Večírek

• slovenský

Večierok

Komedie

USA, 1968, 99 min

Druhý nejlepší film Petera Sellerse po nepřekonatelném a nepřekonaném Being there..... Inteligentní komedie s častými prvky crazy, která ale nikdy nesklouzne a množství nádherných originálních nápadů....Anebo variace na téma, že existují lidé, kteří prostě nemohou za to, že ztělesňují odjištěný granát...(26.9.2006)

Ve filmu jsou scény, které bych 5* odměnil, ale jako celek mi to nepřipadá až tak kompaktní. Nicméně skvělá hudba a výborný Sellers z tohoto filmu dělají velmi příjemnou podívanou. "Nazdar pardále" .(3.5.2007)

V několika situacích jsem viděl sebe. Jinak film je svým způsobem felliniovský, po britsku.(22.2.2015)

Petera Sellerse z nějakého důvodu příliš v oblibě nemám a jeho komediální výstupy mě moc nerozesmívají...ale v tomhle případě udělám vyjímku a i zásluhou ostatních herců a zajímavého scénáře dávám nálepku "zatraceně vtipné".(17.9.2006)

Film střídá skvělé a chytré vtipy na téma slon v porcelánu a suché a trapné vtipy na téma slon v porcelánu. Naštěstí nepřekonatelný Sellers a fascinující interiér luxusního domu zobáček vah vychylují vysoko nad průměr.(13.5.2009)

• - Scénář měl pouze 55-60 stran a Blake Edwards později řekl, že to byl nejkratší scénář, který kdy napsal, a že většina věcí ve filmu byla improvizace přímo na place. (melipa)

• - Film označil Peter Sellers za jeden z tých, na ktoré je najviac pyšný. (Saber)

• - Jediný film, na kterém spolupracovali Peter Sellers a Blake Edwards, který nebyl ze série „Růžových panterů“. (melipa)