Nemrtví

Francie, 2009, 95 min

David Morlet

David Morlet

Nicolas Massart

Tradičně suše neoriginální virózní zápletku na koukatelné úrovni udržuje hlavně velmi sympatická hlavní hrdinka a zajímavé prostředí obrovského komplexu (laboratoř? obytný komplex?) uprostřed lesů v horách a vlastně i zajímavě pojaté postavy hrané neokoukanými herci. Takhle nějak bude vypadat Resident Evil 14.(30.11.2013)

• Zeck

Trapné, jednoznačné zklamání. Můj neoblíbenější žánr (mutanti, zombie), ale v tomto případě otřesný. Kdyby se děj držel původních deseti minut a předvedl něco podobného, jako britský seriál Dead Set, pak by možná měl šanci na úspěch. Pokud ale půlku časového rozpoložení filmu, zabírá trapné drama partnerské dvojce a postupná změna jednoho z nich, stane se z toho nuda. Celý děj se navíc odehrává v naprosto nezajímavé budově, postavy jsou trapné a nepovedé kopírky těch slavnějších z lepších filmů. Hlavní představitelka je na dělo už po třiceti minutách a vrchol stádia mutace vypadá, jako stoletá želva. Nikde jsem nepociťoval náznak napětí ze světa, po kterém se toulají lidožraví zabijáci, nelogičnosti proplétají celý film, který jsem sledoval bez špetky emocí. Kolonka v rozpočtu s největším číslem, nesla název "vypůjčení vrtulníku". Všem jsem přál, aby zhebli a pak se toulali po lese s tou bandou zelených kryplů. 40% 14.01. 2009(14.1.2010)

Manželskému páru sa za asistencie tvrdej, nekompromisnej vojačky podarí ujsť zo zamorenej oblasti krvilačných zombie. Po relatívne krátkom čase a určitej zhode náhôd ostáva napospas krutej realite. Sonia je tehotná, Marco je nainfikovaný. Podarí sa im nájsť východisko z tejto zdanlivo neriešiteľnej situácie? No mne sa snímok VEĽMI pozdával. "Mutants" je z môjho pohľadu dostatočne dramatický, miestami uspokojivo atmosferický zombie horor. Čo sa samotného gore či masiek týka, ktoré v tomto subžánry proste musia hrať prvé husle, nemôžem inak, ako vyjadriť obrovskú spokojnosť. Originalitou síce veľmi nesrší, no čo nové by ste už len pri zombie snímkoch chceli vymyslieť. Aj tak je to stále jedno a to isté dookola. Ja mám tento subžáner proste rád - 70%.(4.8.2014)

• Hadža

Zombici se maji strilet.Do hlavy!A ne lecit,to je pak celkem nuda,vetsinu casu komorniho charakteru.Masky slusne,krve dost.Ale kamerou prosim,kdyz uz se neco deje,tak vytrvale netrast!(27.2.2013)

Francouzům celkem jdou točit horory. Děj začíná už po vypuknutí nákazy a zaměřuje se zpočátku na jednu malou skupinku přeživších, která svým výběrem ušla. Je tu sice míň zombíků, místo toho tu nejsou žádné trapné scény, které by byly padlé na hlavu. Možná takový lepší průměr.(22.11.2012)