Mstitel

Nebezpečný pomstiteľ

Akční / Thriller

USA, 2009, 94 min

• Lateef

Bez újmy na zdraví jsem to dokoukal. Musím říct, že po většinu času se mi vystoupení Stevena Seagala líbilo, je velkej (nezdál se mi ale tlustej, možná to však maskuje oblečením), poměrně rychlej (na tu escrimu na parkovišti se dobře dívalo, byť ten záběr trvá tři vteřiny), předvedl docela dobrej hereckej projev a do svých soubojů vložil opět nějaký ten rotační hod nebo lámací techniku, avšak... celkově "fajty" vypadají zase skoro nahovno, protože je točí a zrychluje retard s DNA sarančete. Proč to ten tvůrčí tým dělá?? Proč nemůžu vidět NORMÁLNĚ natočenej souboj, proč mi to furt někdo prasí?? Oni to chtějí jako vylepšit tím, že to trhaně zrychlí?? Nebo to už Seagal nedokáže ustát a musí si pomáhat tímhle prasečincem?? To je skutečná zhovadilost, která se opět podepisuje na celkovém dojmu a hodnocení. Jinak by to byl průměrný akční film. Takhle to průměru nedosáhne, protože hlavní premisu akčního filmu (předpokládám hodně akce a soubojů) jsem si NEMOHL VYCHUTNAT. Seagalova bunda perfektní!(13.1.2010)

Já jsem se fakt bavil. Akce, mlácení, střílení, nezastavitelný Seagal :)(20.2.2010)

Naprostá tuctovka, kde si pozornost zaslouží pouze Seagal a pár cápků z Ruské mafie. Příběh je tupej, postavy vlastně taky, ale Seagal z pusy střílí ironické kecy a v soubojích působí jako demoliční mašina. Takhle nasraného jsem ho snad ještě neviděl. Kupa zlomenin, zajímavých chvatů, plno bitek a vůbec mi nevadí, že se Seagala nikdo nedotkl. Ani přestřelky nepůsobí hloupě, maximálně ke konci, jinak například v tom tunelu v bytě Rusáků se postavy kryjí za překážkami, není to střílení do prázdna, celkem dost mrtvol. Jenže Stýf je tu jasně nejlepší, bitka na parkovišti alá Escrima mne docela rozsekala :-) škoda, že je to tak dementně natočené a hůř sestříhané. Na Good Mana to nemá, přesto jsem se bavil a působilo to na mne aj jako komedie, několikrát jsem se zasmál.(23.11.2014)

Steven Seagal se začíná zvedat z bahna a jeho filmy dostávají příchuť kultovních pecek jako Nico, Nemilosrdná spravedlnost či Muž s cejchem smrti. Příběh mstitele, alias Shana Danielse začíná justičním omylem, při kterém přijde Daniels nejen o svou čest a zásluhy za službu vlasti, ale i svou ženu. Po šesti letech se vrací z vězení a je pořádně nasranej, takže to hned odnesou dva flákači, kteří se ho pokusí obrat. S flaškou tvrdýho alkoholu rozjímá na poloopuštěném parkovišti, kde se připlete do přestřelky mezi čínským gangem, zkorumpovanými policajti a mlaďasy patřící k ruské mafii. Tím se roztáčí kolotoč bitek a přestřelek s celkem vydařeným příběhem, ve kterém za sebou Daniels nechává řadu zkrvavených mrtvol. Steven pořádně přitlačil na pilu, brutálními scénami se ve filmu opravdu nešetří a krev stříká ne všechny strany. Ovšem zrychlování mlátiček a často ultratupé dialogy hodně kazí výsledný dojem z téhle vůbec ne špatné akční pecky. Podtrženo sečteno, u mě za poctivé tři hvězdy.(9.9.2010)

Pišta už zase láme končetiny. Jen je škoda, že to je vlastně z toho filmu všechno, co za něco stojí (přítomné Asiatky nechme protentokrát stranou). Kamera je místy hrozná, příběh tuctový a řekl bych, že je zbytečně přepostavováno. Ale koukat se na to dá a je potěšující, že se Steven dostal alespoň do polohy, kdy je na filmu nejlepší on sám (a my, jeho fandové přece na jeho filmy kvůli ničemu jinému nekoukáme) a tady je, při jeho věku, dost v pohodě.(27.3.2014)