Spiklenci

Accomplices

Krimi / Drama

Francie / Švýcarsko, 2009, 89 min

• rt12

Obyčejná předvídatelná detektivka s nádechem erotiky.(21.5.2014)

Sice nejsem velkým příznivcem vypravění příběhu formou dvou časových pásem, protože člověk prakticky ve vteřině musí přepnout pozornost i myšlenky což je alespoň pro mě prostě vysoce rušivý element, leč umím pochopit, že některé příběhy se lépe vyprávět nedají, což je i případ Spiklenců, protože jinak by ta kriminální část nemohla být tak zajímavá a nebudila divákovu zvědavost. Film je však kriminálkou jen z části, tu druhou si pro sebe bere vztahová linie a tady musím říct, že mě to bavilo ještě více. Vztah mezi Vincentem a Rebecou byl opravdu velmi rychlý a občas jsem až zasnul co dokáže láska ze strany ženy. Jenže to není jedinej vztah, který nám ve filmu bují. Pak je tam ještě dvojice policajtů a oni nám tam taky vztahují a jejich vztahování mě bavilo ještě víc, protože ten vztah byl nenápadný, měl takový zvláštní odstup a tím byl právě zajímavý. Po herecké stránce jsou všichni vysloveně na pochvalu a z hlediska filmařskýho taky není moc co vyčítat. Dobrý je taky to, že Francie pořád nezapomíná na svoje mistrovský konce filmů.(14.1.2015)

Na francouzskou filmovou krimi produkci to není vůbec špatné. Zajímavý děj, avšak rozuzlení je poměrně snadno odhadnutelné.(7.1.2011)

Gilbert Melki je zkrátka herec zrozený pro role mafiánů, darebáků a gangsterů. Role policajta mu nesvědčí, stejně jako Emmanuelle Devos, jejich linie dost pokulhává za linií Vincenta a Rebecy, přesto jako celek hodnotím vysoce, jako krimi velmi dobré.(1.9.2012)

Že prý nespoutaná divoká láska s tragickým a tajemným koncem? No to mě podrž... Divácké atraktivitě v mých očích silně přidává 26letý zelenooký Němec po matce a Francouzs po otci Cyril Descours (prostitut Vincent), jakož i 19letý Jérémy Kapone (gay Thomas). Dovolím si proto být poněkud neobjektivní a dát celkem tři vzrušené hvězdičky.(18.3.2014)