Trailer klame telom a to veľmi. Chvíľami to je dobre, chvíľami zle. Jedno je ale isté, žiadny Bruce Waynovský syndróm sa nedeje a Iron Man je po tretí krát tým, čím vždy bol. Hlaškujúcim metrosexuálom, teraz akurát s občasnými návalmi úzkosti. Ako štartér blockbusterovej sezóny 2013 aj cez značné trhliny (decko, prezident, motivácie, finále) môže byť. Štvorka ale už naozaj potrebuje kvalitného režiséra. 70%(2.5.2013)

Jízda jako Prase ! Jsem oslněn, Iron Man 3 je bezkonkurenčně nejlepší Marvelovka, co kdy vznikla.Vše šlape jako hodinky, humor, akce, napětí,efekty,záporáci.. Absolutně bez výhrad.(27.8.2013)

• arachneuss

Zdlouhavé a (byť nepředvídatelné) místy silně zavánějící debilitou aneb "Jak zruinovat úhlavní zápornou postavu Iron Man univerza během jedné scény." Maximální hodnocení od většiny uživatelů jsou stejně přepálená, jako logika okolo všeho v tomto rádoby nezáživném "blockbusteru". Není to sice uspávačka jako dvojka, ale žádný zázrak se taky nekoná. Shane Black si za tohle zaslouží tak maximálně nějaké to pozlacené ovoce, namísto oslavování jako zachránce plechového hrdiny. Pár efektních momentek se zde sice najde a Guy Pearce je luxusní hajzl, ale jako celek? Lesk a bída.(5.5.2013)

Spokojnosť, bavil som sa. Podľa očakávania je to najlepšie v okamihoch, ktoré nemajú s komiksom nič spoločné - teda hlavne v čisto shaneblackovských pasážach v zasneženom malomeste, kde tvorca predvádza svoju tradičnú genialitu v práci s detskými postavami. Výrazný hlavný zloduch, výživný Ben Kingsley (a celá jeho dejová línia veľmi zábavná!) a Gwyneth v športovej podprde. Finálne scény typu noc-stavenisko-prístav-žeriavy z duše neznášam, ale tu to bolo epic.(7.5.2013)

Mám Iron Mana rád. Keď sme s Rižom boli v britskom Leicestri a nebolo nám ľahko na duši, okrem spomienok na domov a Vreca kostí od Stephena Kinga nám život uľahčovala práve blížiaca sa premiéra jednotky. Ten nápad nás zaujal, nakoniec sme sa z Británie ako-tak, ale predsa, dostali úspešne domov a na Tonyho Starka sme si zašli do kina. Nasledovala dvojka a potom sa Tony konečne stal vodcom Avengers, ale trojka ma už príliš nebavila. Tony ako postava je fajn, ale podľa mňa už do tretice nedokáže sama utiahnuť celý film (Hulk má len cameo v záverečných titulkoch). Nijako mimoriadne to nezachránil ani zábavný Ben Kingsley, ani poriadne nečakaný twist, čo sa týka Mandarina. Poteší, že do istej miery ide o Shaneovo milované buddy movie (s malým chlapcom!), ale skrátka ma to nechytilo za srdce a relatívne dosť som sa nudil.(14.11.2016)