Živý nebo mrtvý?

Lee Percy

Scénografie:

Jade Healy
  • Icefist

Tohle nestojí za obšírnější komentář než- hrozná hudba, mdlé herecké výkony, pitomé dialogy, hloupý příběh. Aspoň že to má jen hodinu a půl, i když i tak je to zbytečně promrhaný čas. Dám jednu hvězdu za snahu, přestože mám sto chutí fláknout tam odpad. 20 % Oblíbená část- vrácení na pětidolarovku(4.12.2014)

Drsný thriller se spoustou naturalistických scén. Děj je napínavý a zaujme překvapivým závěrem. Jako pozitivní bych viděl i krátkou stopáž. Dobrý příběh je ovšem totálně zabitý nekvalitním zpracováním. Kamera působí hrozně televizním dojmem a herecké výkony jsou doslova tragické. Dialogy typu "Teď všechny zabiju a půjdu domů" také na přesvědčivosti moc nedodají.(30.8.2010)

• Toto

Od prvej minúty, keď sa na scéne objavil ten odporne bachratý idiot v slnečných okuliaroch, som mu prial len to najhoršie. A ku koncu filmu aj jeho malej dcére, keď sa zachovala ako retardovaný mongoloid. Je až neuveriteľné, koľko tuposti sa dá vtiesnať do 88 minút. Jedinou svetlou výnimkou, tohto grcu bol záporák, čo všetkých chcel poslať na onen svet. A Andie MacDowell, tá sa asi načisto pomiatla na rozume.(27.9.2010)

Já jsem se lekla, že ten hřímající kněz měl kolem sebe hákové kříže. Nicméně, nebyl svým fanatizujícím projevem daleko od Hitlera. Oba dva by se klidně mohli chytit kolem ramen. Zasloužil si smrt. Takoví lidé neznamenají nic dobrého. Jenom přinášejí zkázu a utrpení. Vždycky se pak najde někdo, kdo je bude chít následovat nebo je zabije. Postava Helen na tom byla celkem dobře, na to že údajně byla popálená na 54 % těla. Její psychika však zůstala pěkně pošramocená. První půl hodinka je opravdu o ničem. Pořád jsem čekala, kdy se konečně něco pořádného stane.(18.8.2010)

• Tuax

Tento film se netváří až tak zle, i když je vněm fyzické týrání, spíše je to psychologická hra. Jenže závěr vše postaví na hlavu a posune to celé do absurdní roviny. Což tomu dost ublíží a udělá z toho filmu v konečném důsledku docela ptákovinu. Každopádně mučení a týrání i když není hororového rázu, vypadá poměrně dobře a až do rozuzlení není zcela jasné jak to doopravdy je. Jenže ten konec, to srazí... škoda. Hlavní postava sama o sobě působí dost nedůvěryhodně, nepřijde mi že si do této role zvolili správný typ člověka. Celou dobu jsem si říkal, že se na to nehodí. A příběh je odvyprávěn příliš zmatečně i přes následné odhalení spojitostí, nepůsobí moc srozumitelně. A první půlhodina je docela zbytečná, to jsem si říkal o čem to je? Jen zbytečná vsuvka na vyplnění metráže filmu. 4/10(13.8.2010)

• - Natáčení probíhalo v americkém městě New York. (Terva)