Dare je psychologickou drámou nádherne rozpitvávajúcou priateľstvo troch študentov posledného ročníka strednej školy.
Alex je vystrašené úbohé a dokonalé malé dievča, naproti tomu Ben, je zatrpknutý osamelý outsider. Trojuholník dopĺňa Johnny, chlapec z prachatej rodiny, navštevujúci pravideľne svojho psychiatra.
Film sa zaoberá nielen stvárnením spoločenských konvencií a hierarchie študentov, ale najmä citlivosťou riešenia sexuálnej orientácie. (sochoking)

Kamca_

Skvěle ztvárněné drama po všech stránkách. Od tohodle filmu jsem ze začátku vůbec nic nečekala a hodně mile mě překvapil. Herecké výkony byly parádní. Líbilo se mi, že to jsou neznámý herci, ale od tohodle filmu už si je budu pamatovat. Fakt nemám co vytknout. Dávám 80%. Tyhle psychologický dramata to je moje. ()

Zagi20

Tož nevím, nijak mě to extra nenadchlo. Původní kraťas sem neviděl, mé nároky nijak vysoké taky nebyly. Co mě překvapilo je že na to jak ukecané Dare je tak sem se vlastně skoro nenudil, je to dobře zahrané a aj se na to pěkně kouká (hlavně na Emmy ...). Ale hlavní myšlenka mě nijak neoslovila, přišlo mi to až moc přitažené za vlasy. Ale závěrečná pointa byla super. ()

Marqta

První půlka se může jevit jako další "high school" film, ale věřte mi, že se to potom pořádně rozjede a že to stojí za to. Skvělé charaktery postav a úžasné pojetí - rozdělení na jednotlivé části a každou "vypráví" jedna postava. Možná by bylo lepší říct, že v ní dominuje, než že by se něco vyprávělo, protože film je zabírán z pohledu nestranného pozorovatele. Vlastně se nedozvíme co si kdo přesně myslí, ale máme šanci to aspoň odhadovat- film je totiž plný psychologicky zapeklitých scén. Celkem mě to ohromilo, vůbec jsem nečekala, že se mi to bude tolik líbit. Spíš jsem očekávala jen takový odpočinkový romantický film a ono se z toho zatím vyklubalo dokonale dramatické dílo. Slabší čtyři hvězdičky. A jen poznámka na závěr: takovýhle filmů by mělo být víc. ()

Hydra Foy

Priznám sa, že čítaniu popisu deja som sa príliš nevenovala a celý môj záujem o tento film stál a padal na Rooney Mare, ktorú som chcela vidieť aj v niečom inom než v Girl with the Dragon Tattoo. Preto ma prekvapilo, že tento film síce je o troch teenageroch a na oko takmer tradičnej zápletke "ona chce jeho, on chce ju", ale rozhodne by som ho nemohla označiť za tuctový. Každý z ústrednej trojice má dôvod na to ako koná a prečo robí v podstate nezodpovedné rozhodnutia, ale pri tom sa tvári dospelo. Veľkým plusom je aj stopáž a tempo filmu, kde som sa nemala príležitosť nudiť. Je fakt, že tých skutočne dych zatajujúcich scén tam bolo menej, ale v celkovom kontexte tento nenápadný film určite stojí za pozretie. ()

JASON_X

Popravdě na tohle jsem se podíval jen proto, že tam hraje Rooney Mara a já na ní byl zvědavý (líbil se mi její výkon v The Girl with the Dragon Tattoo). Nepatřím do cílové skupiny diváků, kterým je toto dílko primárně určeno (teenager s menšinovou sexuální orientací). Psychologické drama? To jako vážně? To by pak mohla být "psychologické drama" i každá latinskoamerická telenovela... Šup s tím do koše. ()