Ting che

Parking

Tchaj-wan, 2008, 112 min

Mong-Hong Chung

Parking má především zajímavou zápletku. Hlavní postava Chen Mo (Chen Chang) jede na večeři za svou ženou, chce jí trochu potěšit, zaparkuje mezi dvě auta a jde koupit dort. Když se však vrátí, vedle něj stojí další auto, které mu blokuje výjezd. Chen samozřejmě neváhá a rozhodne se najít majitele, a tak započne série několika setkání a příběhů lidí, které během této osudové noci potká. Příběh se vesměs odehrává v neutrální rovině, místy přechází do dramatu, ale i komedie. A právě nejvtipnější je část s jednorukým holičem a scénou s rybou na záchodě, která má později ještě pěknou dohru. Škoda, že takových míst ve filmu nebylo více, ale i tak se jedná o pěkný nadprůměr, který na malém prostoru vytěžil dost na to, aby mě zaujal. (7/10)(19.3.2009)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2008 - uvedené v sekcii "Un certain regard"(13.9.2014)

Parking není tak špatný, ale ani velmi dobrý snímek, velmi dobrý proto, že více jak polovinu filmu jsem se dost nudil, špatný není z toho důvodu, jelikož má dobrý konec:-), závěrečná půl hodina je velmi dobrá, to předtím nebylo špatné, ale bylo to nic moc, navíc Kwai Lunmei se objevuje na scéně až po hodině filmu, zajímavou roli si také střihnul To Chapman. Celkově zvláštní film, kdy po hodině jsem přemýšlel, že tohle už dál nedám, ale pak nastalo další odkrytí příběhu a už to bylo zase o něčem jiném. Celkově 60%(28.4.2011)