Ink

Fantasy / Sci-Fi / Akční

USA, 2009, 105 min

Zajímavý film .. první hodina byla podle mě dost slabá, potom se to docela rozběhlo a mělo to nějaký spád. Moc pěkný soundtrack. Ale v konečném důsledku je to o prostě jen "nepatrně lepší průměr" ..(7.10.2011)

Jamin Winans měl zůstat u krátkých - střihově a hudebně propracovaných filmů. Svůj talent (prozatím) nedokáže rozvinout do celovečerního filmu a tak má jeho další dílo Ink nekolik hluchých míst. Přesto tomu dávám tři hvězdičky, i když jsem po většinu času chtěl dát dvě (nechte si to také rozležet v hlavě, než se začnete vrhat na hodnocení). Ink je zajímavá koláž veškerých filmových vymožeností, se kterými se můžete setkat. Digitální zrno největšího kalibru, rapidmontáž a hudební klipy. S tím se nejčastěji setkáte, protože to jde Jaminovi nejlíp. Vrchol režisérského talentu můžete vidět v šedesáté minutě filmu. Kde vidíte přesný "Butterfly effect", který mě pak udržel po celou dobu filmu. Až do konce. To mě na tom mrzí, že jsem musel čekat tak dlouho. Ale Vám možná čas s tímto filmem uteče rychleji...(9.11.2009)

• Jordan

začína to ako porno... no nie klasické, ale také televízne, rodinné porno z konca 90-tych rokov... potom sa to zmení na takú veľmi lacnú televíznu mysterióznu rodinnú drámu... chvíľami to pripomína videoklip boyz 2 men krížený s twilightom, keby ho produkoval hallmark niekde v lotyšsku... na scéne sa objaví "hlavná postava" - príšera, ktorá akoby vypadla zo cyrana z bergeracu, keby ho režíroval lynch v období medzi lost highway a mullholand drive... na vizuál sa skrátka skoro vôbec nedá pozerať, aj keď sem-tam sa zablysne nápad, síce ukradnutý a prevedený veľmi lacno a neoriginálne, ale potešiteľne (v porovnaní s vágnym a nezaujímavým zvyškom) - napríklad samotní incubovia, čiernobieli, usmievaví, so svietiacimi okuliarmi... ale inak si to zaslúži jednu hviezdičku iba kvôlu nápadu, ktorý keby robil niekto talentovaný a za výhodných produkčných podmienok a malo to tak 80 minút, mohol byť vcelku fajn akčne ladenou fantasy... takto je to vyslovene a s prepáčením blbosť(23.10.2013)

Tento film asi není pro každého, jak ukazuje i rozporuplné hodnocení od odpadu po pět hvězd. Mně se líbil, přestože (nebo možná protože) v něm nehrály žádné hollywoodské hvězdy. Asi to chce trochu fantazie, aby člověk přistoupil na to, co se děje když spíme. Pak už jde o klasický boj dobra a zla a vztah workoholického otce k malé dceři. To celé podbarvené úžasnou hudbou, čili milovníci příběhů tohoto druhu neváhejte, stojí to za to.(12.6.2011)

Tak trochu psychodelický snímek, který má dost zajímavých vlivů na divákovu mysl během sledování filmu. Je velmi zajmavě pojat i vyobrazení příběhu, scén. Dialogy vyznívají do tajemna, dění je takové, že se to ne zrovna lehce pobírá. Mnoho prvků se mi líbilo, jenže na druhoiu stranu mě to příliš nebralo. Akční scény a drama jakoby bylo bez emocí, nemělo to takový vliv jaký bych u podobných scén očekával. tedy atmosféra pokulhává na tom, že je to celé ztraceno samo v sobě. V některých věcech hodně zajímavé až originální a v dalších nudné a ohrané. Vizuálně se mi ta snovost, ale líbila. 6/10(25.3.2012)