kent Avenido, Charlotte Ross, Thomas Calabro, Derek Baker, Joe Hursley, Peter Mayhew, Jeff Goldblum, Emilee Wallace, Frank Pacheco, Virginia Gardner, Katey Sagal, Dylan Sprayberry, Amy Aquino, Jolene Purdy, Mary Jo Catlett, Lauren Gottlieb, Angela Frezza, Rachel Marie Lewis, Brent Jennings, Mason Trueblood, Suraj Partha, Dyllan Christopher, Ashley Jackson, Adam Lambert, Ioan Gruffudd, Blake Webber, Luke Youngblood, Tara Holt, Jennifer Keane, Barbara Tarbuck, Lynne Jacobellis, Michael Barbuto, Tava Smiley, Colleen Craig, Jim Rash, Peter Facinelli, Phoebe Strole, Tyra Banks, Christopher Cousins, Bryce Johnson, M.C. Gainey, Skylar Astin, Jackée Harry, Marlee Matlin, Chace Crawford, Michael Lerner, Dana Davis, Assaf Cohen, Rick Worthy, Galadriel Stineman, Shirley MacLaine, Gary Dourdan, Eric Roberts, Richard Kind, Ilia Volok, Nick Baga, June Squibb, Billy Dee Williams, Melinda McGraw, Sean O'Bryan, Brittany Renee Finamore, Tim Conway, Hisonni Johnson, Angela Gulner, Dana Rosendorff, Jeanette Brox, Lexie Contursi, Michelle DeFraites, Titus Makin Jr., Jesse Luken, Debby Gerber, Melanie Avalon, Katherine McNamara, Ayesha Fraser, Ray Reinebach, Erinn Westbrook, Stephanie Hunt, Jessica Sanchez, Beau Garrett, Ali Stroker, Finneas O'Connell, Oliver Kieran-Jones, Nolan Gerard Funk, John Lloyd Young, Clint Culp, Jed Bernard, Tanya Clarke, Joey Richter, Noel Arthur, Sonya Macari, Jonathon Grant, Kherington Payne, Tia Robinson, Cali Fredrichs, Justin Ray, Sarah Otey, Aisha Tyler, Kenneth Choi, Rosanna Pansino, Caitlin Carver, Patrick Gallagher, Steve Trzaska, Michael Hyatt, Lauren Boles, Justin Gaston, Brooke Newton, Rachele Brooke Smith, Tonita Castro, Helen Mirren, Cyrina Fiallo, Billy Lewis Jr., Laura Dreyfuss, Marshall Williams, Noah Guthrie, Samantha Marie Ware, Ivonne Coll, Jennifer Coolidge, Ken Jeong, Gina Gershon, Carol Burnett, J.J. Totah, Riker Lynch, Ian Brennan (vyp.), Ina-Alice Kopp, Jacob Wysocki, Rex Lee, Max George, Justin Prentice, Myko Olivier, Gloria Estefan, Ben Bram, Teddy Lane Jr., Luka Šulić, Stjepan Hauser, Kari Coleman, Perez Hilton, James Earl, Daniel Curtis Lee, Geraldo Rivera, Hope Olaide Wilson, Brian Balzerini, Michael Segovia, D.C. Cody, Michael Bolton, Madeline Bertani, Loanne Bishop, Jan Hoag, Rizwan Manji, Suzanne Krull, Riley Voelkel, Jim Gleason, Kristen Clement, John Ainsworth, Sancho Martin, Jeff Doucette, Ann Russo, Nick Nordella, Scott 'Carrot Top' Thompson, Caleb Thomas, Jack Foley, Nathalie Love, Aaron Hill, Davenia McFadden, Edwin Garcia II, Beau Casper Smart, Lamarcus Tinker, Keong Sim, Rebecca Staab, Ellen Ho, Danielle Macdonald, Saidah Arrika Ekulona, Joe Massingill, Barry Livingston, Charles C. Stevenson Jr., Jordan Elizabeth, Heather Mazur, Charlene Amoia, Jodi Harris, Ric Sarabia
  • NinadeL

