poster

Šachová královna

 • Francie

  Joueuse

 • Německo

  Die Schachspielerin

  (Německo)
 • anglický

  Queen to Play

Drama

Francie / Německo, 2009, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dormouse
  *****

  Film má dvě úžasné přednosti. Krásnou korsickou krajinu a nepolopatičnost. Všechny věci jsou jen jemně naznačeny a je na divákovi, aby si je přebral. Helene žije jednotvárný život v intelektuálně nestimulujícím prostředí a náhle jí do něj vstoupí šachy. Jsou pro ni vším. Potravou pro mozek, vášní, komunikací se světem, flirtem. Manžel nemůže, než přihlížet jak se mu žena vzdaluje nejen doslova-na trajektu směřujícím do Evropy, tak přeneseně-do světa intelektu, do jakéhosi jejího vnitřního exilu, kam on sám nemá přístup.(24.2.2014)

 • Malarkey
  ***

  Evropský film z okolí, ke kterému si člověk málokdy najde přístup - Korsika. Taky proto mě tenhle film dost zajímal. V podstatě je to ale naprosto průměrné drama. Takové nenápadné, tichounké, občas i nudné, ale pořád svoje.(3.10.2012)

 • Marigold
  ***

  Škoda, že režisérka příjemně komorní a uzavřený příběh tlačí do roviny osudové romance všemi těmi nezvládnutými symboly a přehnaně rozevlátými extempore, které se do vyprávění cizorodě vnucují. Chápu, že je tu snaha o "žensky" procítěný styl, ale Bottero se do něj musí tlačit. To není dobré. Mohl to být opravdu intimní a herecky propracovaný koncert, takhle každou emotivní chvilku zkazí nějaký chtěný dovětek, který má z všedního udělat nevšední. Nic takového ale není na místě, bohužel.(21.11.2009)

 • BoXBe
  ***

  Asi nejvíce potěší atmosféra a ničím nezkažený zážitek. Akorát to občas působilo tak jednoduše a lyricky, že to mohlo sloužit klidně jako jednoduchý podkres filmu pro dospělé, ve kterém jde jen o to jedno... No, aspoń mě potěšilo, že se film tak hezky přiznal ke schématu a la Martin Eden.(29.8.2012)

 • lucijelucije
  ***

  Joueuse je hrozně zvláštní film..Ten příběh je podle mě velice silný, a pěkný. Situace, která se stala Helen, může potkat každého z nás po mnoha letech. Každodenní stereotyp, neklapající manželství, práce za pár "šupů",a žádná volná chvíle pro sebe sama.Helen nemá žádný koníček, který by tento stereotypní a prázdný život zaplnil..A najednou bác, najdete něco, co vás baví. Vše se otočí k lepšímu, máte pocit, že jste užiteční, že jste tu prázdnotu zaplnili. Šachová královna je sympatický příběh, kde najdete emoce, přátelství, beznaděj, strach a naprosté uvědomění si sebe sama. Někdy prostě nemůžete myslet pouze na druhé, někdy musíte myslet i na sebe..Ono totiž obětovat se pro druhé, může znamenat vaší osobní a životní prohru.(17.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace