Doktor Stone se celý život zabýval zločinem. Vytvořil škálu s 22 stupni pro hodnocení vražd. Nejvyšší číslo představuje největší zlo. Stone vyslýchá vrahy a násilníky a zkoumá jejich motivy... (oficiální text distributora)

Homer.p

Naprosto o ničem. Vše samozřejmě zaměřeno pouze na Američany, kdy například o Chikatilovi se zde hovoří cca 30 vteřin. Dokument neposkytuje vůbec žádné zajímavé informace. Tedy vlastně až na jednu a tou bylo, že pokusem zjistili, že ženské jsou při konfrontacích, kdy jim nehrozí žádné nebezpečí, mnohem agresivnější než muži. No a ono to tak vlastně opravdu je :). ()

strpozdiv

Asi nejfundovanější seriál od Discovery prod. Přestože fenomén sériových vrahů mě už dávno nezajímá, zastávám totiž názor, že člověk by se ve sračkách neměl zbytečně přehrabovat, protože se ničeho nedobere a pak se stává sám nemocným. Dr. Michael Stone zde ale zasvěceně a celkem srozumitelně rozebírá zlo a sadismus v lidské bytosti. Navíc je zde vyřčeno spoustu nových, vědeckých poznatků z psychologie zločinu. Každý díl je věnován jednomu profilu vrahů, dokonce zde figuruje určitá stupnice zla. Pamatuji se, že tenhle seriál mi kdysi poskytl spoustu impulzů k přemýšlení. ()

*CARNIFEX*

Po odsledovaní prvej série musím uviesť, že "Most Evil" je vďaka forme spracovania rozhodne lepší dokument ako "Born To Kill?". Kým v druho spomínanom sa tvorcovia poväčšine opierajú "iba" o výpovede detektívov, či členov rodiny pozostalých, v tomto má divák možnosť vzhliadnuť viacero záberov z miest činov či vypočúvaní samotných vrahov. Malá "pikoška" na záver komentáru - Arthur Shawcross sa v dokumente "Interview s masovým vrahem" z roku 2008 vyjadril, že keď sedel v podniku, kde chodili policajti v utajení, pričom sa mu údajne zverovali o prípade či postupoch pri vyšetrovaní, v podvedome sa im smial, lebo netušili že sa rozprávajú s páchateľom. V tomto dokumente z roku 2006 ale tvrdí (piata časť prvej série), že keď sedel v totožnom podniku a ľudia rozprávali o daných činoch, upozorňoval iné ženy, aby boli na uliciach opatrné, nakoľko vonku riadi šialený vrah, pričom si pre duševnú chorobu neuvedomoval, že ním bol práve ON. Pre mňa viac ako rozporuplné, odlišné výpovede. Zaujímalo by ma, či si to mali možnosť všimnúť, a hlavne všimli, aj samotní tvorcovia dokumentov na čele so psychiatrami. ()

Homerking

Dr. Michael Stone a další lékaři zkoumají co nutí zločince a vrahy páchat zlo, provádí různá vyšetření a další lékařské výzkumy. V některých případech nebyl nalezen u zkoumaných vrahů žádný biologický důvod, zatímco v jiných případech byly zjištěny různé choroby ( například vrah Charles Whitman ) u něj bylo zjištěno, že má nádor na mozku. Viděl jsem už desítky krimi dokumentů ale tento patří k těm nadprůměrným . ()

Marek1991

Celkom zaujímavý seriál, podnetný a je priam stvorený pre televíznu tvorbu s reklamami v tom programe, vždy pri návrate z reklamy zopakuje, čo bolo pred ňou v skratke. Z každej kategórie zločinov, napríklad z manipulátorov vyberie len pár a tých činy opíše v skratke. Sú tam nejaké vedecké stupnice, výskumy, no nie so všetkými súhlasím. Nemyslím si, že ak si niekto myslí, že svet by bol lepší, keby bol na čele, je hneď zlý. Možno si iba myslí, že by vedel ľudí lepšie usmerniť, nepodľahnúť tlakom a podobne. Taktiež si nemyslím, že odpútanie sa od televízie a súčasného moderného sveta by malo byť hneď zlé, ba naopak, dnes manipulujú dosť médiá. Zlé je ak vás niekto nabáda k nejakým zločinom, manipuluje s vami a vy nemáte kritické myslenie, počúvate ho na slovo, nediskutujete, proste vás ovláda a veríte všelijakým nepodloženým bludom. Stupňovať zlo je divné a nemyslím si, že sa len tak jednoducho dá. Celkovo to pôsobí ako dokument zaujímavo, dáva nejaké základné informácie, no žeby to bola nejaká detailná špička svojho oboru z oblasti kriminalistiky, z ktorej by sme spoznali praktiky, či postupy podrobne a vedeli by sme sa následne v živote mnohým veciam vyvarovať, tak to si nemyslím, pretože to bolo povrchné. ()