Živý nebo mrtvý?

Lee Percy

Scénografie:

Jade Healy
  • Guzo

Škoda, že pointa je jasná už od chvíle, kdy se začne něco dít. Jinak je to celkově takové dost průměrné ve všech ohledech a styl točení opravdu lehce připomněl postarší thrillery. 2,5 *(8.6.2011)

• Toto

Od prvej minúty, keď sa na scéne objavil ten odporne bachratý idiot v slnečných okuliaroch, som mu prial len to najhoršie. A ku koncu filmu aj jeho malej dcére, keď sa zachovala ako retardovaný mongoloid. Je až neuveriteľné, koľko tuposti sa dá vtiesnať do 88 minút. Jedinou svetlou výnimkou, tohto grcu bol záporák, čo všetkých chcel poslať na onen svet. A Andie MacDowell, tá sa asi načisto pomiatla na rozume.(27.9.2010)

Drsný thriller se spoustou naturalistických scén. Děj je napínavý a zaujme překvapivým závěrem. Jako pozitivní bych viděl i krátkou stopáž. Dobrý příběh je ovšem totálně zabitý nekvalitním zpracováním. Kamera působí hrozně televizním dojmem a herecké výkony jsou doslova tragické. Dialogy typu "Teď všechny zabiju a půjdu domů" také na přesvědčivosti moc nedodají.(30.8.2010)

• Tuax

Tento film se netváří až tak zle, i když je vněm fyzické týrání, spíše je to psychologická hra. Jenže závěr vše postaví na hlavu a posune to celé do absurdní roviny. Což tomu dost ublíží a udělá z toho filmu v konečném důsledku docela ptákovinu. Každopádně mučení a týrání i když není hororového rázu, vypadá poměrně dobře a až do rozuzlení není zcela jasné jak to doopravdy je. Jenže ten konec, to srazí... škoda. Hlavní postava sama o sobě působí dost nedůvěryhodně, nepřijde mi že si do této role zvolili správný typ člověka. Celou dobu jsem si říkal, že se na to nehodí. A příběh je odvyprávěn příliš zmatečně i přes následné odhalení spojitostí, nepůsobí moc srozumitelně. A první půlhodina je docela zbytečná, to jsem si říkal o čem to je? Jen zbytečná vsuvka na vyplnění metráže filmu. 4/10(13.8.2010)

• Skip

Hysterické herecké výkony jen podtrhují impotentnost scénáře. Námět by to nebyl až tak špatný, ale kdesi to jaksi kdosi podělal. Pointa byla až moc předvítatelná.(31.12.2012)