Nemrtví

Francie, 2009, 95 min

David Morlet

David Morlet

Nicolas Massart

Za okny sníh, ve filmu sníh. Strašidelná hudba a ruchy provází příběh ústřední dvojice. Spíše než horror bych řekl drama. Odkazy na kulty žánru jsou jasné a příjemné - Vetřelec - nejen dramatická scéna během jídla, ale i vzpomínka na Rypleyovou, která si nese v sobě zárodek královny...Moucha - Marcovo děsivé poznání, že přestává být člověkem...Mlha - odkaz nejen na Carpenterovu...Osvícení-hned několikrát...Naštěstí podobnost s klasikou Noc oživlých mrtvol se nekoná, byť věta: postaráme se o vás i o dítě...moc klidu nepřidá. Pokud očekáváte komorní drama v potocích krve, pak směle do toho!(25.12.2010)

• Hrabka

Ne, ne, ne, ne, ne! Sáhodlouhá zasněžená nuda. Kdyby se ke konci nezačalo něco dít, tak je to jasný odpad! Nezajímavě podané téma, které mě obvykle dokáže slušně zaujmout, ale tady to bylo utrpení. Dřív než se začne vůbec něco dít, tak spím jak dudek. Ne vážně, 4/5 filmu jsou tak hrozně nezáživné, plné nezajímavých rozhovorů, nudných pasáží s dlouhými záběry na nic a dvěma, později několika, postavami, které prostě nemají divákovi co nabídnout. Ke konci se to sice trochu rozjede, ale i ta akce nestojí většinou za moc. Mutanti, kteří byli celkem povedení, to vytáhli aspoň na tu jednu hvězdu, ale jinak to bylo velké utrpení. 20%(11.2.2011)

• Terka.K

Asi zatím nejslabší film na téma "nakažlivý vir" ... nebylo to úplně nejhorší ale slabé!(13.11.2012)

Manželskému páru sa za asistencie tvrdej, nekompromisnej vojačky podarí ujsť zo zamorenej oblasti krvilačných zombie. Po relatívne krátkom čase a určitej zhode náhôd ostáva napospas krutej realite. Sonia je tehotná, Marco je nainfikovaný. Podarí sa im nájsť východisko z tejto zdanlivo neriešiteľnej situácie? No mne sa snímok VEĽMI pozdával. "Mutants" je z môjho pohľadu dostatočne dramatický, miestami uspokojivo atmosferický zombie horor. Čo sa samotného gore či masiek týka, ktoré v tomto subžánry proste musia hrať prvé husle, nemôžem inak, ako vyjadriť obrovskú spokojnosť. Originalitou síce veľmi nesrší, no čo nové by ste už len pri zombie snímkoch chceli vymyslieť. Aj tak je to stále jedno a to isté dookola. Ja mám tento subžáner proste rád - 70%.(4.8.2014)

Tradičně suše neoriginální virózní zápletku na koukatelné úrovni udržuje hlavně velmi sympatická hlavní hrdinka a zajímavé prostředí obrovského komplexu (laboratoř? obytný komplex?) uprostřed lesů v horách a vlastně i zajímavě pojaté postavy hrané neokoukanými herci. Takhle nějak bude vypadat Resident Evil 14.(30.11.2013)