Třetí trable sarkastického boháče Tonyho Starka byly pekelně žhavé, tradičně zábavné a jak je mým dobrým zvykem u této skvělé série, tak zítra nebudu mít nejmenší tušení, kdo proti komu létal ani kdo koho spaloval. Určitě si však budu pamatovat Usámu Bin Mandarína, protože ten byl naprosto skvělý.(28.10.2013)

Shane Black si s trojkou Iron Mana kure*sky šplhl v Hollywoodu nahoru. Jeho druhý režijní zářez dopadl velkolepě. Borec na špičkové scénáře tak znovu ukázal, že mu to (stále) jde i z pozice režiséra. Poctivý blockbusterový nářez, se vším, co k němu patří. Hlášky, akce, vizuál a obsazení. Robert Downey je "hot as hell", nejvíc sexy padesátník Hollywoodu, který s přibývajícím věkem "gets even more sexier." Ben Kingsley mi přivodil slušné WTF?, protože hrůzu nahánějící jeho postava se zhruba v polovině filmu ukázala v docela jiném světle a Mandarin tak vypadá na největší "villain" zklamání posledních let. Děsivý terorista, který mohl patřit mezi záporáka roku se během okamžiku promění v neškodného šaška s už tak vtipným jménem Trevor Slattery, a z věty "You never see me coming." se tak stává špatný vtip. Kingsley už vždycky bude "ten" směšný Marvelovský Mandarin, který se všem divákům vysmál do ksichtu a ještě si Shane Black nejspíš liboval v tom, jak nám všem vytřel zrak:) Ten nejlepší záporák je zde pro mě jasně James Badge Dale, který mi svým vzhledem i vytrvalostí připomněl nezničitelného Roberta Patricka coby T-1000. Tentokrát to však nebyl tekutý kov, ale láva:) A postava Guye Pearce mi byla nesympatická už od chvíle, co se na plátně prvně objevila. Jen snad jednou jsem ho viděla v roli obyčejného, sympatického chlapíka. Jinak jsou Pearcovou doménou arogantní a nesympatičtí kreténi:) A teprve zde jsem si poprvé všimla mladého talentu v podobě Tye Simpkinse. Hudba Briana Tylera je luxusní, zejména song, který zní při závěrečných titulcích "Can You Dig It" je špica:)(23.6.2013)

Iron Man mě s prvním dílem pobavil, ale zároveň jsem si uvědomil, že to není úplně postava, kterou bych si vysloveně oblíbil. Robert Downey Jr. ji hraje dobře, což o to, ale ta směsice protivníků, prostředí a vtipu mi k srdci prostě nepřirostla. Druhý díl jsem vynechal, ani jsem no nevyhledával a náhle se naskytla možnost vidět díl třetí. Nic jiného v televizi nedávali a tak jsem se do filmu pustil s tím, že si užiju příjemný blockbuster. Film jsem dokonce dal na dvakrát. Nebyl jsem si úplně jist, jestli jsem poprvé měl správnou náladu na takový film, ale ani na podruhé mě film ničím zvláštním neoslnil. Protivník by byl třeba docela v pořádku, ale nemohl jsem si najít jediné pouto, které by mi v rámci tohodle filmu nějak přitahovalo. Prostě jsem se celé dvě hodiny dost nudil. Podle mě se totiž jedná o dvě hodiny naprosto průměrného filmu s dobrými efekty, které bohužel ale nejsou všechno.(24.1.2014)

Jízda jako Prase ! Jsem oslněn, Iron Man 3 je bezkonkurenčně nejlepší Marvelovka, co kdy vznikla.Vše šlape jako hodinky, humor, akce, napětí,efekty,záporáci.. Absolutně bez výhrad.(27.8.2013)

Pro mě nejlepší z Iron manů, přestože k filmu jako takovému a směru zvoleného Marvelem mám jisté výhrady, tahle akce je velmi zábavná. Akční scény jsou přehledné, plné nápadů, navíc se stále častěji dostává do popředí humor (někdy možná až moc komické:)), taková nenáročná (až rodinná) zábava. Přišlo mi zajímavé, že Stark oběma předchozím filmům těžce dominoval, ale tentokrát je to spíš trochu "malý Tony", kterého stírá i malý sedmiletý klučina... Třikrát tleskám tvůrcům trailerů, které na film dokázaly perfektně navnadit a přitom neukázat prakticky nic z příběhu. Kino zábava zajištěna. Spoilery: Pro mě překvapující - Guy Pearce filmu občas lepší než Robert D. Jr., zbytečně protěžovaná postava Gwyneth, scénáristé si hrozně pomáhají (něco neplatí, pak zase platí, prostě jak se jim to hodí bez pevných pravidel), pointa Mandarina (chápu, vtipné, ale já to tak nechci, vždyť je to Mandarin...:)), finále zase všeho více a větší akce (méně je někdy více) a se zbytkem nechci nikoho nudit.(6.5.2013)

• - Ve scéně, kde Tony (Robert Downey Jr.) vyzývá Mandarina (Ben Kingsley) před reportéry, drží jeden z reportérů véčko, ale v dalším záběru smartphone. (Saraph)

• - Tony Stark (Robert Downey Jr.) jazdí na Audi R8 e-tron. Auto je elektromobil a bolo vyrobených iba 10 kusov, ani jeden nie je na predaj. (huli0401)

• - Ve filmu se znovu vrací pozoruhodné Starkovo (Robert Downey Jr.) sídlo na útesu. Tyto kulisy byly postaveny v ateliéru ve Wilmingtonu v Severní Karolíně a aby mohly být připraveny k natáčení, vyžádaly si celkem 16 týdnů stavebních a dokončovacích prací. Kulisy byly umístěny na mohutné pohyblivé rameno, což umožňovalo je na požádání naklonit až o 45 stupňů a během okamžiku znovu uvést do původní polohy, čímž umožnily natáčení dramatických kaskadérských záběrů v průběhu sekvence, ve které na dům probíhá útok. (Zdroj: Falcon)