Večírek

• slovenský

Večierok

Komedie

USA, 1968, 99 min

Čekal jsem humor ve stylu Růžového pantera, nakonec jsem se dočkal čehosi, co mi hodně připomínalo filmy od Tatiho (Playtime a podobně) či pana Beana, který určitě v indickém hrdinovi našel svůj vzor. Sellers je dokonalý od počátečního umírání za zvuků chrochtající trubky do závěrečné pěnové apokalypsy. Jezdící bar, zmalovaný slon, nesplachující a neustále splachující záchody, klučina s nebezpečnou hračkou, rozzuřený číšník škrtící opilého číšníka, dáma závislá na alkoholu, ruský balet a mnoho dalšího v tomto skvělém snímku.(3.12.2007)

Božský stimulátor dobré nálady, asi jako kdyby dneska Veber natočil s Villeretem dvojku Blbce k večeři a měli na ni desetkrát víc peněz. Na každých geniálních deset minut bohužel připadá deset průměrných. Ale ty geniální stojí za to (etuda na záchodě patří mezi největší highlights ever). Neskutečně roztomilá tečka na závěr pak pečetí fakta o tom, že Sellers rozhodně na stín Pantera ve své kariéře dosáhl - ne že ne!(13.5.2009)

Když se mluvilo, tak jsem se zasmál. Slovní přestřelky povedené. Nepřenesl jsem se přes ten exotický původ Hrundiho V. Bakshiho, takže jsem jaksi nedocenil herecké umění Petera Sellerse. Sled gagů pro mě znamenal jen lepší průměr.(14.5.2009)

V několika situacích jsem viděl sebe. Jinak film je svým způsobem felliniovský, po britsku.(22.2.2015)

Neskutečná záležitost. Pochybuji, že existuje film, u kterého jsem se o samotě tak nahlas a často smál. Všechny možné epizody s bazénem, rozhlasem, číšníkem nebo toaletou jsou vrcholem humoru.(22.5.2006)

• - Večírek měl původně název R.S.V.P., zkratkou pro frázi "Potvrďte, prosím, účast". (Pavlínka9)

• - Denny Miller označil roli Wyominga Billa za svou nejmilejší. (Terva)

• - Lidé blízko Elvise Presleyho tvrdí, že to byl jeho oblíbený film. Elvis Presley byl známým fanouškem práce Petera Sellerse. (melipa)