// Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 4,253 // Otvárací Víkend USA: $174,144,585 //(14.5.2013)

Shane Black to kapitálně posral a pak to mačkal jako hnisavý pupák.. To je vše(7.5.2013)

Určitě nejlepší Iron Man.(3.5.2013)

Nejlepší Iron Man ano, ale přesto žádná velká pecka. Je to ten samý hravý Marvel jako kdykoli předtím, žádné výrazné zdrsnění nebo ztemnění se nekoná. Jediným opravdu zajímavým prvkem je zvrat s Mandarinem, který svou ambiciozností navnadí na něco, co u marvelovek není zas tak obvyklé. Tedy na nějaký hmatatelný přesah. Nekonec to ale stejně zůstane jen u pár vět, na nadstavbu se rychle zapomene a děj se stočí k obligátnímu a patetickému zachránit šťabajznu a amerického prezidenta ve světě s nedůsledně vysvětlenými pravidly a matným záporákem. Zábava to vcelku je, byť se jednotlivé vtípky opakují, Starkovy záchvaty působí jak z jiného (a lepšího) filmu a akce by mohla být přehlednější a dynamičtější. Nejvíc se mi líbily závěrečné retro titulky. 7/10(4.5.2013)

Black je nepochybně lepší než Favreau, přesto nepřinesl žádoucí změnu, spíš o něco vylepšil status quo. Na jednu stranu jsem zklamaný, na druhou jde o poctivý blockbuster s charismatickým hrdinou, konečně ne jen "dostačující minimum", jak jsem byl u série zvyklý. Hlavně jsem vděčný, že Marvel ani tentokrát zcela nepodlehl nolanofílii. Nejvíc mě bavilo, jak okázale Black kašlal na nějaké zákony fyziky, logiky a vlastně všeho...(25.4.2013)

• - Spoiler: Zatímco ve filmu je Aldrich Killian (Guy Pearce) jedním z hlavních padouchů, v komiksu "Extremis" měl pouze menší roli jako obyčejný vědec. (Shadowspark)

• - Filmování probíhalo klasicky na 2D kamery, do třetího rozměru byl film převeden až v postprodukci. (karlik4801)

• - Ve scéně v prezidentském Air Force One je prostřeleno jedno z oken. Ve skutečnosti jsou skla samozřejmě neprůstřelná. (M.u.t.t.t.y)