Podivní

The Crazies

Crazies, The

Mysteriózní / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA / Spojené arabské emiráty, 2010, 101 min

Nezbývá mi, než zatleskat. Hutná atmosféra a všudypřítomné nebezpečí od infikovaných lidí, kteří jsou něco jako vynalézavé zombie, a hlavně od armády se táhne celým filmem, tak jak to mám rád. Navíc je film proložen spoustou dobrých nápadů a brutálních chuťovek. Líbilo se mi i nasnímání. Ten film prostě vizuálně dobře vypadá a člověk by neveřil kolik se dá vytěžit z rovinaté polní krajiny někde v Iowě. A jistota všech jistot je, že hlavní dvojici hraje Timothy Olyphant a Radha Mitchell. Dvojice herců, kteří hrají většinou v hodně zábavných filmech, které mají koule.(10.11.2010)

No tak zadna pecka se nekona. Stokrat omletej pribeh o nakaze v mestecku, zly armade a particce sympataku snazici se utect. Sem tam nejaka libova krvava scena, obzvlast vidle a pila na lebky je fajn, sem tam nejaka lekacka a sem tam nejaka akce. Proste od kazdyho trochu, jediny, ceho se moc nedostava, je atmosfera, protoze si nepamatuju, ze bych se byt jen jednou nejak leknul nebo byl nejak vyrazne napnutej. Film se sice rozjede od prvni minuty, ale tak nak to postupem casu prestane bejt zajimavy a ve vysledku mi bylo i vcelku fuk, kdo to prezije. Proste prumer.(19.12.2010)

Proč nedat plné hodnocení, když jsem se královsky bavil. Nenudil jsem se ani minutku, vše bylo dle mého gusta. Kouzlo se nevypařilo ani po šestém zhlédnutí, a tak sahám na mety nejvyšší. O Guilty pleasure se bavit nelze, neboť nejde o brakové dílo, a tak se mi asi nějak zvráceně Podivní trefili přímo do noty. Svou zásluhu na tom má určitě výborný Timothy Olyphant, který po tomto snímku a po Dokonalém úniku našel cestu do mé TOP10. Jeho drahá polovička v podání Radhy Mitchell mi však neskutečně lezla na nervy. Uječenější ženskou jsem už dlouho neviděl, navíc její chování nemá nic společného s logickým uvažováním. Skvělou práci odvedl i Mark isham, jehož hudební doprovod ke scénám sedl jako prdel na na míru vyrobenou záchodovou mísu. U Podivných jsem se zkrátka smál (Everything is fucking moving), lekal (jen párkrát, ale dost), koukal s otevřenou hubou dokořán (vidle, hledání místa havárie, závěr) a v neposlední řadě měl na krajíčku (Fuck you for what you did).(18.8.2010)

Ani chvilku som sa nenudila, malo to spravne grady, skvele obsadenie, niektore vrazdicky bomba (umyvarka). Timothyho mam cim dalej, tym radsej. No ale az na ten koniec no. Ale nevadi, asi to k tomu patri...(20.4.2010)

V zásadě stejné jako Snyderův Dawn of the Dead - rychlejší, akčnější a krvavější než originál, ale prakticky bez atmosféry. Taková průměrná sterilní podívaná pro teenagery, s několika (málo) zajímavými scénami.(10.5.2010)

• - Ženu projíždějící prázdným městem na kole si zahrála Lynn Lowry, která hrála Kathy v původní verzi (1973). (c.tucker)

• - Rozpočet: 20 milionů dolarů. (Chatterer)

• - Ve vězeňské cele je mezi nápisy na zdích také nápis "Romero". (Chatterer)