Živý nebo mrtvý?

Heidi Jo Markel

Lee Percy

Scénografie:

Jade Healy

Já jsem se lekla, že ten hřímající kněz měl kolem sebe hákové kříže. Nicméně, nebyl svým fanatizujícím projevem daleko od Hitlera. Oba dva by se klidně mohli chytit kolem ramen. Zasloužil si smrt. Takoví lidé neznamenají nic dobrého. Jenom přinášejí zkázu a utrpení. Vždycky se pak najde někdo, kdo je bude chít následovat nebo je zabije. Postava Helen na tom byla celkem dobře, na to že údajně byla popálená na 54 % těla. Její psychika však zůstala pěkně pošramocená. První půl hodinka je opravdu o ničem. Pořád jsem čekala, kdy se konečně něco pořádného stane.(18.8.2010)

• Skip

Hysterické herecké výkony jen podtrhují impotentnost scénáře. Námět by to nebyl až tak špatný, ale kdesi to jaksi kdosi podělal. Pointa byla až moc předvítatelná.(31.12.2012)

• Toto

Od prvej minúty, keď sa na scéne objavil ten odporne bachratý idiot v slnečných okuliaroch, som mu prial len to najhoršie. A ku koncu filmu aj jeho malej dcére, keď sa zachovala ako retardovaný mongoloid. Je až neuveriteľné, koľko tuposti sa dá vtiesnať do 88 minút. Jedinou svetlou výnimkou, tohto grcu bol záporák, čo všetkých chcel poslať na onen svet. A Andie MacDowell, tá sa asi načisto pomiatla na rozume.(27.9.2010)

• Icefist

Tohle nestojí za obšírnější komentář než- hrozná hudba, mdlé herecké výkony, pitomé dialogy, hloupý příběh. Aspoň že to má jen hodinu a půl, i když i tak je to zbytečně promrhaný čas. Dám jednu hvězdu za snahu, přestože mám sto chutí fláknout tam odpad. 20 % Oblíbená část- vrácení na pětidolarovku(4.12.2014)

• Terva

Řeknu vám, uvolnění z té lednice bylo až moc jednoduché. Divný střih ve filmu posouvá děj o pár sekund dopředu a základní dějové i logické věci se tak vytrácí. Hlavní mučitel byl nevýrazný, bez image a spíš trapný než obdivuhodný. Tarantinovský podklad byl scela zjevný, leč špatně zpracovaný až trapný. Hudba je zbytečně moc hlasitá a někdy i překáží v ději. Tak že zatím samé zápory. Konec filmu je předvídatelný a nepřekvapující. Skoro to vypadá na odpad, ale ten film má něco do sebe. Chtělo to více tvůrčích tvůrců. Asi se časem znovu podívám a dnes dám dvě hvězdy.(19.2.2011)

• - Natáčení probíhalo v americkém městě New York. (Terva)