poster

Frozen

Drama / Thriller

USA, 2010, 93 min

Režie:

Adam Green

Scénář:

Adam Green

Kamera:

Will Barratt

Hudba:

Andy Garfield

Producenti:

Peter Block

Střih:

Ed Marx

Kostýmy:

Barbara Nelson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ****

  Sněženka a machři na lanovce, zodpovědný vlekař, otevřené zlomeniny, červeňoučké omrzliny a k tomu jako symfonie smrti zavyjanie a brechot vlků, německých ovčáků, boarder kolií a já nevím čeho ještě.. Od malička učím děti, že když je venku zima, musí se bunda zapnout až ke krku, nicméně Green vytěžil z omezeného prostoru takřka maximum a postupně vylučoval všechny možnosti záchrany, které se mi rodily v hlavě. Škoda jen, že některé dialogy k natažení stopáže vykazovaly známky nákazy post-pubertálním Walshismem z 902 10.. Proč něco takového jednoduchého nejde i u nás? Lanovka? Jasně, to by kvůli vlkům museli točit na Slovensku, ale mám pár námětů i na české survivaly. Například: Fanoušek hokejové Slávie ztrativší se během 6.kola extraligy na toaletě vždy zaplněné Sazka Arény a následně objevený až při prvním čtvrtfinále. Název: Dlouhá sezóna. Nebo můj oblíbený z bufetu poslanecké sněmovny, kde by před letní dovolenou omylem uzamkli tři poslance i s mobilními telefony. Tady by pochopitelně o čistokrevný survival nešlo, protože by dotyční nejevili ani ten nejmenší zájem zachránit se. Název: Uchlastáni k smrti za 62,50…(4.11.2010)

 • Lateef
  ***

  S horama, lyžováním a jízdou na lanovkách, kotvách a pomách mám jenom ty nejlepší zkušenosti. Poprvé jsem stál na sjezdovkách v prváku na gymplu (v sedmičce na základce jsem nebyl kvůli zlomené noze z běžek). Čapnu pomu, nasednu, lano trhne a vzápětí reju bradou hlubokou brázdu. Když jsem asi napošesté vyjel až nahoru na kopec a z pomy vystoupil pádem do strany, polilo mě horko z tak strmého svahu, který se přede mnou rozprostřel. Cestu dolů radši znát nechtějte. V prváku na vejšce jsem povýšil na kotvu a v první jízdě zhruba uprostřed kopce se mi zkřížily lyže a spolu se mnou letěl i profesor, co zatěžoval druhou stranu kotvy. Pak jsem to zkusil ještě jednou a dokázal jsem vyjet asi o tři metry výš než předtím. Tak jsem se vrátil zpět k pomě... Tohle vyprávění bylo důležité. Jistě jste pochopili, že jsem totální nesjezdař, tudíž jsem tenhle film neprožíval tak intezivně jako někteří jiní a určitě mohem zkušenější lyžaři. Frozen má svoje pro a proti, něco se podařilo málo, něco více, zaujmout to dokáže, ale určitě ne po celou dobu stopáže, a hlavně logika dostává občas pěkný direkty a scénář byl rozepsanej někam do poloviny, když už se začalo točit. To nějak pak doklepem, řekli si tvůrci... Doklepali, hrubě klišovitě se doplazili do cíle. Ale pár nepříjemných momentů to má.(27.3.2011)

 • tron
  ***

  „Tak mi napadá... prečo ty vlastne nemáš babu?“ Má to logické lapsusy, no hrdinami sú traja obyčajní tínedžeri a tak nie je ťažké uveriť, že nejako takto blbo by sa to mohlo naozaj stať. A to sa mi zdá strašne strašidelné. Takže som priestupky voči logike riešil, ale príliš ma netrápili. Neriešil som ani prehnanú dĺžku a z toho vyplývajúcu stratu tempa uprostred - dialógy ešte prepracované postavy nerobia, pán scenárista. Každopádne ma to pobavilo približne rovnako nepríjemne (čo je plus), ako tohtoročný THE REEF. Podiel na tom malo prevažne prirodzené herecké obsadenie (predovšetkým Emma Bellová) a niekoľko nepríjemných scén (objavenie tela, primrznutá dlaň). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org.(14.12.2010)

 • Rex Mundi
  *

  Zaujímalo by ma, ktoré lyžiarske stredisko má počas sezóny otvorené iba počas víkendov. Tento film by som pustila členom horskej záchrannej služby a potom okamžite zakázala vstup americkým študentom do Tatier! Lebo americkí študenti nikomu nehovoria, že idú na víkend lyžovať, zo zásady nenosia pri sebe mobil ani hodinky a vedia síce úžasne analyzovať svoje bývalé partnerské vzťahy, zato nikdy nepoužívajú mozog na to, na čo by mali - napríklad na vymyslenie tuctu lepších spôsobov ako sa dostať z lanovky, než skočiť! A to už nehovorím, že všade naokolo sú tony snehu, iba pod lanovkou je zamrznutá zem pokrytá len prašanom, tvrdá ako kameň. A vôbec, tento horôrik obsahuje toľko logických dier, že ich je tam viac než zmysluplného deja (počkať, je tam vôbec nejaký?). Keby sa aspoň po vizuálnej stránke viac snažili, aby napríklad hercom v tej príšernej kose išla para od úst alebo im drkotali zuby! Ďalšie kraviny ako brutálne ostré oceľové laná, slečna masochistka a jej primrznutá ruka a sedačka, ktorej sa začnú uvoľňovať šróby... No zúfalé to bolo! Logika a zdravý rozum dostali riadne na frak. ...A za čo vlastne dávam tú 1 hviezdičku?!...(21.10.2010)

 • liskam
  odpad!

  No to snad dělají prdel né...?? Jak někdo může takhle odfláknout film to nechápu, moc by mě zajímalo kterej vygumovanej debil měl na starosti technickou stránku filmu a který retardovaný děcko dělalo scénář. Oni si snad myslí, že diváci mají v palicích jen sračky a navíc nebyli nikdy v horách lyžovat a pokud ano, jezdily jen na pomách a kotvách. Kdyby tohle někdo udělal v 80tých letech, možná by se to tady u nás ve východním bloku chytlo, to jen málokdo z nás věděl jak vypadá sedačka (navíc by se tam i tahle filmová sedačka svým stářím hodila.) Ale v dnešní době by se takovéhle věci snad točit neměli né..? Navíc to "ztroskotání" je přímo k smíchu. Tolik náhod na jednou se snad nestalo ani v "celestýnském proroctví". Chtělo by se mi tu rozepsat o všech vyloženě debilních úsecích týdle slátaniny, ale jen na to pomyslím mám tep 200. takže vám pouza povím že jsem na tuhle hovadinu vydržel koukat pouze 47 minut. víc jsem psychycky prostě nevydržel. Za mě 15%(1.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace