Ink

Fantasy / Sci-Fi / Akční

USA, 2009, 105 min

Ze začátku mi vadil šíleně klipovitý střih (nejen) u akčních scén spolu se zastavovačkami a jinými podivnostmi, ale ty se tak nějak samy vsákly a čím víc se film blížil k tomu, o čem opravdu je, tím víc mě do sebe vtahoval. A nakonec skončil jako něco, o čem si myslím, že je možná jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední roky viděl. Takovou věc si musím nechat projít hlavou, než se film uleží, ale každopádně to je myslím zpracováním jedinečné, atmosférou geniální a vyzněním přinejmenším podnětné v umím si představit že pro někoho klišoidním směru, ovšem podle mě se tenhle motiv nikdy nemůže ohrát. Protože je aktuální a skutečný.(6.11.2009)

Film začíná famózně....tik tak a z chlapa je vrak...při této scéně jsem se doopravdy leknul. Ze začátku jsem byl strašně zmatený, nevědomost a docela deprimující hudební doprovod byl jen úvod zmatku. První souboj " dobra a zla " to jen okořenil. Zmatená kamera a divné střihy tomu moc nepomohli. Raz, dva, tři, čtyři....Scéna z názvem : "Někdo musí zastavit proud" byla moc a moc povedená a efektní.... CITÁT - Všichni jsme součást písně a já jen slyším hudbu. Na konci jsem i uronil slzu, ale asi to byl záměr scénáře.(4.1.2010)

Hned na úvod se musím přiznat... Zrovna jsem film dokoukal a mám slzy v očích, to už se mi dlouho nestalo. Je pravda, že Ink sice místama působí poloprofesionálně (popravdě nevím přesně čím; možná určitými záběry, efekty, nasvícením, obrazem atp.), ale tohle je absolutně pro mě věc, kterou nemá smysl se za daných okolností zabývat. Opravdu, pokud dokážete ocenit skutečnou podstatu tohoto fantasy a přijmete režisérovu vizi. Přitom se nejedná úplně o ryzí amaterismus, protože film kypí velmi zajímavými (nejen) vizuálními nápady! Tak například prolínání nehmotného světa s hmotným, originální zpracování démonů, vracení se předmětů do původní polohy, počáteční scény s nočními můrami a spousta dalších. Scénář mě vůbec nenudil, naopak, protože většinu času se odehrává v abstraktní dimenzi, která se místama mísí i s naší realitou. Příběh pojednává hlavně o vnitřní cestě a svým snovým pojetím mě velmi dostal. Kdo je vlastně onen tajemný tvor INK, který unese duši malé dcerky Emmy? Vše se krásně vybarví samozřejmě v závěru ze kterého, jak jsem se zmínil na začátku, jsem skutečně na měkko. Přesvědčil sám sebe, že je Bůh. My mu jen připomněli, že jim není. Vzpomenout si, kdo opravdu jsme, to chce pokoru. Jestli přijme svoji hanbu, ta malá má šanci. Jestli ne, děvče je ztracené.(28.3.2014)

Tak trochu psychodelický snímek, který má dost zajímavých vlivů na divákovu mysl během sledování filmu. Je velmi zajmavě pojat i vyobrazení příběhu, scén. Dialogy vyznívají do tajemna, dění je takové, že se to ne zrovna lehce pobírá. Mnoho prvků se mi líbilo, jenže na druhoiu stranu mě to příliš nebralo. Akční scény a drama jakoby bylo bez emocí, nemělo to takový vliv jaký bych u podobných scén očekával. tedy atmosféra pokulhává na tom, že je to celé ztraceno samo v sobě. V některých věcech hodně zajímavé až originální a v dalších nudné a ohrané. Vizuálně se mi ta snovost, ale líbila. 6/10(25.3.2012)

Pri pohľade na rôznu škálu hodnotení sa vôbec nečudujem. Neznámy Jamin Winans nám predkladá mysteriózny príbeh s nesúrodým scenárom, ktorý sa dosť dlho rozhoduje, čím chce vlastne byť. Neskôr sa to vykryštalizuje a treba povedať, že tým najlepším smerom. Ink prekvapil veľmi silným emocionálnym, až katarzným záverom, ktorý je lepšie vopred nevedieť a nechať sa príjemne prekvapiť. Bohužiaľ je na spracovaní patrné, že nebolo dostatok financií a že Winans ešte nemá písanie a réžiu dostatočne v krvi a svoj výtvarný štýl zatiaľ iba cibrí.(9.6.2012)

• - O distribuci filmu neprojevilo zájem žádné větší studio. Proto byla společnost Double Edge Films donucena sama se postarat o nasazení filmu do nezávislých kin, na DVD a o online distribuci. Na internetu se stal Ink hitem a během týdnu si ho stáhlo několik set tisíc uživatelů, což vyústilo v obrovský zájem o film nejen na internetu, ale také zvýšilo jeho prodej na DVD a Blu-ray. (s.e.p.p)