44/66 Ok, takže už jsem se přenesla přes změnu žánru a nadále můžu být věrná Ryanu Murphymu. Nakonec se zdá, že se s tím popasuju jako se zrcadlem nového 90210, které je permanentně sjeté. Ale k maratonum Glee vhodné není, to už mi po těch nikdy nekončích muzikálových číslech vystřeluje mozek z hlavy a ten děj kolem není zase takový zázrak. Spíš potěší různí herci - nip/tucková Gina Jessalyn Gilsig, se kterou měl Murphy patrně skvělé zkušenosti, semetrika Jane Lynch z Láska je Láska, roztomilá Jayma Mays z Epic Movie nebo hostující Kristin Chenoweth z Pushing Daisies či Anna Camp z True Blood nebo John Ross Bowie z The Big Bang Theory. Ze začínajících cukroušů je jasný gay favorit Chris Colfer. Minority tleskají, fandové klišé kolem amerických středních škol jsou v 7. nebi. A Madonna díl? Flawless. Díl s Lady Gagou šokoval, díl s Britney Spears rozsekala přítomnost Britney a naposled jsem umírala štěstím u interpretace Chicaga Gwyneth Paltrow. Klasické muzikály ano. A samozřejmě Victor/Viktoria v podání Kurta. Na druhou stranu, když i ten děj začal předstírat reálné problémy, udělalo se mi nevolno. Bez parodie je to k nepřežití. Takže královna plesu bude reprezentovat toleranci k obezitě a krále šikany čeká coming out a Nobelova cena za mír. Fuj. 4. série předvedla jen kacířskou verzi Don't Speak, jinak se vyznačuje jen dvěmi seriály v jednom. Aneb zabijte konečně tu střední školu a povolte New York. 4.10(8.7.2012)

Tento seriál vytváří fikční svět, o jakém si lecjaká sci-fi mohou nechat jen zdát. Samozřejmě není fikční ve smyslu "vědecké fikce", ale co do působení na diváka má podobný efekt pohlcení. Svět Glee je nádherné místo, kam by nepochybně rád patřil každý člověk nostalgicky vzpomínající na střední školu. I přesto, že má své problémy, které udržují základní kontakt s realitou, stačí jedna píseň, stačí na chvíli pocítit ten nezměrný talent perfektně zvolených herců/zpěváků a člověku je hned lépe. Samotný děj samozřejmě dokonalý není, neboť vyšší koncentrace klišé není vždy vyvážena stejnou měrou humoru, taktéž kvalita od cca 3. série pozvolna klesá, ale díky 1. sérii plné hodnocení nechávám. 9/10(20.1.2010)

Seriál s nekonečnou řadou ALE..., které pro mě do pozadí zatlačila výborně zvládnutá hudební stránka a přesný a kvalitní casting. Neuvěřitelně energický, někdy absurdní a přestylizovaný, vždycky milý a, k mému obrovskému překvapení, pod jehož povrchem jsem našla hodně opravdové emoce. Jen je mi líto, že druhá sezóna už na energičnost té první tak úplně nenavazuje, některé vztahové konstrukce už jsou opravdu over-the-top, a k mému velkému zklamání jsem nenalezla (zatím) téměř žádný velký, nezapomenutelný moment, kterých mám v první sezóně na tucet a víc... PS: Nikdo jiný by si ten Glóbus nezasloužil tak, jako super bad-ass cheerios coach Sue Sylvester (Jane Lynch), protože trojrozměrné charaktery se v tomhle typu seriálu tak úplně nenosí... PS2:Já tomu na začátek té třetí sezóny musím ubrat - pro výstrahu...PS3: Třetí sezónou se Glee posunulo za hranici toho, co jsem ochotna divácky snášet - je nepravděpodobné, utahané a překombinované, ani písně tomu nepomáhají, protože to nejlepší bylo vytěženo už v úvodní sezóně. Ke třetí sérii bych s hodnocením ráda uhnula, ale in memoriam čtvrtou hvězdu zachovávám, protože první sezóna byla energická, svěží a zábavná. Gratuluji New Directions k tomu, že konečně vyhráli národní soutěž, do dalších sezón se jako divák rozhodně pouštět nebudu.(22.1.2011)

Glee začal jako výbornej seriál, první epizoda byla prostě bezchybná a Dont stop believing přezpívaná hercema zněla fakt parádně. Ale po asi 3 epizodě jsem si řekl "Sakra tady je něco špatně" A taky bylo. Takže nejdříve jsem si všiml že kromě Dont stop Believing tu nezazněla snad ani jedna celá skladba takže to mě trošku zklamalo. Ale to co mě nasralo bylo to když se objevoval ten debilní teplouš. A to se objevoval skoro vždycky. Každý jeho slovo mě sralo tak moc že bych mu nejraději rozbil držku, pak ty jeho vztahy byly děsný. Při tom seriál byl celkem vtipnej a Lnychová byla skvělá, ale jak říkám celý mi to pokazil ten debilní teplouš.(9.2.2013)

Being part of something special doesn’t make you special, something is special because you’re part of it.” Popularita tohohle seriálu se zrodila snad doslova přes noc, a mojí pozornosti samozřejmě neušel. Někdy před pěti lety jsem si řekla, že to taky zkusím. Ze začátku jsem měla dost rozporuplné pocity - hudební čísla a vystoupení byli občas až dechberoucí, kdežto zápletky se mi zdály buď nezáživné, nebo naprosto absurdní. Víceméně jsem u toho vydržela právě díky těm písničkám (ale když se sešli hrozné písničky a strašný díl, tak jsem se musela přemáhat, abych to vůbec dokoukala), kdesi v půlce první série se to mírně přehouplo a stáhlo mě to mezi ostatní Gleeky - oblíbila jsem si některé postavy a zvykla jsem si na styl humoru. Druhá série se mi děsně líbila, u třetí už to bylo o trošku horší, ale pořád se dalo. Jenže pak nastal zlom, po třetí sérii. Polovina postav odmaturovala a buď zmizeli ze seriálu úplně, nebo se přestěhovali do NY a jejich místo na McKinley zaujaly nové postavy, které byly naprosto nezáživné. Naštěstí měl tvůrce seriálu tolik rozumu, že díly propojil právě s NY, který pro mě celou sérii držel nad vodou. Problémem taky začal být výběr písniček, některá čísla byla dobrá, ale faktem bylo, že se objevovalo stále méně chytlavých písniček. No a pak přišla pátá série a s ní velká rána v podobě smrti Coryho a na tom seriál dost utrpěl. Tehdy jsem zastávala názor, že by bylo nejlepší seriál v průběhu pětky nějak ukončit, ale tvůrci se rozhodli, že ne a vytvořili naprosto zbytečnou sérii, která ničím nezaujala a výběr písniček byl tragický, ty pěkné bych mohla spočítat na prstech jedné ruky. Kdyby seriál nebyl už předem obnovený pro šestou sérii, zcela určitě bychom se jí nedočkali. Takhle měli tvůrci ale alespoň šanci seriál nějak ukončit. Výběr písniček pro šestku se naštěstí o dost zvednul, písničky byly poslouchatelné a dobré, se zápletkou už to pokulhávalo a některé díly byly naprosto nesmyslné a vyhnané úplně do absurdity (na čemž sice Glee stavělo, ale v 6. sérii už to až přeháněli). Svým způsobem mi ale některé díly připomněly, proč jsem se do toho seriálu vlastně kdysi zamilovala. A i když dostat se skrz některé díly až do finále někdy nebylo jednoduché, jsem ráda, že jsem vydržela. Ať si každý říká co chce, tenhle seriál byl jedinečný a navzdory všemu mi bude dost chybět. 4*(4.4.2015)