Živý nebo mrtvý?

Lee Percy

Scénografie:

Jade Healy
  • Terva

Řeknu vám, uvolnění z té lednice bylo až moc jednoduché. Divný střih ve filmu posouvá děj o pár sekund dopředu a základní dějové i logické věci se tak vytrácí. Hlavní mučitel byl nevýrazný, bez image a spíš trapný než obdivuhodný. Tarantinovský podklad byl scela zjevný, leč špatně zpracovaný až trapný. Hudba je zbytečně moc hlasitá a někdy i překáží v ději. Tak že zatím samé zápory. Konec filmu je předvídatelný a nepřekvapující. Skoro to vypadá na odpad, ale ten film má něco do sebe. Chtělo to více tvůrčích tvůrců. Asi se časem znovu podívám a dnes dám dvě hvězdy.(19.2.2011)

• D.Moore

Úplně špatný film to nebyl. První polovina tedy rozhodně měla něco do sebe, dost se mi líbil psychopatický Frank Whaley a byl jsem rád, že po nějaké době zase vidím Andie MacDowell... Ale čím blíže ke konci, tím naivnější to začínalo být, až přišlo úplné finále, které bylo vážně blbé. Nepromyšlené, neuvěřitelné, bez chuti a bez zápachu. Alespoň to rychle uteklo.(23.11.2012)

Já jsem se lekla, že ten hřímající kněz měl kolem sebe hákové kříže. Nicméně, nebyl svým fanatizujícím projevem daleko od Hitlera. Oba dva by se klidně mohli chytit kolem ramen. Zasloužil si smrt. Takoví lidé neznamenají nic dobrého. Jenom přinášejí zkázu a utrpení. Vždycky se pak najde někdo, kdo je bude chít následovat nebo je zabije. Postava Helen na tom byla celkem dobře, na to že údajně byla popálená na 54 % těla. Její psychika však zůstala pěkně pošramocená. První půl hodinka je opravdu o ničem. Pořád jsem čekala, kdy se konečně něco pořádného stane.(18.8.2010)

• Guzo

Škoda, že pointa je jasná už od chvíle, kdy se začne něco dít. Jinak je to celkově takové dost průměrné ve všech ohledech a styl točení opravdu lehce připomněl postarší thrillery. 2,5 *(8.6.2011)

• Skip

Hysterické herecké výkony jen podtrhují impotentnost scénáře. Námět by to nebyl až tak špatný, ale kdesi to jaksi kdosi podělal. Pointa byla až moc předvítatelná.(31.12.2012)