Nemrtví

David Morlet

David Morlet

Nicolas Massart
  • StrYke

Katastrofa. Minimální počet zombie (kteří se objeví až v posledních 20 minutách), nesmyslné chování postav, stupidní scénář a průměrní herci. Nevím, na čem Mutants staví, nevím proč tenhle film vznikl, ale vím, že tvůrci mi dluží 90 minut života.(3.8.2012)

Francouzům celkem jdou točit horory. Děj začíná už po vypuknutí nákazy a zaměřuje se zpočátku na jednu malou skupinku přeživších, která svým výběrem ušla. Je tu sice míň zombíků, místo toho tu nejsou žádné trapné scény, které by byly padlé na hlavu. Možná takový lepší průměr.(22.11.2012)

• mil@n.fanatik

Převážně nuda, vše stejné a nezajimavé. Mám rád filmy o zombie, ale tenhle mi přišel nudný a o ničem.... 40%(20.4.2010)

Mutants působí chladně nejenom svým zasněženým prostředím, ale i svým bizarním zpracováním. Zombíci zde vypadají opravdu k světu a jsou vyšperkovaní do posledního detailu, což mě na první pohled u takového nízko rozpočtového filmu mile překvapilo. S krví se tu nešetří, ale na té počítačové se mělo ještě trochu více zapracovat. Při scénách například s mačetou, nebo i střelbě se krvavé cákance okatě ztrácely ve vzduchu ještě dřív, než dopadly na zem. Závěr nebyl špatný a tak celkově si myslím, že se to dokoukat v pohodě dá. Škoda jen toho jednotvárného prostředí a demence několika vedlejších postav.(12.7.2011)

Tradičně suše neoriginální virózní zápletku na koukatelné úrovni udržuje hlavně velmi sympatická hlavní hrdinka a zajímavé prostředí obrovského komplexu (laboratoř? obytný komplex?) uprostřed lesů v horách a vlastně i zajímavě pojaté postavy hrané neokoukanými herci. Takhle nějak bude vypadat Resident Evil 14.(30.11.2013)

• - Film měl premiéru 31. 5. 2009 na Filmovém festivalu Gérardmer ve Francii. (Terva)