Skvělá sebeparodizující zábava, která zároveň umí překvapit. Výborně jsem se bavil!(25.5.2013)

Tony Stark je v Blackově pojetí dalším z jeho drsných hrdinů, kteří sice prožívají zásadní osobní problémy a nejsou zrovna reprezentanti vysoké sociální inteligence, ale umí si ze sebe soustavně utahovat a ve správnou chvíli potlačit svoje ego a pustit se do těch nejbláznivějších kousků s radostí malých kluků vrhajících se do nebezpečí, protože je to děsná zábava. Prostě... The Last Boy Stark. Více viz Douglasovy poznámky.(3.5.2013)

// Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 4,253 // Otvárací Víkend USA: $174,144,585 //(14.5.2013)

Smrtonosná plechová zbraň, Poslední Stark, má úzkostlivé stavy z Lokiho nedávných výtržností? Teď na Vánoce? Kiss Kiss Bang Bang, Mandaríne? Dle zvěstí jsem očekával, že král buddy movie zaútočí v dresu Marvelu na mou hlavu či břicho o něco intenzivněji - tak to spíš vypadalo, že když na konci vybírali střepiny z dolní části hrudníku, nic organického už tam netlouklo.. Při pohledu na seznam chystaných marvelovských projektů do roku 2017 mě napadají přísloví o kutí žhavého železa a nic, co stokrát umořilo vola..(16.7.2014)

Stará láska nerezaví, železo nekoroduje. Krize superhrdinské identity, svět v éře teroristických symbolů a samozřejmě omnia vincit a(r)mor. První Iron Man: konstrukce hrdiny, druhý: rekonstrukce a třetí dekonstrukce. :)(2.5.2013)

• Ben Kingsley