poster

Frozen

Drama / Thriller

USA, 2010, 93 min

Režie:

Adam Green

Scénář:

Adam Green

Kamera:

Will Barratt

Hudba:

Andy Garfield

Producenti:

Peter Block

Střih:

Ed Marx

Kostýmy:

Barbara Nelson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pilda17
  ***

  SPOILER!: Tento film je opravdu celý jen o té samé věci a to dostat se z lanovky, kde je obrovská zima. Jeden z hlavních hrdinů se dostane do problémů a spadne. Zlomí si nohu docela nechutně. Poté ho sežerou vlci. Druhý hrdina se dostane dolu a uteče. Bůh ví co se s ním stalo. A nakonec hrdinka, který spadne na nohu lanovka a i přesto, že byla 1m od vlka jí nesežere. Dostane se pryč a film končí ŠŤASTNĚ. S prominutím a bohužel jsem vám v krátkém sestřihu ukázal to nejdůležitější, co se odehrálo. V podstatě se odehrává na jednom místě a postavy se jen baví a řeší problém... 5/10 = 50%(3.7.2010)

 • Tom Riddle
  ****

  Nejdřív jsem chtěl nasolit jenom tři, protože co si budeme povídat, Frozen není nic originálního a film v mnoha místech hodně vázne. Má sice slušnou psychologii a několik hodně vyhrocených situací, ale i přes krátkou stopáž stihne chvilkami nudit. Přesto ve mně po dokoukání zanechal docela hluboké mrazivé (dvojsmysl nebyl zamýšlen, přesto se hodí) pocity. Hlavní trojice je sympatická, jak nemusím Kevina Zegerse, tak tady se předvedl hodně dobře, chlapík, co jsem ho celou dobu měl za hobita (ne za Marka Slováka, podotýkám) taky, a se slečnou Emmou Bell snad musí sympatizovat každý.(9.11.2010)

 • Hal_Moore
  ***

  Lyžování už nebude nikdy jako dříve. Pokus o zimní verzi Otevřeného moře, kde namísto žraloků útočí vlci a všudypřítomný mráz. Abych řekl pravdu, docela to funguje, tedy když si odmyslím to minimum přehmatů. Obsazení bylo vybráno skvěle, tvůrci dokonce našli dvojníka Dominica Monaghana. Neokoukané tváře pomůžou s uvěřitelností celého příběhu a i prvotní premisa - proč se naši hrdinové ocitli v dané situaci - která je přinejmenším přitažená za vlasy, je nakonec celkem logicky odůvodněna a s příběhem a všemi jeho podmnožinami jsem problém neměl. Atmosféra je opravdu mrazivá a nemálo jí dopomáhá i hudba, která v sobě mixuje Michaela Giacchiniho s Philipem Glassem. PS: Z vlků strach nemám, zase tolik jich tu nežije. Ale přimrznutá končetina může být asi pěkné svinstvo. Tři a půl.(13.9.2010)

 • Rex Mundi
  *

  Zaujímalo by ma, ktoré lyžiarske stredisko má počas sezóny otvorené iba počas víkendov. Tento film by som pustila členom horskej záchrannej služby a potom okamžite zakázala vstup americkým študentom do Tatier! Lebo americkí študenti nikomu nehovoria, že idú na víkend lyžovať, zo zásady nenosia pri sebe mobil ani hodinky a vedia síce úžasne analyzovať svoje bývalé partnerské vzťahy, zato nikdy nepoužívajú mozog na to, na čo by mali - napríklad na vymyslenie tuctu lepších spôsobov ako sa dostať z lanovky, než skočiť! A to už nehovorím, že všade naokolo sú tony snehu, iba pod lanovkou je zamrznutá zem pokrytá len prašanom, tvrdá ako kameň. A vôbec, tento horôrik obsahuje toľko logických dier, že ich je tam viac než zmysluplného deja (počkať, je tam vôbec nejaký?). Keby sa aspoň po vizuálnej stránke viac snažili, aby napríklad hercom v tej príšernej kose išla para od úst alebo im drkotali zuby! Ďalšie kraviny ako brutálne ostré oceľové laná, slečna masochistka a jej primrznutá ruka a sedačka, ktorej sa začnú uvoľňovať šróby... No zúfalé to bolo! Logika a zdravý rozum dostali riadne na frak. ...A za čo vlastne dávam tú 1 hviezdičku?!...(21.10.2010)

 • ScreamJay
  ***

  Tady končí všechna psina, když vyraší omrzlina aneb ledově (ne)klidný balanc na kabelu... Do jisté míry by se dal Frozen označit jako veskrze konverzační survival, který těží z (chatrné) lidské psychologie v extrémních situacích, z pudu sebezáchovy a neutuchající chuti přežít, vykoupenou skrze praskáním kloubů. Adam Green vsadil na totální minimál s maximální zápletkou. Vcelku sympatické postavičky (vyloženě kouzelná Emma Bell), zprvu uplkané, ale jinak docela přímočaré dialogy, atmosféra, která postupem času zalézá za nehty a bolí, uvěřitelně bolí. Oproti tomu se na Frozen lepí zvláštní muzika Andyho Garfielda, taktrochu nesourodá změť motivů, kde příjemně vyčnívá hlavně hudební klasika. Přiznávám, že má očekávání byla větší, asi mi chyběl trochu intenzivnější spád, jen o trochu víc nenucený dynamiky, ale to nic nemění na faktu, že tohle je vcelku (dů)věr(y)ohodná ledová symfonie. [final rate: 65%](8.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace