Reklama

Reklama

VOD (1)

Růžová ponorka největší hrozbou Japonců... Ve válečné komedii Operace Spodnička (1959) ztělesnil Cary Grant kapitána rozhrkané ponorky, kterou se mu podaří zprovoznit jen s pomocí dryáčnických zásobovacích metod vynalézavého poručíka (Tony Curtis). Hrozící válečné operace v Tichomoří komplikuje nejen růžový nátěr, který ponorka neplánovaně dostala, ale také skupina pěti vojenských zdravotnic, o něž se posádka ve stísněných podmínkách malého plavidla musí postarat... Pozdější tvůrce mimořádně úspěšné série Růžových panterů Blake Edwards (1922–2010) měl v té době už značné zkušenosti v komediálním žánru a k dispozici kvalitní scénář, jehož čtyři autoři (Paul King, Maurice Richlin, Stanley Shapiro, Joseph Stone) byli oceněni nominací na Oscara. Zajímavá je Grantova spolupráce s Tonym Curtisem, který ve svém předchozím filmu, klasické komedii Někdo to rád horké, postavil svoji komickou charakterizaci milionáře na parodování Grantovy filmové osobnosti. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (55)

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

Právě jsem dokoukala na ČT2 a ještě se směju. Divím se nízkému hodnocení, troufám si napsat, že tenhle film převyšuje naprostou většinu dnešních tzv. komedií převážně hollywoodské proveniece minimálně o dvě hvězdy, a to bez nechutných zvuků, sprostých slov a podobných přísad (i když třeba v Tropické bouři mi nevadí, ale nemusím vždy a všude). To ani nemluvím o komediích Czech šmejd, kdy se divím, že jim na to vůbec kdo dal peníze (Duše jako kaviár, Jak ukrást Dagmaru a mnoho mnoho dalších:-( ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Ku mému údivu je Operace Spodnička velice vydařená a roztomilá komedie s nemalou dávkou nestárnoucího humoru. Sympatické a vtipné role Caryho Granta a Tonyho Curtise dodávají snímku opravdu hodně. Je zde navíc pořádná hromada dobrých hlášek a velmi vtipných momentů. Nečekal jsem, že se tak pěkně zasměju. Ani s tou dvouhodinovou délkou jsem neměl problém, a to v poslední době dlouhé stopáže vcelku nesnáším. Je to vydařená komedie jako dělaná pro zimní odpoledne. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Dnes jsem si dopřál další film pro pamětníky a v žádném případě toho nelituji. Američané se totiž naštěstí nepustili francouzskou cestou, která mě nebaví a leze mi na nervy, protože stojí jen na zesměšňování protivníka. Tvůrci tohoto snímku vsadili na mnohem inteligentnější humor, namísto dehonestace Japonců přišli spíše s kritikou zaměřenou do vlastních řad a ono to na mě výborně fungovalo. Kapitán Sherman vlastně neměl dost času na boj proti synům Nipponu, jelikož musel věnovat veškeré úsilí boji proti Vogonům a tomu, aby zabránil nadměrné výměně informací mezi stálou posádkou a jejími dočasnými posilami. No, a mně tak nic nebránilo v tom, abych se skvěle bavil s oběma důstojníky, protože se Cary Grant a Tony Curtis skvěle doplňovali, kapitánův deník mi pěkně hýbal s bránicí, a přestože to celé byla hrozná hovadina, já jsem si to užil. Navíc je nepochybné, že se růžový Mořský tygr zapsal i do dějin hudby, neboť se stal evidentní inspirací pro The Beatles, kteří jen změnili barvu podmořského člunu, aby to nebylo tak okaté. / "Ještě nikdy toho tak málo lidí neukradlo tolik tak mnohým." / "Když je dívce míň jak jedenadvacet, tak ji chrání zákon, když je jí víc jak pětašedesát, tak ji chrání příroda, a v době mezi tím je to lovná zvěř." A feministky, kterým nepraskla cévka v mozku, vzteky ohryzávají nábytek. / Poučení: Chodby v ponorkách a vlacích nejsou konstruovány pro ženy, které jsou nadměrně obdařeny v horní části těla. Poručík Crandale by to jistě potvrdila. ()

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Na Operaci Spodničku mě opět nalákalo jméno Caryho Granta, když jsem jako jeho spoluherce viděla Tonyho Curtise, potěšilo mě to. Bohužel musím říct, že bych místo tohoto filmu na dvojce raději viděla Šarádu nebo třeba Pověstného muže. Než se film rozjel, čili než se na ponorku dostaly ženské, bylo to nudné. Pak se sem tam mihly vtípky, pohled na Caryho rozhodně nebyl k zahození, ovšem dojem z filmu už to u mě moc nevylepšilo... ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tohle je skutečně komedie, která není pro každého. Homor je zde nutno spíše dohledávat v narážkách, není vždy prvoplánovitý. Každopádně já byl spokojen. Díky svému na plavbu urychleně velením dodanému pobočníkovi je nucen kapitán ponorky Gary Grant řešit nejednu lapálii, které způsobí noví cestující na ponorce. Pobočník není klasickým důstojníkem z povolání, jehož hlavním cílem je zasazování ran nepříteli. Jedná se o chlapíka, který válku bere jako zádrhel ve svých plánech na budoucnost. Je rozhodnut ji nejen bez újmy přežít, ale když už nastala, vytřískat z ní co nejvíce ve svůj propěch. Z nařízení, rozkazů a vojenských řádů si tento pobočník nic nedělá což už samo o sobě ostře kontrastuje s postavou kapitána, který je skutečným důstojníkem válečného loďstva a jehož pobočník dohání k šílenství. Jeho nabídka k evakuaci sestřiček z jednoho ostrovů vedoucí setře je kladně přijata a díky tomu se kapitánovi po ponorce začnou procházetpohledné mladé dívky... Už jen považte jaké problémy asi mužská osádka (dlohodobě mimo domov) zažívá, když se musí v úzkých spojovacích chodbách mezi jednotlivými sekcemi ponorky míjet s tváří v tvář se setřičkami s dmoucím se poprsím...A jen díky přítomnosti žen na palubě dokázala ponorka Mořský tygr zasáhnou torpédem japonský náklaďák na souši :-))) Šedesátá léta se touto a podobnými komediemi stále ještě léčila z traumat války. Navíc v roce 1959 musela být komedie obzvláště lechtivá. Snímek však rozhodně nevyznívá vulgárně. Gary Grant podobně jako Gregory Peck jsou prototypy mužských hrdinů a nasazení Granta do role kapitána se mimořádně povedlo. Chválím i český dubbing! Doporučuji shlédnout! :-) Dávám pěkné čtyři spodničky * * * * ()

Galerie (61)

Zajímavosti (9)

  • Bob Hope říkával, že nejvíc ze všeho lituje odmítnutí účinkovat v tomto filmu. (Mol)
  • Torpédoborcem usilujícím o zničení Mořského tygra byl Wren (DD-568), jedna z mnoha jednotek třídy Fletcher. Wren vstoupil do služby v roce 1944, roku 1963 byl převeden do rezervy a v roce 1974 byl sešrotován. (Necrotongue)
  • Cary Grant se k filmu dostal přes Tonyho Curtise, který si ho osobně vyžádal jako kolegu. Kvůli rozpočtu ale studio Universal doufalo, že se Curtisovi podaří herce rozmluvit. (Pavlínka9)

Reklama

Reklama