Živý nebo mrtvý?

USA, 2010, 88 min

Jonathan Mossek

Frank Barrera

Lee Percy

Drsný thriller se spoustou naturalistických scén. Děj je napínavý a zaujme překvapivým závěrem. Jako pozitivní bych viděl i krátkou stopáž. Dobrý příběh je ovšem totálně zabitý nekvalitním zpracováním. Kamera působí hrozně televizním dojmem a herecké výkony jsou doslova tragické. Dialogy typu "Teď všechny zabiju a půjdu domů" také na přesvědčivosti moc nedodají.(30.8.2010)

• Terva

Řeknu vám, uvolnění z té lednice bylo až moc jednoduché. Divný střih ve filmu posouvá děj o pár sekund dopředu a základní dějové i logické věci se tak vytrácí. Hlavní mučitel byl nevýrazný, bez image a spíš trapný než obdivuhodný. Tarantinovský podklad byl scela zjevný, leč špatně zpracovaný až trapný. Hudba je zbytečně moc hlasitá a někdy i překáží v ději. Tak že zatím samé zápory. Konec filmu je předvídatelný a nepřekvapující. Skoro to vypadá na odpad, ale ten film má něco do sebe. Chtělo to více tvůrčích tvůrců. Asi se časem znovu podívám a dnes dám dvě hvězdy.(19.2.2011)

• bourec

Pěkná slátanina.Je až s podivem ,jaký kousky se uroděj v hlavách scénáristů a režisérů.Prostě a jednoduše zbytečnost.20%.(29.12.2010)

• D.Moore

Úplně špatný film to nebyl. První polovina tedy rozhodně měla něco do sebe, dost se mi líbil psychopatický Frank Whaley a byl jsem rád, že po nějaké době zase vidím Andie MacDowell... Ale čím blíže ke konci, tím naivnější to začínalo být, až přišlo úplné finále, které bylo vážně blbé. Nepromyšlené, neuvěřitelné, bez chuti a bez zápachu. Alespoň to rychle uteklo.(23.11.2012)

• Guzo

Škoda, že pointa je jasná už od chvíle, kdy se začne něco dít. Jinak je to celkově takové dost průměrné ve všech ohledech a styl točení opravdu lehce připomněl postarší thrillery. 2,5 *(8.6.2011)