Moderná forenzná veda a nové technológie pomáhajú riešiť aj tie najzložitejšie prípady vrážd, s ktorými by si kriminalisti ešte pred niekoľkými rokmi nedokázali poradiť. Ako uzavrela súčasná forenzná veda 40-rokov trvajúce kriminalistické vyšetrovanie slávneho prípadu chirurga obvineného z vraždy manželky, ktorého životný príbeh sa stal námetom dvoch televíznych seriálov i celovečerného filmu? Kanadský seriál hraných dokumentárnych rekonštrukcií skutočných prípadov. (oficiální text distributora)

*CARNIFEX*

Je to presne taká forma spracovania, ako sa uvádza v úvode každej epizódy - a teda inscenačno rekonštrukčná. Áno, (nie len) vyšetrovatelia daných prípadov vypovedajú, no toto je presne ten druh dokumentu, ktorý slúži ako ideálna voľba pre šero počas varenia. Ja mám rád detaily, toto je pre nenáročných laikov .. ()

Smok

Priznávam, že seriály, ktoré sa zaoberajú popisom vyšetrovania starých zločinov, môžem. V Skutočnom CSI vystupujú skutoční kriminalisti, detektívovia, patológovia atď, čo seriálu pridáva na dôveryhodnosti. Pozor, nemýliť si s CSI Miami a inými, tento je striktne dokumentárny. ()