poster

Večírek

 • anglický

  The Party

 • slovenský

  Večierok

Komedie

USA, 1968, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  *****

  Totální bingo, komedie dovedená do absolutna. Peter Sellers mně sice trošku znervózňoval tou barvou pleti, vypadal jak nedomrlej cikán, ale za ten blázinec co v tom filmu předved mám pro něj jen pět hvězdiček. Tohle je klasickej chcací film, nebo-li chcacák, protože u filmu doslova chčijete smíchy.(16.10.2007)

 • Dexter1
  ****

  Film bez hlbšieho deja či myšlienky je postavený na neskutočnom Sellersovom výkone. Tento film položil základný kameň situačným komédiam a mnohé vtipy z tohoto filmu sú neustále vykrádané. Začínam mať po tomto filme pocit, že inšpektor Clouseu, určite nebola najlepšia Sellersova postava.(15.5.2009)

 • Janek
  ***

  Ve filmu jsou scény, které bych 5* odměnil, ale jako celek mi to nepřipadá až tak kompaktní. Nicméně skvělá hudba a výborný Sellers z tohoto filmu dělají velmi příjemnou podívanou. "Nazdar pardále" .(3.5.2007)

 • Oskar
  ****

  "Paní spadla do bazénu." "Zachraňte šperky." Výborná komedie, ale jiná, než byste čekali. Připravit se na to znamená předejít možnému zklamání. Takže: indický herec Hrundi V. Bakshi je díky administrativní chybě pozván na večírek hollywoodského producenta a v sérii nehod likviduje jeho vilu... Když to takhle napíšu, nejspíš si pomyslíte, aha, další varianta inspektora Clouseau. Vůbec ne! Clouseau se pokaždé znemožnil vlastním přičiněním a jeho komika počítala se škodolibým smíchem nad tím, jak se díky své nadutosti zas a znovu chytá do vlastních pastí pod heslem "pýcha předchází pád". Hrundi je v tom nevinně. Je slušný, tichý a zdvořilý. Do prekérních situací se dostává, když se snaží s někým spřátelit, udělat dobrý dojem nebo si prostě jen ze slušnosti netroufá obtěžovat své hostitele s nějakým problémem. Tam, kde by například Mr. Bean zbaběle uprchl z místa činu nebo to svedl na někoho jiného, snaží se Hrundi napravit chybu a tím spouští lavinu dalších nepříjemností. Jestliže dokázal Sellers vzbudit divákovu empatii i jako nafrněný blb ze Surreté, tak v roli outsidera, k němuž se všichni obracejí zády a ignorují ho, boduje dvojnásob. Daleko víc než panterovské anabáze mi Večírek připomíná filmy Jacquesa Tatiho a konkrétně třeba scénu garden-party v Mém strýčkovi. Jiná věc ale je, že v české verzi (s brněnským dabingem, kupodivu obstojným) nejspíš přicházíme o celý jeden rozměr filmu. Sellers si potrpěl na slovní komiku a není žádná náhoda, že je hrdinou Ind; škoda, že to dabing ignoruje. Jinak bychom věděli, proč se hosté tváří tak pohoršeně, kdykoli se Hrundi představí nebo by bylo patrnější, že mluví vlastně jen ve zdvořilostních frázích z anglické konverzace. 80%(29.3.2006)

 • bouncer
  ****

  Petera Sellerse z nějakého důvodu příliš v oblibě nemám a jeho komediální výstupy mě moc nerozesmívají...ale v tomhle případě udělám vyjímku a i zásluhou ostatních herců a zajímavého scénáře dávám nálepku "zatraceně vtipné".(17.9.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace