Sin Nombre

Sin Nombre

Bez mena

Krimi / Drama / Thriller / Dobrodružný

Mexiko / USA, 2009, 96 min

Čisté, upřímné, vyvážené mezi dokumentárními jatkami ve stylu Gomorry a citlivě podaným melodramatem. Slovo strhující se tu sice nenabízí, ale i tak je Fukunagův debut velmi silný a osobitý film s hodně působivým poselstvím o stavu světa.(28.8.2009)

Během hospodářské krize se daří hůře, v naší české zemi nevyjímaje. Komu by se ale zdálo, že se má u nás špatně, ten nechť se podívá na Sin Nobre a bude děkovat osudu či Bohu, že se narodil právě zde, v civilizované Evropě. Tohle drsné drama ho o tom zajisté přesvědčí.(4.9.2010)

• mat.ilda

Nic, co by mě oslovilo více, nebo alespoň stejně, než podobně zaměřené snímky, Cidade de Deus prostě přišlo dřív a slízlo všechnu smetanu, takže, buď jsem otřískaná já, nebo téma, protože mělo bušit a nebušilo...(16.12.2013)

Slušný debut, který vás ale těžko překvapí nebo oslní, pokud jste viděli pár podobných filmů. Škoda pasivity postav, režisér sází hlavně na doku styl, povedenou vizuální stránku, hodně dělá i hudba. Opatrný palec nahoru. 70%(18.7.2009)

O specifickou atmosféru filmu se podstatnou měrou postarala i pozoruhodná muzika, která si přinejmenším zaslouží ***** a dále úspěšným spojením obrazů, v nichž dominují pouliční gangy s hodně barvitou škálou záběrů zákoutí a nehostinných míst zdejší mexické krajiny s pachem krve plného násilí a uvěřitelně ztvárněnými prvky sociální bídy těch nejchudších, kteří celý život hledají a poté čekají na svojí šanci kdesi v Americe, což dokresluje tvář současné Latinské Ameriky. Je zde i zajímavé herecké obsazení, kde především zaujmou hlavní postavy Casper a Sayra. Přestože film občas působí jako dokumentaristická stylizace, tak to nemění nic na věci, že film činí ve své žánrové poloze vpravdě dílo nevšední.(9.5.2010)

• - Na konci filmu označené mesto ako "Reynosa, Tamaulipas" je vlastne "Monterrey, Nuevo Leon." (vander19)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v meste Torreón v mexickom štáte Coahuila. (MikaelSVK)

• - Cary Fukunaga písal scenár dva roky. Veľa času pri tom strávil s cestujúcimi vo vlaku a gangstermi v Strednej Amerike. Dvoch členov gangu využil na to, aby sa jazyk, ktorý je použitý vo filme, čo najviac podobal skutočnému. (dexter)