Ač zůstávám s hodnocením při zemi, nemám třetímu Železnému muži až tolik, co vytknout. Postava Tonyho Starka se po nepodařeném pokusu o "vývoj" v Iron Manovi 2 nějaké slíbené dynamiky dočkala. Konečně musí kromě plné peněženky a arogance zapojit také pověstnou genialitu a pracovní píli. Záporák také není k zahození, obzvláště s kličkou v podobě úžasného Bena Kingsleyho. A když už nám funguje proti sobě stojící duo, v čem je teda problém? Všechno je načnuto skvěle, ale člověk se nemůže zbavít pocitu nevyužitého potenciálu. Charaktery jsou ok, ale že by nás vyloženě zajímaly, se říct nedá. Akce se blyští honosným rozpočtem, ale stačí se jednou vyspinkat a slije se nám v mysli v neurčitý patvar. Civilní Shane Black byl mnohem příjemnější než ten zdejší - velkolepý. Snaha o propojení světa s Avengers, Cpt. Americou a Thorem se mi jeví jen jako výhodný komerční tah, ve skutečnosti se světy těchto superhrdinů příliš neslučují a absolutně se o jejich kompatibilitu a logickou provázanost nepečuje. Proto mě odkazy na výše zmíněné filmy zanechávají absolutně chladným. 7/10(5.5.2013)

Třetí trable sarkastického boháče Tonyho Starka byly pekelně žhavé, tradičně zábavné a jak je mým dobrým zvykem u této skvělé série, tak zítra nebudu mít nejmenší tušení, kdo proti komu létal ani kdo koho spaloval. Určitě si však budu pamatovat Usámu Bin Mandarína, protože ten byl naprosto skvělý.(28.10.2013)

Oscar 1 nominace: Vizuální efekty(21.2.2014)

• Morien

Ale jo, to hraní na hraní mě pobavilo, Guy Pearce s hůlčičkou byl rozkošný a potitulková scéna tomu díkybohu dala konec, který jsem byla schopná pochopit. Protože ten opravdický koncokonec, od ohňostrojů na lodi po závěrečný monolog, jsem nepobrala. Když říká "můžete mi vzít to a to, tak já nevim co, ale to, že se jsem to já, to mi nevezmete", tak prostě nechápu obsah. Pro mě je to absolutně prázdné. Vždyť mu to nevzali. On to sám zničil/odstranil/zrušil. Z vlastní vůle, ne proto, že by tam někdo poslal raketu. Takže ve chvíli, kdy ve filmu o proměně hlavního hrdiny nechápu směr hrdinovy proměny, dochází k nekompatibilitě mezi mnou a filmem. Jak je dneska moderní říkat, jediné, co se mnou trochu komunikuje, je epizoda s chlapečkem, a také že Pepper byla v závěru bosá a že si aspoň na chvíli zazachraňovala namísto toho věčného vřeštění a ptaní se, jestli je Tony oukej. Jo a scéna výskoku z letadla byla cool, ať nežeru.(24.11.2014)

Iron Man mě s prvním dílem pobavil, ale zároveň jsem si uvědomil, že to není úplně postava, kterou bych si vysloveně oblíbil. Robert Downey Jr. ji hraje dobře, což o to, ale ta směsice protivníků, prostředí a vtipu mi k srdci prostě nepřirostla. Druhý díl jsem vynechal, ani jsem no nevyhledával a náhle se naskytla možnost vidět díl třetí. Nic jiného v televizi nedávali a tak jsem se do filmu pustil s tím, že si užiju příjemný blockbuster. Film jsem dokonce dal na dvakrát. Nebyl jsem si úplně jist, jestli jsem poprvé měl správnou náladu na takový film, ale ani na podruhé mě film ničím zvláštním neoslnil. Protivník by byl třeba docela v pořádku, ale nemohl jsem si najít jediné pouto, které by mi v rámci tohodle filmu nějak přitahovalo. Prostě jsem se celé dvě hodiny dost nudil. Podle mě se totiž jedná o dvě hodiny naprosto průměrného filmu s dobrými efekty, které bohužel ale nejsou všechno.(24.1.2014)