Mstitel

A Dangerous Man

Nebezpečný pomstiteľ

Akční / Thriller

USA, 2009, 94 min

Naprostá tuctovka, kde si pozornost zaslouží pouze Seagal a pár cápků z Ruské mafie. Příběh je tupej, postavy vlastně taky, ale Seagal z pusy střílí ironické kecy a v soubojích působí jako demoliční mašina. Takhle nasraného jsem ho snad ještě neviděl. Kupa zlomenin, zajímavých chvatů, plno bitek a vůbec mi nevadí, že se Seagala nikdo nedotkl. Ani přestřelky nepůsobí hloupě, maximálně ke konci, jinak například v tom tunelu v bytě Rusáků se postavy kryjí za překážkami, není to střílení do prázdna, celkem dost mrtvol. Jenže Stýf je tu jasně nejlepší, bitka na parkovišti alá Escrima mne docela rozsekala :-) škoda, že je to tak dementně natočené a hůř sestříhané. Na Good Mana to nemá, přesto jsem se bavil a působilo to na mne aj jako komedie, několikrát jsem se zasmál.(23.11.2014)

• Korbitch

Na jednu stranu si říkám, konečně film se Stevenem, který se natáčel v USA, na tu druhou se proklýnám, že jsem od toho něco čekal. Ikdyž je fakt, že Steven je tady zase starej, dobrej, nasranej lámač rukou, nohou a vlastně všeho, co se lámat dá.(17.8.2012)

• Hellboy

Tak jsem si řekl, že se podívám, jaké filmy dnes točí Steven Seagal. Znám totiž pouze Přepadení, které se mi dost líbilo, jenže to je taky film starý 18 let. Dangerous Man je ale bohužel neskutečně odfláklá záležitost. Seagal uvízl v 90. letech. Od prvních vteřin jsem věděl, že v tomto filmu je všechno špatně. Nesmyslné hrátky s kamerou, primitivní devadesátkový příběh, začátek je okopírovaný Con Air... Přiznám se, že jsem to nevydržel sledovat moc dlouho. Chudák Seagal je vážně tlustej a to prostě u akčního hrdiny vadí. Sidekick Jackyho Chana, Sammo Hung Kam-Bo, teda také není zrovna štíhlý, ale nějakým způsobem se prostě dokáže pohybovat velmi mrštně. Seagal ale už na první pohled vypadá tak špatně, že bych mu nevěřil ani rychlejší chůzi, natož pak ukázku bojového umění. Jeho postava byla neskutečnej tvrďák, což mi zase vyhovovalo. Ale ve výsledku je jasné, že tohle se může líbit jen těm seagalovým nejvíc hardcore fandům.(27.1.2010)

• Wacoslav1

Ne ne a proste jeste jednou ne! Stevene sadelniku do ceho si to zase vlezl?! ja nepatrim mezi lidi kteri si mysli ze akcni film potrebuje neco jako propracovany scenar ale tenhle pusobi dojmem jak kdyby byl sepsan za 5 minut a pri nataceni se jeste improvizovalo dodatecne ale vem to cert co tu mame dal? k Seagalove vzhledu uz se nevyjadruju vsechno je tradicne tak zbesily ze neni videt vubec nic divny co? a navrch jeste to hodnoceni klame 52%?! dobrej for ja to beru ze ma stale hodne fandu ja sem ale uz navzdy exfanda dokud hodla ucinkovat v podobnych skvostech(20.9.2012)

Je to na Seagala trošku změna, není to klasická Seagalovka, má to i lepší příběh, odehrává se ve více lokacích a Seagal se dokonce spřátelí s Ruskou mafií a dokonce není ani policajtem.Souboj na parkovičti proti Čínanovi byl nejlepší z celého filmu a také se mi líbila přestřelka ve skladišti.Nebo to jak Seagal rozmlátil 2 burany před supermarketem " Hele kreténi, nechci se s váma do ničeho zaplést, nedávno mě pustili z basi za vraždu takových zmrdů jako jste vy dva, chčes vidět jak ti rozmlátím xicht? Tady se sundá kryt a pak tím bušíš do obličeje" Skvělá podívaná,akorát se v poslední době zvýšila vulgarita v jeho filmech.Stačilo by kdyby 10 kilo zhubl a bude zase Nico víc než zákon.(6.1.2010)